Výpověď v práci

Od: Datum: 31.03.16 11:15 odpovědí: 5 změna: 31.03.16 13:50
Dobrý den, jsem teď druhým měsícem v práci ve zkušební době, je to má první práce, ale chci skončit nezvládám to tam psychicky...dneska je mi z toho opravdu špatně a asi to už nezvládnu tam dojít. Co si myslíte o tom napsat vedoucí sms, že už dnes nepřijdu a pak třeba další den to přijít podepsat? Vím, že to není slušné proto sbíram poslední síly, ale už cítím že zo opravdu nejde. Myslíte si, že je to hodně neslušné? Jak jste dávali výpoveď vy?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.16 11:23
avatar
Spíš nic nikomu neříkej,připrav si papír o ukončení poměru dohodou. A jdi na šefa!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.16 11:26
avatar

Napsat SMS, že nepříjdu se podle mě nehodí, ano je to neslušné. V životě budete muset přetrpět mnohem víc nebo snad pomýšlíte na ID z důvodu špatného duševního stavu? V každé práci se musí makat, všude vás zaměstnavatel tlačí k vyšším výkonům, nikde nejsou kolegové jen ti dobří. Co příště zase se seberete a vzdáte to? Kde pracujete, že vás to tak deptá?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.03.16 11:26
avatar

Tento postup bych rozhodně nedoporučoval. Za prvé - ve zkušební době se neukončuje pracovní poměr výpovědí a za druhé - zrušení pracovního poměru musí být oznámeno písemně, jinak k němu nebude přihlíženo. Navrhuji tento postup. Adresujte svému zaměstnavateli zrušení pracovního poměru ve zkušební době podle § 66 zák.práce. Pracovní poměr skončí dnem, kdy tento dokument doručíte zaměstnavateli, pokud na něm neuvedete jiný termín. Na druhém výtisku si nechte potvrdit převzetí.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: hk
Datum: 31.03.16 11:27

Chodit tam nemusíte, problém je, zda vaší absencí nevznikne zaměstnavateli přímá škoda. Ne vždy se může odejít z minuty na minutu. Samozřejmě je třeba práci a pracoviště předat, odevzdat nafasované věci atd. Být vámi, jdu tam!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.16 13:50
avatar

Normálně napište, že pracovní poměr rušíte ve zkušební době

a dojděte zrušení předat zaměstnavateli osobně.

Převzetí si nechte potvrdit na kopii písemného zrušení PP.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.