Kdy chodí nemocenská na účet?

Od: Datum: 22.03.16 10:49 odpovědí: 1 změna: 23.03.16 08:52

Dobrý den, jsem dlouhodobě nemocná a tzv. nemocenskou jsem vždycky měla před 20. dnem v měsíci na účtu. Tento měsíc mi zatím nedorazila. Do kdy na to mají, do konce měsíce? Abych na OSSŽ nevolala předčasně a zbytečně je tam neotravovala s dotazem, jestli se něco nestalo. Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.03.16 08:52

Dobrý den, nemocenské se na OSSZ zpracovává průběžně, tedy denně se spočítají případy, k nimž došly od zaměstnavatele kompletní (podpisy, razítka atd.) doklady. Váš "lístek na peníze" možná ještě zaměstnavatel neodevzdal. Nejprve zkuste zaměstnavatele, pak OSSZ - nemocenské oddělení, tam by Vám měli být schopni říci, v jaké fázi se Vaše nemocenská dávka nachází. OSSZ má na výpočet, aprobaci a další úkony 24 dní, 6 dní je na výplatu, takže do 30. dne od obdržení podkladů byste měla mít dávku na účtu. Lhůty se velmi striktně sledují, každé hnutí je zaznamenané v systému a jde vysledovat.

Když doklady přijdou na OSSZ, referenti nemocenského odd. je zadají do systému, spočítají dávku (samozřejmě ne jednu, ale všechny, které došly včera), a doklady se sestavou spočítaných dávek předají na kontrolní odd. Kontrolky projdou všechny dávky znovu, aprobují výpočet a vrátí zpátky na nemocenské, kde se aprobované dávky elektronicky zasílají k výplatě.

Někdy je dávek tolik, že není v lidských silách spočítat všechny došlé v jeden den, proto je na to delší lhůta.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.