Zápal plic a poslani na ct?je to zle?

Od: Datum: 25.03.16 11:57 odpovědí: 5 změna: 26.03.16 11:58
Dobry den,moje blizka osoba ma nejaky cas ostrou bolest pod lopatkama.Kaslala,mela rymu,spatne se ji dychalo.Sla k lekari a byl ji duagnostikovan zapal plic a na rentgenu ji nasli nalez.Pristi mesic jde na vysetreni na ct.Souvisi nalez se zapalem plic nebo to muze byt rakovina plic?Posila se pri kazdem zapalu plic na ct?Dana osoba je silny kurak od mlada,s nejakymu prestavkami,je ji 55 let.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.16 12:46

ano, může to být rakovina, ne, na ct se neposílá každý se zápalem plic

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 25.03.16 13:12

Na plicích jsou již nyní patrné nějaké neobvyklé změny, které jsou špatně viditelné na rtg. Proto nejspíše to CT. Dle vaše popisu je celkem reálná i rakovina. Ono se ale není co divit, silný kuřák nějakých 35-40 let. To ani jinak skončit nemůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.16 20:39
avatar

hk - ale může! Můj příbuzný kouřil 60 cigaret denně a to bez filtru, dožil se 89 let a umřel na něco úplně jiného, než je rakovina čehokoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.16 19:03
avatar

Obvykle se po zápalu plic na vyšetření CT neposílá, ale protože vaši blízké osobě na rengenu diagnostikovali nález, CT přesně odhalí o jaký nález se jedná.CT vyšetření plic se používá pro zjištění a diagnostiku nádorů, cyst a abscesů. Počítačová tomografie se používá pouze u vážných případů, tedy i v případě podezření na rakovinu plic, protože vyšetřující pacient dostane poměrně vysokou dávku rtg paprsků. Vzhledem k tomu, že daná osoba je dlouholetý silný kuřák, bohužel se tato diagnóza jeví jako nejpravděpodobnější.Zatím ale nelze dělat jakékoliv závěry.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.16 20:51
avatar

Jisté je jen to, že popis potíží přesně vykresluje potíže při zápalu plic. Já měla těžký, oboustranný a částečně přechozený před třema rokama a věřte, že jsem dávila v kleče, s čelem na koberci, protože jsem nemohla ani popadnout dech. I po vyléčení trvalo půl roku, než jsem opět začala normálně dýchat, myslela jsem, že jsem už doslova odepsaná, že lepší to už nikdy nebude, a přitom jsem nemohla dělat vůbec nic, když jsem nemohla dýchat. Měla jsem stíny na 2/3 plic. Dneska pohoda, jako bych zánět neměla. Nález může být i stín na plíci, nebo něco benigního, nezhoubného, možností je víc. Možná chtějí tím CT vyloučit nějakou možnost, ne ji potvrdit. Zatím nepropadejte panice, věci se někdy zdají horší, než jsou. Hlavně, že už je v péči lékařů.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.