Neoprávněný úvěr -> zjištění -> tr. oznámení

Od: odpovědí: 2 změna:

Dobrý den,

měl bych dotázek:

osoba č.1 (říkejme ji třeba Josef) si vzala neopřávněně úvěr na osobu č. 2 (říkejme ji třeba David). David (ted. os. č. 2) tuto skutečnost zjistil na základě jisté skutečnosti. Krom toho, že David podá trestní oznámení na Josefa za zneužití osobních údajů a podvod, hraje v problému ještě roli "finanční zprostředkovatel", který s Josefem sepsal úvěrovou smlouvu v domácnosti BEZ TOHO, ANIŽ BY OVĚŘIL osobní údaje "Davida" a přesto tak poskytl finanční úvěr Josefovi. Na smlouvě tedy sedí pouze jméno a rodné číslo (vzhledem k přibuznosti tak Josef toto věděl), nicméně nesedí absolutně nic jiného, ani adresy, ani podpis, zkrátka nic. Totožnost nemohla být ověřena na základě OP, protože si zkrátka David žádný úvěr nesjednal.

Poradíte jaké trestní oznámení podat na finančního zprostředkovale, tedy "na co to nasadit"?

Děkuji

2 odpovědi na otázku

 

 


0x

To není problém, toto vyřešit. Zapomeňte na osobu č. 2. Prostě podvodník prostě podvádí, jestli má komplice, o to hůř. Ostatní s tím nemají co do činění. Jestli zjistí, že se stali předmětem podvodu, musí to hlásit (pokud teda chtějí nějaké zadostiučení).


doplněno 04.04.16 14:38:

A ještě trestním oznámením bych jako běžný člověěk vůbec neoperoval. Policajti jich mají už plné zuby, taky je podle toho řeší. Je to směšné.

 


0x
avatar iz

Já bych Davidovi poradila obrátit se na banku,

která úvěr poskytla.

Ta si to s Josefem i "poradcem" vyřeší sama.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]