Velmi špatná pamět ve 24 letech- co s tím?

Od: Datum: 22.03.16 10:05 odpovědí: 5 změna: 22.03.16 19:32

Dobrý den,

mám docela velké problémy s pamětí. Dost mě to omezuje a v práci to je pak docela problém. Je mi 24 let.Někdo mi něco řekne, já se snažím zpracovat informaci ale nezapamtuju si vše například ze 7 vět co mi řekne daná osoba. Ne že bych třeba zapomínala kam jsem položila věc, nebo zapomínala určitá data, narozky akce. Ale když na mě někdo mluví, například i přes telefon nedokážu si zapamatovat vše. A to senapříklad nejedná o těžké věty, ale třeba jaký šanon mám kde vzít, co z nej vyndat, co z něj oskenovat a komu poslat. Primitivní věc. Můžete mi doporučit nějaký vitamíny nebo něco čím trochu posílit pamět?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 22.03.16 10:28

Váš problémn nevyřeší vitamíny. Jděte k praktickému lékaři a nechte se odeslat na neurologii. Je třeba vyšetřit mozek. Váš problém je třeba řešit. Pokud jste uživatel marihuany nebo jiných drog, pak vysvětlení je jasné. Bez pečlivé a podrobné lékařské péče se to bude jen zhoršovat.

Ohodnoceno: 0x

Od: gbdksnv
Datum: 22.03.16 19:32
Prosím vás, a co ten neurolog, až vyšetří teda ten mozek (jak?) bude dělat? Přidá do mozku operačně nějaké paměťové buňky? Každý ma holt nějakou paměť, někdo si něco jednou přečte a pamatuje si to 10 let, někdo se informace drtí hodiny a za měsíc to neví. Nemůžeme být všichni stejní.

Datum: 22.03.16 10:45

Paměť se dá i různě procvičovat-podporovat. Vitamíny jako pilulky bych do toho netahal vůbec..v ovoci a zelenině a v potravě toho máš nadbytek i tak.

Od: balzerka
Datum: 22.03.16 10:46

Tady je nejspíš problém v okamžiku příjmu informace. Říká se : Slyší, ale nevnímá. Neukládá. Jistá roztržitost. Máte ten dojem? Nejste zavalena starostmi? Neřešíte více věcí naráz? Někdo neodlišuje podstatné od nepodstatného a pak vše nepobere. Na mozek jsou dobré ořechy, rybí tuk / Omega3/, hořčík...ginko. A tady i psychohygiena. Zkuste nejdřív změnit životosprávu / režim, spánek, pohyb, strava/ a objednejte se u psychologa.Ten by měl poznat , jestli je to na lékařské vyšetření. Eventuálně doporučí nejaký " trenink" soustředění. Dokonce jsou i počítačové programy na zlepšení krátkodobé paměti.

Ohodnoceno: 2x

Od: gdjdbdf
Datum: 22.03.16 19:28
To mi přijde celkem normální. Já když zvedam v praci telefon, rovnou beru do ruky blocek a tužku a napíšu si, kdo a z jaké firmy volá a pokud to není jednoduchý požadavek, tak si píšu i co chce.
Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.