Jak zůstat čilý když chemie nestačí?

Od: Datum: 27.03.16 23:48 odpovědí: 8 změna: 30.03.16 00:45

Dobrý den,

Zajímá mě, jaké existují alternativní způsoby, jak zůstat bdělý a povzbudit organismus k výkonům vedle chemických stimulantů jako kofein a nikotin?

Poohlížím se po "technokratických" řešeních, které stojí minimum času (kdybych měl čas třeba každý den chodit běhat, tak se neptám). Četl jsem, že dobře zabírá modré světlo, které v organismu zvyšuje hladinu serotoninu a odbourává melatonin. Jsou nějaké další zajímavé způsoby, které se někomu osvědčily?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.03.16 06:53
avatar

Dobrý den, bez chemie? Těžko. Snad jen vyvětraná místnost a občasné umývání obličeje a rukou studenou vodou. Také je dobré mít naspáno do zásoby - potom člověk vydrží více, ale tělo si potom stejně řekne, unaví se a vyžaduje odpočinek. Dlouhodobě to (bez kolapsu) nejde. Zdravím!

P.S. Možná ještě nějaké povzbuzující bylinky (čaje), ale to už je vlastně chemie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.16 10:34

Udělej si čas na sport a vyrob si trochu adrenalinu , to je nejlepší rada jakou ti mohu dát . U mne to funguje skvěle. Když ten čas nemáš tak si ho udělej , to se ti určitě vyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: workalkoholik
Datum: 28.03.16 22:53

Není pro mě novinkou, že na spoustu problémů s tělesným i duševním zdravím pomáhá cvičení a sport. Stejně tak koníčky, přátelé, přítelkyně, sex... Bohužel mě teď ale nenapadá jiný způsob, jak si na tyhle věci udělat čas, než přestat pracovat nebo ukončit/přerušit studium.

Datum: 28.03.16 10:39

Kofein i nikotin jsou látky přírodní ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: workalkoholik
Datum: 28.03.16 22:50

Všechny látky jsou chemikálie, ať už přírodní nebo syntetické. Já to myslel spíš ve smyslu "bez dodávání chemických látek zvenčí". Kofein a nikotin používám v různých formách běžně, stejně jako velké dávky různých vitamínů (hlavně céčko). Jen mě zajímá, jaké jsou další metody.

Od: balzerka
Datum: 28.03.16 11:07

Čaj s guaranou. I když to je v podstatě zase o kofeinu. A pak asi masírovat tlakové body, zejména nahoře na hlavě. Vyvětrat, rozcvičit se, přisvítit místnost, víc pít / vody/ a taky C vitamín.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.16 22:59
avatar

nejlepsi zpusob je pracovat na necem co cloveka bavi :) pak nepotrebuje zadne stimulanty ani jidlo ani spanek :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: workalkoholik
Datum: 30.03.16 00:45

Díky za radu. A teď zpátky do reality všedního života většinové populace...:(

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.