Hodnota knihy

Od: Datum: 30.03.16 08:04 odpovědí: 6 změna: 30.03.16 20:34

Dobrý den,můžete mi prosím poradit?Chtěla bych vědět hodnotu knihy z r.1951 Domácí lékařka od Mudr.Jenny Springerové.Na aukru jsem viděla cenu 299,-,ovšem jedna majitelka této knihy,která ji prodává na bazaru chce 25 000,-?Připadá mi,že se paní pomátla.Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.16 08:11

Jedna věc je nabídka a jiná věc je poptávka.

Koukala jsem podobně vyvaleně, jako Vy. Mám verneovku vydanou v roce 1907, /1. vydání v češtině/ a nijak moc si jí necením. Prodala bych ji klidně za 1.500 Kč. Na netu jsem ji našla v jednom antikvariátu v nabídce za 8 tisíc! Vydaná o hodně později, až v roce 1930.

A tak je to především o nabídce a o poptávce. Cenu můžete nasadit jakoukoli, je otázkou, zda se najde kupec. Jaga.

Ohodnoceno: 0x

Od: pavlik
Datum: 30.03.16 08:56

Já když budu chtít něco prodat,alespoň teda něco staršího,tak si nejdříve pozjišťuji jakou hodnotu to zboží vůbec má.Ale střelit od pasu takovou částku,to už hraničí spíš z drzostí.Napadlo mě,že paní chce asi v létě na dovolenou na Kanáry.Dívala jsem se na různé internet.stránky a nikde nepřekračuje hodnota této knihy 300,- a to i v super stavu a staršího data vydání.Paní asi počítá s blbostí lidí a čeká,že jí hned někdo plácne na stůl takovou sumu.Každý normální člověk si nejdříve zjistí,jestli to tu hodnotu má.Chápu,každý chce vydělat,ale tohle už je silné kafe.

Datum: 30.03.16 11:46

Ano, Aukro je celkem věrohodný zdroj, pokud chcete zjistit tržní cenu.

Na druhou stranu, podat jakoukoliv nabídku, třeba i očividně nerealistickou, je právo každého prodejce. S drzostí to nemá nic společného.

Datum: 30.03.16 11:50
Nejde v takovém případě o drzost prodávajícího, ale hloupost kupujícího.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.03.16 19:12

Domácí lékařka od Mudr.Jenny Springerové vyšla poprvé někdy kolem roku 1900, pokud má paní první vydání a ještě třeba podepsané, tak se to klidně může vyšplhat klidně na takové hausnumero.

Od: pavlik
Datum: 30.03.16 20:34

Je to vydání z r.1951,dle fotogragií ne zrovna dobrý stav,pokud by bylo podepsáno,jistě by to uvedla.No přeji paní,aby našla kupce.Jak bylo zmíněno,je to asi opravdu o hlouposti kupujícího,který si nezjistí hodnotu,ale myslím,že za tu cenu těžko prodá.Ale kdo ví...mě to pouze šokovalo,když mi odepsala,že chce 25 000,-kč.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.