Proplacení cestovného v Eurech

Od: Datum: 21.03.16 21:14 odpovědí: 3 změna: 22.03.16 19:28

Chtěla bych se zeptat, jestli si musím zřídit kvůli tomu účet, aby mi zahraniční firma mohla jednorázově proplatit cestovní náklady v eurech. Byla jsem zapojena do jisté mezinárodní studie a s tím souviselo několikaměsíční cestování v rámci ČR. Teď píšu žádost o proplacení jízdného, přikládám jízdenky a v poslední kolonce mám uvést svoje číslo účtu. Mám jediný u Čes. spořitelny. Ten ale asi nebude použitelný. Nevíte někdo, jak na to? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.03.16 21:58
avatar

Dobrý den, myslím, že s tím nebude problém. Eura budou v bance převedena aktuálním kurzem na koruny a ty připsány na Váš účet. Jenom musíte uvést to číslo účtu pro mezinárodní bankovní operace (IBAN). Máte ho na kartičce dole.

Zdravím!

doplněno 21.03.16 22:09:

Myslím, že to proběhne v pořádku. Pokud je určeno IBAN pro cizinu, tak se nedá asi předpokládat, že někdo bude z ciziny posílat CZK. Tak, dobrou noc .

doplněno 21.03.16 22:18:

Uveďte i BIC - mezinárodní kód banky (je také dole na kartičce).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 21.03.16 22:06

Děkuji, Bene, Vy jste moje spása. Dopíšu to a budu aspoň klidně spát.


doplněno 22.03.16 10:19:

Díky, BIC už dopisuji.

Datum: 22.03.16 19:28
avatar

Ano, v tomhle má Ben pravdu, pokud se jedná o jednorázovou výplatu. Ale pokud byste v práci eventuelně pokračovala, nebo měla další příležitost pracovat v cizině, tak by bylo pro Vás výhodnější založit si eurový účet. Jsem také u České spořitelny a mám to tak zařízené, protože jejich přepočet je nevýhodný. Když budete mít eurový účet, můžete si bezplatně vybírat Eura ze svého konta a měnit si je jinde v lepším kurzu. Tento účet je takzvaně terminovaný a jediné co potřebujete je počáteční vklad, který je 300 Euro. A ty tam musí neustále zůstávat. Další peníze nad tuto částku si vybíráte v jeden konkrétní den v týdnu který Vám banka určí a úplně zdarma, nebo můžete převádět eura na Váš normální účet a jelikož převádíte devizy, kurz je výhodnější.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.