Hypotéka se smlouvou na dobu určitou

Od: Datum: 22.03.16 11:00 odpovědí: 12 změna: 23.03.16 20:34

Dobrý den,

chtěl jsem se informovat ohledně hypotéky na byt. Je možné abych dostal hypotéku (se slušným úrokem), když budu sám žadatel (věk 26 let, hrubý příjem 25 tis.) a momentálně jsem ve zkušební době, ale ta mi končí tento měsíc a pak mi běží smlouva na dobu určitou do konce ledna 2017 (předpoklad, že hypotéku bych řešil od dubna 2016)? Nebo vyplatí se raději počkat, až mi zaměstnavatel od února 2017 nabídne smlouvu na dobu neurčitou? Mám představu o bytu velikosti 3+1 a stím je spojená další má otázka. Rád bych koupil byt před rekonstrukcí za nižší cenu a upravil bych si ho podle svých představ, než kupovat dražší byt po celkové či jen částečné rekonstrukci.

Příklad:

Celková cena bude 1 200 000 Kč, výše hypotéky 1 000 000 Kč,

ale celková cena by se skládala např z:

800 000 Kč BYT

300 000 Kč REKONSTRUKCE BYTU

100 000 Kč ZAŘÍZENÍ BYTU + NÁBYTEK

Lze tímto způsobem získat hypotéku? Nebo jak by se v tomto případě mělo postupovat? Děkuji za vaše rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 22.03.16 11:07
avatar

Za zkoušku nic nedáte a doba neurčitá neznamená, že zaměstnavatel vás nevyhodí v zákonné lhůtě. Záleží na každé společnosti, jaké si dává podmínky. Pokud máte delší dobu pravidelný příjem a už jste splácel např. telefon, máte "pozitivní" splátkovou historii a vysokou pravděpodobnost, že vám něco nabídnou.

Je ale na vás, jak moc se cítítě být zajištěn - jsou spousty lidí, co mysleli a po roce či dvou najednou byli bez práce a bez nemovitosti.

S hypotékou počítejte na max. 80% ceny nemovitosti, na ostatní pak například stavební spoření. Hypotéka se na více % dává jen zřídka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 11:15
avatar

Pracovník jedné banky, kde učím, mi (pouze orientačně!) řekl toto: Ano, hypotéku se smlouvou na dobu určitou je možné získat, ale pravděpodobnost se zvyšuje pokud a) má člověk našetřeno, tzn. půjčená částka je např. jen 50% nemovitosti, b) smlouva je dlouhodobějšího rázu (více než rok - dle zákona lze až na 3 roky), nejlépe již prodlužovaná.

Ptala jsem se ho na to, protože v mé pozici nemám moc možností získat smlouvu na dobu neurčitou, ale výdělky nejsou takové, abych si na byt za 10-20 let naspořila, a nechci skončit jako dnešní důchodci, co dají 80% důchodu na nájem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 22.03.16 11:49

Hypoteka ke smlluve na dobu ircitou se bezne dava. KOlegove v praci si ji brali a jediny problem byl, ze vedeni jim podepisovalo cestne prohlaseni pro banku, ze s nimi pocita a smlouvu jim prodlouzi. Ohledne uroku dost zalezi, jak vas ohodnoti vnitrnim skoringem. Jine skore bude mit clovek s praxi v mnohatisicovem meste, kde neni problem najit praci a jine skore bude mit clovek tez s praxi, ale treba v UnL (taky mnohatisicove mesto, jenom s tou praci to muze mit obtiznejsi). Takze bezte do banky nebo z aporadcem a poptejte se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 13:02
avatar

si prosím uvědomte, že hypotéka není spotřebitelský úvěr a vy ty peníze nikdy neuvidíte. Nikdy vám nepřistanou na vašem účtu. Vy ze svých vlastních peněz zaplatíte akontaci a banka doplatí zbytek do ceny nemovitosti. Tím transakce skončila, nemovitost je vaše a vy budete nějakých dvacet let splácet bance váš dluh.

Na normální svépomocnou rekonstrukci bytu a na zařízení bytu dostanete spotřebitelský úvěr, ale hypotéku ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 13:59

figurek. Nemáš pravdu. Je hypoteka, kdy například dáváš bance faktury, které jsi zaplatil a oni Ti je proplatí. Některé banky Ti dokonce dají peníze a Ty potom dokladuješ, co jsi za to koupil.


doplněno 22.03.16 14:00:

Jinak na dobu určitou banky v poslední době hledí jinak, jak v minulosti. Existuje totiž dost firem, které dají smlouvu pouze na jeden rok a naprosto pravidelně ji prodlužují

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 14:55
avatar

ale mám pravdu. Mluvím o svépomocné rekonstrukci. Tak jaké faktury? Na svépomocnou rekonstrukci hypotéku prostě nedostanete.

Z tohoto pohledu je lepší koupit byt po rekonstrukci, protože půjdete rovnou do hotového. Jestli koupíte starší byt a necháte si jej rekonstruovat, pak do něj ty další peníze nastrkáte tak jako tak a ještě se s ním budete pinožit a stresovat a pár let budete bez dovolené. Vím o čem mluvím. Vloni jsem si bral hypotéku potřetí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 15:07

figurek. Jestliže staví svépomocí, tak stejně nakupuje materiál, stejně mu asi občas příjde někdo pomoci, nebo si sjedná na nějaké práce odborníka. Toto vše se dá hradit. Dokonce může dostat peníze na to, když někdo koupí nějakou demolici. ze které bude používat například cihly. Vím o čem mluvím, páč ve financích pracuji ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 14:13

A podobné hypoteky jsou bez zástavy nemovitosti

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pp
Datum: 22.03.16 16:39

ale ale, hypoteční úvěr je ze zákona úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti... viz zákon o dluhopisech

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 18:26
avatar

pp - máte pravdu, dcera si brala hypotéku na pražský byt a protože neměla čím ručit, jako další nemovitostí, tak musela uzavřít životní pojistku na 2 miliony Kč, tolik jí půjčili, ve prospěch banky. Na 15 let, takže na urocích už zaplatila 1 200 000 kč a ted už nějakou dobu splácí jistinu. A na katastru je zástavní právo banky. Akontaci musela dát 600 000 kč, protože byt byl hodně drahý.


doplněno 22.03.16 18:38:

Ještě dodám, že ho koupila uplně vybydlený, ale zase je pravda že právě proto byl tak levný. Rekonstrukce proběhla, až když si na ni našetřila. Do té doby bydlela jak v Chánově, ale všechno se dá vydržet, když víte, že je to jen na pár let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 20:34

"Na normální svépomocnou rekonstrukci bytu a na zařízení bytu dostanete spotřebitelský úvěr, ale hypotéku ne."

Uplně v pohodě, standarni hypo, dnes jsem zašel z ulice se jen tak indikativně zeptat do Equa. Udělali mi za 5 minut kalkulaci. Přesně o svépomocnou rekonstrukci mi jde u mého RD. Jen se na nějakých jejich formulářích musi udělat nákladová kalkulace přestavby, doložit stavební povolení, a při ohodnocování bankovním znalcem nemovitosti- pro účely zástavby - nechat ocenit i zamýšlené úpravy. Pak prachy čerpáte dle potřeby a free. V době záporných úroků i banky mění svoje postoje. Chci platit dobré řemeslníky, ne statutáry stavebních firem a jejich režie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 13:54
avatar

... většinou chtěj nejmíň 12měsíců oddělanejch anebo dobu určitou, co jsem tak slyšel...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.