Může si tohle doktor dovolit k pacientovi?

Od: Datum: 22.03.16 18:15 odpovědí: 35 změna: 05.04.16 08:46

Ahoj právě jsem se vrátila od gynekologa v příšerném rozpoležení. Odcházela jsem fakt se slzama v očích. Přišla jsme k němu z důvodu, že jsem nedostala MS druhý týden, není to poprvé stává se mi to často. Tak mě vyšetřuje a ptá se mě jestli teda mám nechráněný styk, tak jsem mu říkala, že používám kondom, ale i pro jistotu jsem is dělala test, který je negativní. On mi teda udělal nějakej jeho test za 100Kč, který byl smaozřejmě také negativní. Dále jsem mu řekla, že mám silné bolesti při styku, na to pokrčil rameny a řekl, že to mám pořád, že to je u mě normální?!? Tak asi proto to chci vyřešit ne? Další věc je, že tenhle pan doktor ví, že jsem byla hospitalizovaná na psychiatrii kvůli pokusu o sebevraždu, který plynul ze sexuálního násilí a posttraumatického stresového syndromu.Ví to, protože ho kontaktovala kriminálka, dokonce i ví, že jsem obět zvlášť závažného trestného činu v kategorii zvlášť zranitelných osob, a on mi řekne:"Vy jste byla v Bohnicích, protože jste chtěla spáchat suitside" ani to neřekl česky, co kdybych třeba nerozumněla? No nic task jsem m to odkývala, a řekla mu že to s tím přece nesouvisí ne?On, že se ptá jestli si mě pamatuje... no cítila jsem se fakt nepříjemně. Poslal mě na chodbu, že mi odebere moč, kterou jsem pak dala sestře, sestra pak vyšla a veřejně mi oznámila, že můj test je negativní, což mi nai tak nevadí, ale zkasírovala mě na chodbě, takže pan doktor se ani neobtěžoval mi něco vysvětlit, natož se rozloučit.
Takže si hledám jiného doktora, v otmhle případě doktorku, pokud byste někdo o nějaké citlivé, empatické gynekoložce v Praze věděl, prosím dejte mi vědět děkuju.

PS je mi skoro 21


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 22.03.16 18:19

Nějak nevidím žádný problém na tom, co popisujete, kvůli čemu byste měla plakat. Pokud hledáte jiného gynekologa, doporučuji prolistovat web nebo přímo www.znamylekar.cz . Zde gynekologa nenajdete.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: veryangry
Datum: 22.03.16 18:23

problém vidím v jeo jednání, je příšerně arogantní, myslím, že by měl mít větší úctu, obzvlášť po tom, co má všechny informace.

Od: hk
Datum: 22.03.16 18:28

No vidíte, vám to přijde arogantní, mně z toho, co jste napsala, to přijde spíše běžné.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.03.16 18:49
avatar

Tak když vám takové jednání lékaře, kterého platíte ze svých daní připadá normální, pak se vašemu názoru nelze divit. Jen pokrčit ramenama.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.03.16 03:37

Lékaře si neplatíme z daní, ale ze zdravotního pojištění (což je svého druhu taky daň).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jenda2
Datum: 22.03.16 20:33

Jestli je to podle vás běžné, tak potěš bůh...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.03.16 18:29
avatar

Já se nedivím, že se Vás to dotklo a i já bych hledala jiného gynekologa. Tento přístup k pacientce se mi v pořádku nezdá. Ale Vy se nemusíte cítit provinile, naštěstí si můžete vybrat lékaře jiného, který bude mít ten přístup lepší a ke kterému nebudete chodit stresovaná. Já bych prolistovala např. třeba i zlaté stránky a zkusila bych obvolat pár gynekologů, zda přijímají nové pacienty, pokud někdo přímo určitého lékaře nedoporučí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikc®
Datum: 22.03.16 18:39

Správně, najděte si empatickou doktorku.


doplněno 22.03.16 18:47:

Máte pravdu v tom, že úctu by měl mít po tom, co jste zažila, ale nemá. Takoví lidé prostě jsou a je jedno v jakém oboru pracují. Nezměníte ho, ale gynekologa změnit za jiného můžete.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.03.16 18:34
avatar

Dovolit si to může,každý nějak vystupuje a nějak se chová.Muj gynekolog v rizikové poradně byl velký vtipálek i když jsem pro srandu,tak už mě potom nebavil.Jak došlo na porod,tak ani nepřišel i když v nemocnici byl.Jinak za mnou na pokoj přišla i anestezioložka...atd.takže prostě někdy očekáváme jiné chování,než se nám dostane.Vykašlala bych se na to a v klidu si najít jiného.Dětská doktorka mě nedávno vytočila tím,že nedala blbý papír na dveře,že má dovolenou,až když jsem zjistila kdo jí zastupuje(shodou okolností je to její matka:-D)vylítla jsem na ní,jak si takové chování mladá paní doktorka představuje,že nejsem povina oběhnout celou polikliniku a zjišťovat kdo jí zastupuje,že napsat cedulku jí snad naučili...Vytočila mě neskutečně,ale maminka jí to asi barvitě popsala a už je vše jak má být.Takže v klidu změnte doktora*jasne*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dota
Datum: 22.03.16 18:45

Moje blízká příbuzná chodila na onkologii k doktorce, která se zabývala jen nádory, které souviseli s gynekologii. Pokud se jí na něco zeptala, tak na ni jen vyštěkla nějakou odpověd neodpověd a nebylo to jen jednou. Jenže tam se nedal změnit doktor. Člověk by předpokládal, že na onkologii budou lidé milí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: veryangry
Datum: 22.03.16 18:57
Tak to nechápu. :( takovej člověk nemá na onkologii co dělat.
Datum: 22.03.16 18:41
avatar

Praha je velká, napište region. Znám skvělou doktorku.


doplněno 22.03.16 18:50:

Musím ale ještě doplnit, že pokud jste u VZP, tak by to nešlo. Je to soukromá gynekologie. Takže platíte roční poplatek 500 kč ale jinak už neplatíte nic, máte všechno na pojištovnu. Zrcadla a podobně. Ani když byly ještě poplatky, tak tam se neplatily. Je tam doktorka a doktor. Takže si můžete vybrat. Přístup doktorů nevídaný, sestřiček zrovna tak. Máte pocit že jste středem pozornosti. Mile s Vámi všichni jednají. Cítíte se tam dobře. Jak Vás objednají tak také tak přesně přijdete na řadu. Znám je už spoustu let a neměnila bych. Soukromá ordinace je soukromá ordinace. Jen s VZP zkrátka smlouvu nemají.


doplněno 22.03.16 18:58:

https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=mediva+jeremi%C3%A1%C5%A1ova

Když přijedete metrem do Butovic, tak jedete autobusem 142 - dvě stanice a tam to hned je. Zcela určitě byste nelitovala, takové doktory zažijete jednou za život. Je to na Vás. Když jsem napsala tuhle chválu, tak mi věřte, já hned tak někoho nechválím, jen když si to zaslouží, ale měla byste to daleko.


doplněno 22.03.16 19:02:

Aha, tak to je škoda. Protože i na internetu na ně najdete chválu, to je opravdu škoda. To byste musela změnit pojištovnu, spousta soukromých doktorů totiž nemá smlouvu s VZP. Přesto tam zkuste zavolat, já tam chodím moc let, co když mezitím už smlouvu s VZP mají? Tehdy za mě ji neměli a já raději změnila pojištovnu než bych zůstala u podobného mengeleho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: veryangry
Datum: 22.03.16 18:43

Praha 6, ale je mi to jedno, jsem ochotna dojet. Tohohle "doktora" jsem měla na Václaváku.

:)

Od: veryangry
Datum: 22.03.16 18:56
Mě roční poplatwk nevadí u tohohle platím 600 plus zrcátka a vyšetření. Ale mám VZP pokud by šlo jen o ten jenorázovej poplatek tak to mi samozřejmě nevadí. Jde mi přesevším o přístup.
Datum: 22.03.16 18:50

Najděte si jiného doktora. Ještě jich tu pár zbylo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hk
Datum: 22.03.16 19:27

Víte, znovu jsem si vše pročítal - mám pocit, že tazatelka má problém také sama se sebou. Doporučil bych možná navštívit i odborníka přes duši, možná psychiatra. Slečná má problém i sama se sebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 22:47

Nemám ten pocit. Mě by také vyjely drápky. Přijdu k lékaři s nějakým problémem, intimním, takže je mi to nepříjemné, čekám pochopení, radu a setkám se s arogancí. Taky bych asi brečela...ale vzteky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 22.03.16 19:31

Žádné Zlaté stránky.To se nemusíte trefit do empatického lékaře. Dejte na reference, doporučení blízkých. Každá žena někam chodí. Zeptejte se kolegyň v práci, kamarádek..Pak tam zavolejte, zda Vás přijme. A tohoto gynekologa berte s nadhledem a netrapte se jeho jednáním. Mnozí z nich jsou poněkud otupělí.

Odlehčím to vtipem. Gynekolog zavře ordinaci a odchází domů. Vyjde z nemocnice na ulici a fascinován tím, co vidí, dojatě s nadšením vydechne: Tváře! ...Samé tváře!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 22.03.16 19:48

Jo, jo, svatá pravda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 22.03.16 19:55

Dala jsem na referenci kamarádky. Doporučila mi gynekologa. Byl taky arogantní a alkoholik. Jí seděl, mně ne. Na hodnocení lékařů ho pacientky buď kritizovaly nebo chválily. Záleží na tom, jak si ty dva padnou do oka. Vyměnila jsem ho potom co mi řekl, že ho mám vyměnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 22.03.16 20:03

Oni jsou chlapi gyndari vetsinou otrli a neempatičti, mozna se najdou vzacne vyjimky, ale poznala jsem uz davno velky rozdil zenskeho pristupu pri vysetreni a proto bych volila vzdy jedine gynekolozku *jasne*


doplněno 22.03.16 20:17:

Hk - nejste nahodou nejakej mohamedan? :) ti to totiz taky nazyvaji "nečistym ustrojim". *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 22.03.16 20:09

Ono se celé roky/desetiletí dívat do nečistého ústrojí, vyžaduje trochu jinou povahu. Samozřejmě přístup ženy a muže lékaře, je poněkud odlišný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 22.03.16 21:04

Nevšimla jsem si, že by někdo poradil. Pak tedy můžete zkusit MUDr. Kosovou. Velmi milá mladá lékařka http://www.eyecentrum.cz/gyn_lekari.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jeka
Datum: 22.03.16 23:06

Já chodím k MUDr. Benešové Kateřinská 34 a jsem spokojená. Jsem u VZP a nic se neplatí. Ale nevím, zda přijímá nové pacienty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 23:29
avatar

Nevím, jestli jsem správně porozuměla, že Vás rozhodilo, že věděl o psychiatrii a neřešil bolest při styku, jen řekl, že to máte pořád. Mně přijde jeho přístup standardní. Možná byste potřebovala, aby Vám řekl, že ta bolest je následek psych. traumatu, že jen podvědomě stahujete poševní svaly a s tím si musíte poradit sama, Prostě máte podvědomou obavu, že to bude bolet a musíte se sama naučit se vnitřně uvolnit a naučit se těšit na sex, bez obav , že může přijít něco nepříjemného. Připomínkou sebevraždy se chtěl asi jen ujistit, že jste ta, kterou má na mysli z minula. Chápu, že jste po svých prožitých zkušenostech přecitlivělá, ale věřte, že většina žen, by se nad takovým jednáním ani nepozastavila. Já mám s muži, gynekology jen výborné zkušenosti a pečovalo jich o mně i hodně najednou, po dobu mé letité ambulantní léčby. Naopak, nemám dobré zkušenosti s ženami, ať gynekoložkami, nebo zubařkami, jako by měly desetinu citu, co muži. I když, možná, vyjímky existují, já je nepotkala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nellka
Datum: 04.04.16 14:06

...Taky mám tu zkušenost. Do puntíku, jak píšeš. S chlapama mám zkušenost, jako s dobrýma tatíkama a ženské jako nějaké macochy nebo tak..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 07:20
avatar

Já teda nemám praktickou zkušenost s gynekologem :) ale třeba můj zubař je starý nerudný dědek, se kterým se raději vůbec nebavím, ale zuby dělat umí dobře. Tím chci říct, že od lékaře bych raději očekával odborné kvality než společenský šarm a takt.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mp*
Datum: 31.03.16 00:03

To možná chodíme ke stejnému. Jednou, když jsem mu přinesl Karlštejnské víno, označil ho za sračku. Trochu se bojím, až skončí (můstky od něj mám už 20 let a drží - doporučuje se výměna po 15 ti letech). Tím chci ale říci, že dobré povahové vlastnosti nemusí nutně souviset s profesní kvalitou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.16 03:32

Nechci do toho kecat, ale Karlštejnské víno je sice raritní věc, protože je ho málo a navazuje na jakousi historickou tradici, ale to víno prostě není dobré, Karlštejn je prostě na víno příliš studený. Za Karla IV bylo jiné klima.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.16 22:47

veryangry,víš,žena-gynekoložka by v této situaci jednala víc empaticky..některé ženy mají ale gynekologa-muže raději.Záleží na Tobě.Myslím,že jsi trošku po té těžké věci přecitlivělá a moc dumáš nad vším.Proč jsi tam šla-to se vyřešilo,to je hlavní,nad chováním mávni rukou - ostatně nic závažného to nebylo..jen prostě nezdvořák doktor...přesto - najdi si nového nebo novou doktorku,při vstupním pohovoru vylič situaci...to by musel/la být uplně tupý/pá,aby to nebylo lepší...Nedumej tolik nad tím co kdo dělá,jak by měl dělat atd.-to je věc jejich ,ty se podle toho zařiď a konej! Dej vědět,jaks to vyřídila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.16 03:29

Přečtěte si její anamnézu, ona má nárok být v těhle věcech trochu přecitlivělá a lékař má být profesionál a určitou přecitlivělost jí tolerovat právě s ohledem na tu anamnézu. A ne ji odbýt s tím, že s bláznama se nebaví (což sice neřekl explicitně ale i já bych z toho měl takový dojem).

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 31.03.16 03:25

Nechápu, za co vás zkasíroval, ale nevím, jestli těhotenské testy nejsou vyňaty ze zdravotního pojištění. Ale rozhodně je to od něj neprofesionální postup, hlavně se divím, že se nezabýval těmi silnými bolestmi. Výměnu lékaře určitě doporučuju, ale hledat tady na poradte mi přijde jako ptát se na jízdní řád v pekárně. Na hledání lékařů jsou speciální weby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 05.04.16 08:14

Já si myslím, že není špatný nápad se tady lidí zeptat, jestli neznají nějakého dobrého gynekologa. Speciální weby sice jsou, ale je otázka jestli jsou ty názory v hodnocení pravdivé. Taky to tam můžou napsat známí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.16 07:54
avatar

Nevyjádřím se přímo k dotazu, ale k problému, jestli lékař má, nebo dokonce musí, reagovat na jiná onemocnění pacienta. I psychická. V našem městě žije paní s "papíry na hlavu". Vlastně nevím, co vlastně tyto "papíry na havu" odborně znamenají. Ale paní byla na operaci šedého zákalu. Cukla sebou, zákrok se nepovedl, paní na oko nevidí. Začala tvrdit, že si lékař její psychické onemocnění měl zjistit z lékařské dokumentace a lépe ji znehybnit. Spor se táhl několik let, paní chtěla zdarma reoperaci v jiném zařízení. Neuhádala to, tvrdí, že zdravotníci stojí při sobě.

Vím, že tento můj příspěvek je typu jedna paní povídala. Ale jisté je, že lidé jsou omylní, různých povah. A očekávat, že vždy všechno bude přesně podle našich představ, je naivní. Skutečnost bývá jiná, s různými stupni nepříjemností a škod.

Lékaře hledejte jiného. Už proto, abyste k němu cítila důvěru a úctu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.16 08:46

jsou chráněný proto si vyskakujou,neznám doktora který by se opravdu staral o pacienta jde jim jen o peníze

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.