Trvalé bydliště

Od: Datum: 21.03.16 12:51 odpovědí: 1 změna: 21.03.16 16:53

Dobrý den,mám dotaz ohledně trvalého bydliště, kde nyní bydlím. Bohužel majitel -muj syn je problémový a z toho důvodu uvažuji o náhradním bydlení- chata. Podle smlouvy mám v domě doživotní bydlení. Byla jsem vdova a nynější manžel má pouze trvalé bydliště. Mám obavu, aby syn , mého manžela z důvodu nepřítomnosti neodhlásil. Co pro to můžu udělat? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.03.16 16:53

Nevím, zda tomu rozumím úplně správně:

V současnosti bydlíte v domě, který je ve vlastnictví Vašeho syna. Vy zde máte právo doživotního užívání nemovitosti (nebo její části) na základě věcného břemene, zapsaného do KN. Vzhledem k problematickému soužití se synem ale hodláte toto právo nadále nevyužívat, jen si zde chcete ponechat trvalý pobyt a máte obavu, že syn odhlásí z trvalého pobytu v domě Vašeho přítele. Je to tak?

Jak je to s odhlašováním v tomto případě, to úplně přesně nevím. Na každý pád odhlásit osobu lze, pokud se v domě nezdržuje a zaniklo jí právo užívání, probíhá to ve správním řízení, včetně dokazování atd. Pečlivý úředník by (dle mého) manžela osoby mající doživotní užívací právo odhlásit neměl. Otázkou je, na jaké jméno je VB na katastru zapsáno, určitě bych se postaral o aktualizaci údajů (pokud užíváte příjmení současného manžela). Víc k prevenci neporadím, snad někdo bude chytřejší.

Ještě si dovolím otázku: K čemu Vám bude trvalý pobyt v nemovitosti, kde se nezdržujete? Pokud je to jen proto, abyste neměli trvalý pobyt na obecním úřadě, pak vězte, že přihlásit se můžete i do oné chaty (pokud má evidenční číslo).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.