Čí je plot?

Od: Datum: 21.03.16 18:51 odpovědí: 7 změna: 22.03.16 20:29

Bydlím v rodinném domku.Plot je vlevo můj, vpravo souseda. Ale za zahradou sousedím se školním hřištěm a školou.Tento plot je velmi devastovaný. Kdo jej má opravit? Komu patří? Mám zajít do školy, nebo je obce (města)?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.03.16 18:54
avatar

Kdo chce. Plot nemusí být žadný. Chcete-li plot, buď jej upravíte sami, nebo se dohodnete se školou.

A to plot vlevo je můj, v pravo souseda je taky hezká věc


doplněno 21.03.16 20:01:

Pokud by měl tazatel psa, je jeho povinností mít psa uvázaného, nebo zamezit útěkům psa mimo pozemek. Tedy plot musí zřídit tazatel. Běhající děti nejsou problémem tazatele a toho to trápit nemusí. To si zase musí vyřešit škola.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 21.03.16 18:54
avatar

Dobrý den, pokud jste si jistý, že plot není Váš, tak bude školy - a jejím zřizovatelem bude nejspíše město. Takže, asi hned na radnici. Zdravím!

doplněno 21.03.16 19:58:

Myslím, že tazatel pouze uvedl, že u plotů vlevo a vpravo má jasno. On řeší plot jiný (za zahradou) - a na tom se musí dohodnout s jeho majitelem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 18:57
avatar

Plot je toho, kdo ho postavil, bez ohledu na to, jestli je vpravo, či vlevo.


doplněno 21.03.16 20:14:

Bene, já jsem pochopil, že plot je jeho, další souseda, jen neví, čí je ten zadní. Toho kdo ho postavil, musí to zjistit u starousedlíků, katastru nemovitostí a podobně. Nebo se přihlásit k tomu, že je můj, opravit a bude klídek.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.03.16 19:28
avatar
Máte psa?
Pokud je plot ve špatném stavu, hrozí nebezpečí, že pes může vniknout na pozemek školy. Je známo, že děti psy dráždí, atd.
Bylo by vhodné upozornit písemně školu a obec, tedy zřizovatele školy na hrozící nebezpečí. Pomůže Vám i ustanovení OZ,
§ 1025
Kde jsou rozhrady dvojité nebo kde je vlastnictví rozděleno, udržuje každý svým nákladem, co je jeho.
§ 1026
Vlastník není povinen znovu postavit rozpadlou zeď, plot nebo obnovit jinou rozhradu, musí ji však udržovat v dobrém stavu, hrozí-li následkem jejího poškození sousedovi škoda. Dojde-li však k takovému narušení rozhrady, že hrozí, že se hranice mezi pozemky stane neznatelná, má každý soused právo požadovat opravu nebo obnovení rozhrady.
.
Děti mohou vnikat na Váš pozemek, přijít k úrazu, něco poškodit a pod.
Musíte se dohodnout.
Plot je toho, kdo ho zřídil, postavil. Nerozhoduje pravá nebo levá strana. O tom píše milancukrar...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.03.16 20:23

Již dávno neplatí "pravidlo", vlevo a vpravo. Samozřejmě u starousedlíků se to drží, a tím pádem .. nebudu se hrabat v plotě, co postavil můj soused (mám normálního souseda ). Plot je stavba a jako taková i podléhá stavebnímu povolení, alespoň cca před několika lety to tak bylo (byly za to i pokuty). Zřizovatelem školy je město, poskytuje penízky škole, to ano, ale já bych nejdříve šla za ředitelem školy. Ještě se vrátím k mému normálnímu sousedovi, protože ten má také souseda (Petra), a plot mezi nimi je prokousaný a podhrabaný a tak chodí sousedovi na zahradu pes od Petra. Občas Petr zapíchne vidle u nové díry, či zatluče kus násady, ale pejsek si rozplete plot vedle. A protože náš mírumilovný soused nemusí psy (byl dříve pokousán), tak zakoupil po vleklých potížích s Petrem pletivo a daroval mu je. Bláhově si myslel, že pletivo použije na jejich společný a děravý plot. Ne ne ne, oplotil si s ním ovečky na jiné zahradě..*smich* To jen, že vám přeji lepší pořízení..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 20:29
avatar

Tak to má Petr štěstí v tom, že mu úřad nenařídil plot opravit, nebo postavit nový, když už má psa který utíká na sousedův pozemek. Tak jak píšu ve svém prvním příspěvku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 22.03.16 20:26

Plot patří tomu, na jehož pozemku se nachází. Je jedno zda je vlevo, vpravo atd. Málokdy se plot postavil přesně uprostřed. Chce to nechat plot zaměřit a tak to zjistíte, kde ve skutečnosti je.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.