Priusnice muzu byt nakazena?

Od: Datum: 22.03.16 14:27 odpovědí: 3 změna: 22.03.16 20:23
Dobry den pritel ma priusnice v nasem okoli je momentalne vic lidi co je ma. Byli jsme spolu patek-nedele a v nedeli vecer mu otekla tvar,teploty, bolesti..je mozny ze to budu mit taky? Nikdy jsem je nemela ockovana jsem byla asi v detstvi je mi 19. Cetla jsem ze nejvic infekcni je clovek pred prvnimi projevy a to jsme spolu byli porad. Navic mam dost spatnou imunitu nedavno jsem dobrala troje antibiotika za sebou. Takze pravdepodobne bych nakazena byt uz mela.?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.16 14:46

Ahoj, tato nemoc je děs, měla jsem ji tento podzim. Nakažená určitě být můžeš, inkubační doba je až 3 týdny, takže sice si ještě bez příznaků, ale nemocná už být můžeš. Bohužel na to není žádný lék, musí se počkat, až to přejde, takže teď už toho moc nenaděláš. Zajdi si za doktorkou a prober to s ní, je to jistota. U nás to řádilo na koleji a spoustu lidí onemocnělo, ale například moje spolubydlící, se kterou jsem byla nejvíce, to nechytla. Takže tady prostě musíš počkat a uvidíš.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.03.16 15:32
Je to vir a muzes to uz mit , ted jen pockej 3tydny a uvidis.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.03.16 20:23

Pokud jste očkovaná,příušnice byste neměla dostat, ale vzhledem k vaši narušené imunitě, kdo ví?Tato nemoc se přenáší z člověka na člověka kapénkovou infekcí. První příznaky se objevují 15 – 21 dní od nakažení. Nemocný je však infekční už týden před projevem prvního příznaku a ještě dva týdny po jejich odeznění.Vstupní bránou do těla jsou horní cesty dýchací, ve kterých se začne virus množit a šířit do regionálních mízních uzlin. Přibližně za 2 týdny se virus dostane do krve a může se šířit dále. Nejčastěji se objevuje na jaře a v zimě. Proděláním nemoci se vytváří doživotní imunita.Vašeho přítele lituji, u dospělého člověka je průběh nemoci o mnoho horší a navíc se může u něj projevit poměrně častý zánět varlat a tím následná sterilita.Snad to vašeho přítele ale nepostihne

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.