Zabal ditete pri horecce.neustupuje

Od: Datum: 26.03.16 01:36 odpovědí: 11 změna: 26.03.16 15:08
Dobry den mam dotaz. Na interneru ctu ze se zabal jen udela osuskou a jiz se neprikryva. Diteti je ale zima ma husi kuzi a prikryt chce. DRiv s. Tak i doporucovalo. Mame i pres to ze je mu celou dobu zima zabal provadet? Je to takhle dobre?
Horecky nam nejdou srazit max. Na 38,2 po ctyrhodinovem stridani nurofenu a paralenu coz teda nic moc. Jen dvakrat na 37,5. Pretrvava furt kolem 38,5 a vyskocena na 39. Mame jit znovu k doktorce je to pro telo skodlive nebo to takhle muze trvat prvni dny? Crp ma ndotaz.Dite 7 let.Dekuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.16 02:36
avatar

Já bych ho přes zábal důkladně přikryla, čili tak, jak se to dělalo dřív. Když horčeka nespadne, volala bych pohotovost. Dlouhodobá horečka mu určitě neprospívá.


doplněno 26.03.16 02:42:

Pro jistotu připomínám, v o l a l a bych pohotovost, v tomto stavu bych považovala za nevhodné, abych s dítěte na tu pohotovost jela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poradit
Datum: 26.03.16 02:38

První dny může být tak vysoká teplota, protože tělo bojuje. Ale 39 a víc je už moc a je to třeba srazit. Takže pokud se nedaří horečku, která delší dobu přetrvává a stoupá na 39 a více srazit, neprodleně bych navštívil lékaře.

Se zábaly nemám zkušenosti, nemůžu poradit.

Berte mojí odpověď s rezervou, nejsem lékař a pokud se Vám něco ohledně zdravotního stavu dítěte nezdá, radši jeďte na pohotovost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 26.03.16 02:49

Pokud zábal nezaunčikuje během 4. hodin, tak neváhej a minimálně zavolej na záchranku, snažte se udržet teplotu pod 39 tvrdě a nekomromisně!, nemáte důvod nechtít pomoc lékaře, člověk v zábalu má být pod dekou. Nezapoměňte na přísun tekutin

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.16 07:17
avatar

Dětství, to je obtížná doba, kdy horečky lítají nahoru a dolů jako jojo. Kolem 38º a době kolem 24.hodin, není třeba panikařit. Imunita při téhle teplotě pracuje nejlépe. Nad tuto hranici je dobré již srážet. Vlastně to píšete dobře, včetně těch zábalů, které se nepřekrývají. Když se přikryjí, je to Priznitzův zábal, ten se dává na klouby a svaly. *hej*Volejte, když bude třeba. Telefonicky se poraďte s dětským lékařem. Vím, teď o svátcích vaše lékařka má volno. Možná pohotovost? Až podle toho, co vám řeknou jeďte nebo ať přijedou oni. Ale i tak, nemoc, tedy horečka nějakou chvíli trvá. Trvá i tělu, imunitě, než si ji zlikviduje. *mala* Dušička ve mně byla na chvilku malá, protože jsem si vzpomněla na dobu, kdy toto prodělávaly mé děti. A vzpomněla jsem si na ten strach, hrůzu, že něco dělám špatně a děti poškodím. Dnes je fajn, že můžete komunikovat telefonicky s lékařem.


doplněno 26.03.16 10:40:

Aleno, to jsem neznala a musím říci, že mi to příjde úřasné. Kostky ledu v tříslech! ;) Ale v tříslech je mnoho žláz a žlázek s vnitřní sekrecí. Nepřechladí se? Asi ne. Za deset minut určitě ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.16 09:36
avatar

Horečka je obranná reakce organizmu. Vysoké horečky od 38,5°C trvají většinou 3dny, pak ustupují. Na zábal se žádná igelitová folie nepřikládá.. Taky se nikdy nestřídá druh podávaného léku, lze však střídat formu přípravku, tzn.čípek místo tablet Zkuste daleko účinnější metodu na sražení horečky :

přikládání ledových kostek do třísel:
Je to velmi efektivní, ale málo používaná metoda, která spočívá v tom, že na obě třísla dítěte položíme tenkou látku (např. kapesník) a na ni položíme 2-3 kostky ledu vložené do igelitového sáčku, ponecháme cca 10 minut, dítě jen lehce přikryjeme, po uplynutí 10ti minut led odstraníme a po 20ti minutách teplotu přeměříme. Pokud teplota neklesne, postup opakujeme. Tuto metodu děti velmi dobře snáší, protože je neobtěžuje a hlavně je efektivní proto, protože třísly prochází velké tepny, takže krev se rychleji chladí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 26.03.16 10:49
avatar

Zábal ano, třeba do studeného, mokrého ručníku, ale až pod srdíčko, aby srdíčko tu zátěž utáhlo. A přikrýt peřinou, protože při horečce má dítě zimnici. Horečka znamená, že tělíčko bojuje, nestřídejte léky, podávejte jeden. Pokud je to již třetí den asi bych přidala kousek acylpirinu (i když se malinkým dětem nedoporučuje, ale před lety se doporučoval), podle stáří dítěte, dítěti se trochu uleví a horečka se sníží nebo opadne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rosa
Datum: 26.03.16 11:08

Děti a mladiství do 16 let smějí užívat Acylpyrin vždy pouze po doporučení lékařem, jinak ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jajak
Datum: 26.03.16 11:22
Dekuji. Naposledy ve 4 rano uz byla nejvic 38,9 nad 39 uz ne a rano srazena plne a ted az v 11 37,4. Takze to vypada ze se to lepsi teploty jsou nizsi a interval delsi. Tech zabalu jsem se bala a kluk vyvadi u toho tak jsem balila jen lytka celo a zapesti. Od doktorky vim ze se leky mohou stridat ze se vzajemne podporuji. Protoze jednotlive maji intervaly 6-8 hod. S cimz bychom nevydrzeli to az ted najedu nejspis na jeden kdyz se teplota bude splhat az po 6-8h. Crp mel nizke tak to bude asi jen viroza ale tahle teploty me nervovali snad uz se nevrati
Od: pt®
Datum: 26.03.16 11:33
avatar

"jajak", tak to je dobrá zpráva, určitě se horečka nevrátí, ale dítě bude vysílené, potřebuje pít a spát...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.16 12:33
avatar

Tak já taky přidám naší zkušenost.Chápu vaše obavy,ale jak je psáno horečkou tělo bojuje.Našim dětem zábaly jako takové nepomáhaly .Jednou nám starý pán-lékař poradil ať děti sprchujeme.Od té doby jsme byli uspěšní.3x po sobě cca po 10 minutách jsme děti sprchovali -začít vlažnou vodou.Při dalším sprchování teplotu vody ubrat.Mezi tím lehnout do postele,navléci ponožky a rukavice namočený v octě.Po 4 hodinách lék teď nevím takový fialový lentilky-ibuprofen?Asi ano!Vysoká horečka by neměla trvat déle jak 3 dny.Tvrzení naší obvoďačky.Tak ať se prcek brzy uzdraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.16 15:08
avatar

Nemusíte srážet horečku níž, než pod 38°C, jen ať tělo bojuje a vytváří si imunitu. Jde o to, snížit tu vysokou, ohrožující horečku. Po třech dnech, pokud horečka neustoupí, jak tu někdo už psal, je třeba navštívit lékaře, mohlo by jít , kromě virózy, i o další, skryté vážné onemocnění, které by bylo třeba naléhavě řešit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.