Potřebné doklady při odchodu ze zaměstnání

Od: Datum: 28.03.16 18:17 odpovědí: 5 změna: 28.03.16 22:10

Dobrý den,

ukončuji prac. poměr v práci a chtěl bych se poradit jaké dokumenty budu potřebovat od bývalého zaměstnavatele a zda mi je pošle poštou či dá osobně? Novou práci mám, však nejspíš na ÚP nepůjdu, kdybych tam náhodou šel, budu potřebovat nějaký dokument?

Jak to řešit?

Děkuji vám

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.03.16 21:22

V den ukončení zaměstnání

byste měl obdržet potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtový list)

a do měsíce by zaměstnavatel měl na OSSZ zaslat ELDP.

Podpis ELDP i odeslání (Vám i OSSZ) se většinou děje poštou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.03.16 21:39

Zákon praví, že ELDP se v případě ukončení pracovního poměru v průběhu roku vystaví do měsíce po posledním zúčtování, nejdéle však do 31.1. následujícího roku, a odevzdá do 30 dní od vystavení. Zaměstnanci se odevzdá kopie nejpozději v den odevzdání originálu na OSSZ (případně zaslání přes e-Podání). Nevím, co tím zákonodárci sledovali, ale dostat ELDP od zaměstnavatelů dá někdy fušku.

Od: dallik
Datum: 28.03.16 21:53

Dobrý den,

děkuji, kdybych však šel na ÚP, budu potřebovat ještě něco jiného kromě potvrzení o zaměstnání?

Děkuji

Od: xy
Datum: 28.03.16 22:08

Zaměstnancům při ukončení zaměstnání vyplňuji toto

Potvrzení zaměstnavatele pro účely posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti

https://portal.mpsv.cz/sz/obc…ne/formulareobcana/pz_ppv.pdf

Datum: 28.03.16 22:10

Doklad o výši průměrných výdělků (čisté mzdy a hrubé mzdy), alespoň mě ho v práci dali, ale nevyužila jsem ho, na ÚP jsem nešla.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.