Přítel se chce rozejít

Od: Datum: 29.03.16 12:19 odpovědí: 16 změna: 29.03.16 22:29
Dobrý den,
můj přítel se chce se mnou rozejít, protože jsem poslední dobou měla depresi a hodně jsme se hádali,převážně kvůli hloupostem. Bylo mi to samotné líto a chtěla bych to spravit, hádky začaly někdy v únoru, ale předtím jsme se nikdy nehadali. On tvrdí, že mě miluje, ale že nám bude líp bez sebe, protože se pořad jenom hadame, a když řeknu, že už se hádat nebudem,tak mi to nevěří, že už jsem to jednou říkala. Nevim co mám dělat, nechci být bez něho a hadky podle mě nejsou důvod k rozchodu, zvlášť když to chci urovnat. Momentálně na tom nejsem psychicky nejlíp, bojim se, že po rozchodu bych si mohla sáhnout na život. Prosím poraďte

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 29.03.16 12:29

Hádky jsou sakra důvod k rozchodu! Jestli si sáhnete na život, my to zde neovlivníme - je to vaše rozhodnutí. Mimochodem, já se příteli nedivím, že na vás nemá nervy a chce klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufalka
Datum: 29.03.16 12:29
Díky, i to je odpověď.
Datum: 29.03.16 12:32
avatar

Respektujte rozhodnutí vašeho přítele. Pokud s vámi nechce být, rozejděte se v klidu. Nějaké citové vydírání by jen zhoršilo situaci.

Pokud on vidí, že to teď neklape mezi vámi, pravděpodobně se to ani nezlepší, naopak by to bylo horší a horší. Vztah není jen o jednom, je to obou a je potřeba, aby byli oba šťastní. Nutit přítele k tomu, aby s vámi byl, i přesto že nechce, není idelní řešení k dobrému vztahu...

Věřte že, nejste jediná, s kým se někdo rozešel. Vždycky to bolí, ale čas to vylečí...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.03.16 12:36
avatar

Pokud už se přítel rozhodl, nenaděláte s tím nic. Nikoho nelze nutit do vztahu ve kterém nechce setrvávat. Když už se hádáte nyní a přítel to vidí jako důvod k rozchodu, pak to respektujte. Není ve vztahu s Vámi spokojený a s tím se budete muset vyrovnat. Holt nejste ta pravá pro něho. Pokud máte psychické problémy, obraťte se na psychologa a začněte na sobě pracovat. Není to jediný chlap na světě a i když tomu nyní třeba nevěříte, potkáte jistě někoho s kým si budete lépe rozumět. Vztah, kde jsou hádky na denním pořádku, není dobrý ani pro Vás ani pro partnera.


doplněno 29.03.16 21:48:

Zkuste se na to podívat i ze strany partnera. Ne každý člověk dokáže žít s někým, kdo je psychicky nemocný a tím pádem i hodně náladový. Nemůžete za to, ale ani Váš partner nemůže za to, že Vám přestal důvěřovat a nechce ve vztahu s Vámi setrvávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.16 13:02
avatar

vidím že se hádáte i o tom, že se hádat nebudete. A jestli vašeho přítele chcete vydírat řečmi o sahání na život, pak bych měl radu především pro něj.

No jakou jinou radu, než Rychle pryč!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.03.16 13:19
avatar

Copak je jedinej na světě?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 29.03.16 13:23

Určitě jediný na světě není, ale tazatelka tuší, že bude při jejím stavu velmi težké najít přítele, který to vše vydrží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.16 13:40
avatar

Nestojí Vám to za to, abyste se doprošovala. Mějte svou hrdost.

Tvrdí, že Vás má pořád rád, ale bude lepší, když se rozejdete. Asi to nedokáže vyslovit naplno, ale je možné, že má nějakou jinou lasičku na obzoru. Proto Vám maže med kolem nosu.

Druhá možnost je ta, že už má vážně těch Vašich hádek až po krk. A chce si zachovat čistou hlavu a zdravý rozum. Asi si opravdu nesedíte a bude lepší, když se rozejdete. A nebuďte proto hysterická. Není to jediný chlap na světě.

Pokud si chcete sáhnout na život, je to jen Vaše věc. Kdo o tom mluví, neudělá to. Za sebe - vážím si slušných lidí, zdravých dětí, fungující rodiny, pěkné přírody a jakž takž i zdraví natolik, že si rovněž tak vážím i svého života. Beru ho jako dar. Je to ale i věcí výchovy. Jestli Vy si života nevážíte, je to Vaše věc a věc těch, kdo měl na starosti Vaši výchovu. Něco je tam špatně. Vydírání nikoho nešlechtí.

Začněte si sama sebe i lidí kolem sebe víc vážit, naslouchejte jim, snažte se je pochopit. Život není jen o hádkách. Jednou ustoupím já, jednou ty, ale kompromis se dá najít pokaždé.

Pokud se změníte, nebudete se pořád jen hádat, uvidíte, že najdete někoho, kdo Vás bude mít rád. Ale slepovat rozbitý vztah opravdu nemá cenu, je jen otázkou času, kdy to vypukne nanovo. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.16 14:04
avatar

Tak se rozejděte a pokud máte sílu se hádat, tak to je jen nějaké podráždění a žádná deprese, ta vypadá ůplně jinak.Vydírat sebevraždou to vede jen ke zhoršení situace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 29.03.16 16:29

Ono je hádání a "hádání". V lepším případě je to vyměnování zkušeností. Někdy je to i neznalost. A někdy úmysl, jak zakončit elegantně vztah. Mám příklad. Před měsícem jsem přijal kuchaře. Od začátku jsem věděl, že jsem šlápnul vedle. Ale nedostatek pracovníků udělal své. Prostě na to neměl. Nakonec to zaonačil tak, že jakoby naštvaný odešel. Jen já vím, že odešel proto, že na to neměl, a nechtěl se shodit. Chápu. V lásce je to asi stejné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.16 19:52
avatar

Já se tedy postavím na jinou stranu barikády... je sice super mít pohodový, sluncem zalitý vztah. Ale tak to nebude napořád, v každém vztahu přijde krize, horší dny, nemoc, depka, starosti, stres... a partner by měl být ten, kdo podrží. Být druhému partnerem neznamená jen být s ním tehdy, když je všechno super, ale především tehdy, když má ten druhý nějaké potíže. Pak se ukáže pravá síla vztahu, aspoň to si myslím. Utéct, protože jsou na nějaký čas problémy, umí každej, to není umění.

Na druhou stranu, stokrát nic umořilo i vola. Je ty víš, jak a o čem jste se hádali. Není nic horšího, než hyterická, hádavá a vrtavá ženská, to neustojí zpravidla žádnej chlap. A s tou sebevraždou - nou koment, to je ubohost, na kterou jsme třeba já nikdy neslyšela. Je to jen bohapusté vydírání a snaha manipulovat s tím druhým skrze lítost a pocit viny.


doplněno 29.03.16 21:16: V první řadě neslibuj nic, co nedodrzis. Slíbit žádné hádky je prakticky nemozne, nevíš, co bude za měsíc, dva, tři.
Žít s partnerem s depresí není jednoduché a sebevětší slib pokazeny vztah nespraví. Pokud ho to definitivně přestalo bavit, nemáš šanci ho přimět k návratu.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: zoufalka
Datum: 29.03.16 20:57
Jen pro přesnost, lidi co mi tady tvrdite, jak mu vyhrožuji: přítel věděl hned od začátku, že mívám deprese, řekla jsem mu hned, aby se mnou nebyl, jestli si nemyslí že to zvládne. Nikomu nevyhrožuju, je to prostě můj pocit, ano, chodim s tím k psychiatrovi a kdo někdy depresi zažil, tak ví, jaké kraviny vás napadají, když chcete aby se vám ulevilo. Hádali jsme se kvůli hloupostem, kvůli nějakému nepochopení druhého a věcem, kvůli kterým bylo zbytečné se hádat. Nejsem nějaká hysterka, kolikrát začal i on... Kolikrát jste třeba vy měli problémy s partnerem a rozešli jste se hned kvůli hádkám? Nechtěla jsem si nic vynucovat, jen prostě nevim, jak s ním mám promluvit, aby pochopil, jak je pro mě důležitý, a že mi může věřit, že už další hádky nedopustim.

 

Datum: 29.03.16 21:26

Do ničeho ho netlačte, vše mu řekněte a hlavně v klidu! I když to nedopadne podle vašich představ, dejte mu čas, třeba se situace v lepší obrátí..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.16 21:36
avatar

..může věřit, že už žádné hádky nedopustím.

Ale píšete, že někdy začne on sám. Hádáte se i kvůli hlouposti. Fakt si myslíte, že je Váš partner takové terno? Nebo je již u zdi a hádky jsou jeho obrana, nebo volání o pomoc.

I když slíbíte, že hádku nevyvoláte, tak dlouhodobě nelze. Budete cítit nepohodu. Budete ustupovat, budete cítit v nějaké situaci příkoří, budete bublat, upozaďovat se, mírnit - krotit. Ale ta nespokojenost tam bude stále a bude pomaloučku narůstat.

Potom stačí nějaký malý popud, třeba z venčí, ze zaměstnání, stres ze svátků, dovolené a bouchnete jak papiňák - piliňák /?/.

Jinak, není již Váš vztah přechozelý a nikam se neposunuje. Dejte si svobodu.

Nemusíte napořád, můžete se domluvit o tříměsičním /např./ odloučení - odpočinku. Poté se sejít a promluvit o svých pocitech, o řešení, jestli ano, zůstat ve vztahu, nebo ne. Pokud přítel zjistí, že po tom odloučení je mu bez Vás lépe, nemůžete ho držet násilím, bohužel.

Přeji Vám, ať dokážete ustát i nepříjemné rozhodnutí.

Prožívám momentálně opačný případ, také známost 10 let a vidím, že nemáme nic společného. Co nás spojovalo, to byl pes a ten nám odešel do psího ráje. Co nad tím přemýšlím, jsem velmi nespokojená a bojím se, že zůstávám pouze z lítosti. Bohužel máme již vyšší věk /60, 65/.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 29.03.16 21:44

Slečno, vám se nelíbí, že lidé zde píší svůj názor na vás, resp. váš vztah. Ale vycházejí pouze z toho, co jste sama o sobě napsala. Takže je problém ve vás, v tom co jste napsala. Zřejmě budete mít větší problém sama se sebou, než si jste ochotna přiznat.

Chcete radu, jak příteli něco vysvětlit - přítel už možná nepotřebuje nic vysvětlovat nebo o to nestojí. On už možná pochopil, že si s vámi nerozumí a nechce si zničit život. Na tom přece nic není, že se lidé rozcházejí. On nemá žádnou povinnost s vámi být, není vaším majetkem. A je jedno, zda jste psychiatrický pacient nebo mistr světa. Váš přítel vás jistě bere jako jako člověka a ten člověk mu z nějakého důvodu nevyhovuje. Chcete se změnit, chápu to, ale je to těžké a téměř nemožné za situace, kdy máte psychické potíže. Tedy se příteli nedivte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fzfa
Datum: 29.03.16 22:29

Třeba se hádáte že se k sobě zas tak moc nehodíte.Chce to zkusit také někoho jiného.Nemusí být chyba zrovna na Vaší straně,i když to on říká.Když je člověk mladej,nic mu nebrání si najít někoho,s kým si budu více rozumět.Není dobré se upnout hned k jednomu klukovi,když si s ním zase tak moc nerozumím.Může existovat i lepší než tenhle.Hlavní je si to připustit.O tom mládí také je,hledat,až najdu toho pravého.A maálokdy se to podaří hned.!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.