Výpověď při rodičovské- nepřijdu o ni?

Od: Datum: 29.03.16 13:20 odpovědí: 2 změna: 29.03.16 15:31

Dobrý den,

chci se zeptat, jsme na rodičovské a chci dát ze současného zaměstnání výpověď, protože jsem si našla místo jinde a mám tam nastoupit od května na částečný úvazek. V současném zaměstnání pracuji taky na částečný úvazek. Chtěla bych dát výpověď dohodou již ke 31.3. 2016. Nepřijdu o rodičovský příspěvek? Ještě mám nárok na dovolenou, kterou mi zřejmě neproplatí, budu si ji muset vybrat. Mám ukončit pracovní poměr před dovolenou a následně si ji vybrat nebo mám na výpověď napsat datum následujícího dne po skončení dovolené?

Předem děkuji za odpověď

Skřivánková


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.03.16 13:43
avatar

Především nemůžete dát výpověď dohodou. Buď dáte výpověď, nebo uyavřete dohodu. Pravda, múýete požádat o ukončení pracovního poměru dohodu a rovnou tu žádost doplnie tím, že nebude-li dohoda akceptována, dáváte výpověď, ale oboje dohromadz prostě nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.16 15:31
avatar

"Výpověď dohodou" neexistuje.

Buď se dohodnotete se zaměstnavatelem a uzavřete dohodu o rozvázání pracovního poměru,

nebo dáte výpověď s dvouměsíční výpovědní dobou

Čerpáte-li v jednom zaměstnání rodičovskou dovolenou, můžete klidně uzavřít další pracovní smlouvu. Jediné omezení spočívá v oboru působení obou zaměstnavatelů. Pokud by nový působil ve stejném oboru (zjistíte v rejstřiku) jako stávající zaměstnavatel, potřebovala byste před uzavřením nové smlouvy písemný souhlas stávajícího zaměstnavatele.

___

V době čerpání rodičovské dovolené Vám zaměstnavatel nemůže určit čerpání dovolené. Aby Vám zaměstnavatel mohl určit čerpání dovolené, musela byste ukončit rodičovskou dovolenou (to nelze bez souhlasu zaměstnavatele) a nastoupit do práce. Tzn., že Vám nevyčerpanou část dovolené bude muset po skončení zaměstnání proplatit. (Dovolenou lze čerpat pouze v době trvání zaměstnání.)

Snad jsem to napsala srozumitelně...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.