Hlášení provozovny / skladu podnikání

Od: Datum: 23.03.16 00:57 odpovědí: 2 změna: 23.03.16 10:08
Zdravim,
potřeboval bych radu zkušenějších. Podnikám na OSVČ, věci které prodávám mám na pozemku musím tento pozemek hlásit jako provozovnu nebo sklad? Na pozemku nestojí žádná budova jen zboží. 99% objednávek je přes internet a zákazníci si poté pro zboží přijedou na tento pozemek. Případně stačí nahlásit na FU nebo je třeba na stavebním úřadě? Co vše musím splnit a jaké nevýhody / výhody z toho plynou pro mne?
.
Díky moc za odpověď NutT

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.03.16 09:13

Jistě máte nějakou adresu na živnostenském listu. Jestliže je pozemek soukromý a váš, pak bych nehlásil nic, protože jen dáte podnět dalším šťouralům, kteří budou hledat, kde tam máte chyby v zabezpečení, požární ochraně a bůhví kde jinde. Celá EU je byrokraticky zahlcená, přeregulovaná a proto také svým způsobem neschopná. Dokáže už jen buzerovat. Kdysi ke mě chtěli na kontrolu z bezpečnosti práce, pak zase hasiči. Oznámil jsem jim, že v místě kde mám nahlášenou živnost nemám žádnou provozovnu, ale pouze svojí soukromou dílnu (což je pravda) a nikoho jsem k sobě nepustil. Ale je samozřejmě na vás, jak se zachováte.

Ohodnoceno: 0x

Od: nutt®
Datum: 23.03.16 10:08
Děkuji za odpověď, pozemek není můj ale na stejné adrese mám sídlo a samozřejmě mám všechny potřebné podklady které mne opravují k užívání pozemku. Jde mi o to abych pak nečelil nějaké likvidační pokutě. Zaměstnance nemám a žádné stroje nebo tak se tam nepohybuji, jen je tam uskladněne zboží dalo na holem place.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.