Hlášení provozovny / skladu podnikání

Od: Datum: 23.03.16 00:57 odpovědí: 2 změna: 23.03.16 10:08
avatar
Zdravim,
potřeboval bych radu zkušenějších. Podnikám na OSVČ, věci které prodávám mám na pozemku musím tento pozemek hlásit jako provozovnu nebo sklad? Na pozemku nestojí žádná budova jen zboží. 99% objednávek je přes internet a zákazníci si poté pro zboží přijedou na tento pozemek. Případně stačí nahlásit na FU nebo je třeba na stavebním úřadě? Co vše musím splnit a jaké nevýhody / výhody z toho plynou pro mne?
.
Díky moc za odpověď NutT

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.03.16 09:13
avatar

Jistě máte nějakou adresu na živnostenském listu. Jestliže je pozemek soukromý a váš, pak bych nehlásil nic, protože jen dáte podnět dalším šťouralům, kteří budou hledat, kde tam máte chyby v zabezpečení, požární ochraně a bůhví kde jinde. Celá EU je byrokraticky zahlcená, přeregulovaná a proto také svým způsobem neschopná. Dokáže už jen buzerovat. Kdysi ke mě chtěli na kontrolu z bezpečnosti práce, pak zase hasiči. Oznámil jsem jim, že v místě kde mám nahlášenou živnost nemám žádnou provozovnu, ale pouze svojí soukromou dílnu (což je pravda) a nikoho jsem k sobě nepustil. Ale je samozřejmě na vás, jak se zachováte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 23.03.16 10:08
avatar
Děkuji za odpověď, pozemek není můj ale na stejné adrese mám sídlo a samozřejmě mám všechny potřebné podklady které mne opravují k užívání pozemku. Jde mi o to abych pak nečelil nějaké likvidační pokutě. Zaměstnance nemám a žádné stroje nebo tak se tam nepohybuji, jen je tam uskladněne zboží dalo na holem place.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.