Ztvrdlá kůže na stehnech

Od: odpovědí: 7 změna:

Byl jsem venku na delším pochodu 50km víc dní a když jsem se vrátil, tak druhý den se mi na stehně objevil vyschlá kůže(do červena a s bílými asi suchýmiproužkami) a bez chlupů. Je citlivější a bolí na odření nebo škrábání. Jak dlouho se to hojí (samo nebo je pro to něco potřeba)? Na každém stehně to mám asi 100cm^2. Jak se před tím chránit?

7 odpovědí na otázku

 

 


1x
avatar babkazov

Měl jsi nějaké kalhoty, které třely stále stejné místo. Teď to postižené místo umyj mýdlem, dobře opláchni a jestli máte doma nějaký lehký, nejlépe dětský, olejíček, namazej.


doplněno 31.03.16 07:31:

Mono, octanový krém? Poklikala jsem a podívala se. Na co ho používáte? Při čem vám pomáhá? Třeba i na modřiny? Funguje?

OCTANOVÝ KRÉM Krém na bodnutí hmyzem, drobná poranění a záněty kůže. Octanový krém má stahující, svíravý a lehce chladivý účinek, tlumí pocení. Působí také protisvědivě, má mírné desinfekční účinky. Zmírňuje otoky po bodnutí hmyzem. Vhodný k péči o kůži při popálení ze slunečního záření a omrzlinách. Použití: Nanáší se rovnoměrně na postižená místa 1-3x denně. Skladování: Chraňte před přímým účinkem slunečních paprsků i před mrazem. Doporučená teplota skladování je 15-25 °C Ingredients: Petrolatum, Lanolin, Aqua, Aluminium Acetotartrate Upozornění: Nepoužívat pro děti do 3 let. Vyrábí: Herbacos Recordati s.r.o., Štrossova 239, Pardubice, Česká republika Obsah: 100 g Zdroj: recordati.cz/... Vytváří na kůži ochrannou vrstvu, která brání maceraci a chrání před vznikem trhlinek a opruzenin. Dále na nekrvácivé pohmožděniny, píchnutí hmyzem. HBF Octanový krém 100g od Herbacos Recordati na www.GigaLekarna.cz za 69 Kč . Kosmetika/Ošetřující, ochranné, odvykací prostředky/Ošetřující prostředky/ Krém s protisvědivým a dezinfekčním účinkem, působí proti otokům.


doplněno 01.04.16 10:36:

Mono, děkuji. *pusa*

 


0x
avatar 72mona3
Ano, opravdu k tomu došlo dlouhodobějším třením. Předcházet tomu lze vrstvením (funkční prádlo). Léčit ničím nemusíte, jen třeba promašťovat. Mě se osvědčil Octanový krém. Mona
doplněno 01.04.16 10:11: @babkazov - kdysi mi ho někdo doporučil, že pomáhá na drobná poranění. A pomáhá. Když mám odřený nos od rýmy, když se osypu po střihání jehličnanů (sklidní i svědění) , na modřiny také, hlavně spíš hned po "úrazu",když je místo ještě citlivé (později pomáhá lehké rozmasírování), loni jsem ho poprvé použila na spálený krk, letos na na doléčení spáleniny od plechu (nedávat na otevřenou ránu - na škrábance klidně). Určitě doporučuji. Jinak jsem zvyklá používat spíš tea tree nebo levandulový olejíček, ale ty spíše vysušují.

 


OK a jak dlouho se to hojí? Nějaké rozmezí bych chtěl znát a faktory, které mají vliv na rychlost hojení.
A je to čistě mechanické? Žádné infekce, bakterie, viry, kvasinky, houby, plísně to nejsou?

Houby, kvasinky a infekce by se do toho mohly pustit teď. Důležité je to mýt a mít stále čisté prádlo.

 


0x
avatar ladinpraha

Kdysi jsem na to trpěl a jediné, co spolehlivě fungovalo byl dětský zásyp se septonexem. Jistě se i dneska nějaký takový najde. Mast ne, ta uzavře póry a kůže nemůže dýchat a hojit se.


doplněno 01.04.16 09:13:

Tak to fakt nevím, ale ten zásyp fungoval i na rozedřené do krve.


doplněno 01.04.16 11:44:

Framykoin mi sice funguje na všechno, ale v tomto případě moc vhodný není. Kromě toho, že je na recept, tak je v lékárnách dlouhodobě nedostupný. Dostal jsem místo něj Fucidin. Nakolik ho nahradí zatím netuším.

Ladine, na to bylo dokonce nějaké pravidlo. Nevzpomenete si na něho? Nebylo to- na suché suché a na mokré mastné, tekuté?


doplněno 01.04.16 11:58:

Na taková povrchová poranění se mi docela dobře osvědčil optalmoseptonex. Mám ho stále doma, protože občas musím psovi poléčit podrážděné oči. :-D

Mastička Framykoin by pomohla , ale je asi porad na predpis ... Nejlepe jit stejne k doktorovi, takze od nej s receptem :)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]