Rozvod rodičů

Od: Datum: 21.03.16 08:27 odpovědí: 2 změna: 21.03.16 09:35
Dobrý den,
Tato otazka se týká mých rodičů.
Jsou spolu asi 25 let,ale posledních cca 10 let se otec chová jako cvok.Pořád křičí kvůli naprostým blbostem.Napr.kdyz si omylem nekdo udela kavu do jeho hrnku.Máma uz toho chování má dost a chce se rozvest.
Nezletile dite maji jedno(dcera 15 let) me je 20.Byt maji jen v podnajmu a je psany na mámu.Auto ani jiny majetek nemaji.
Otec je asi 12 let na ÚP a práci si hledat nechce.Za měsíc má asi 5000 z brigád a kdyz zaplati sve dluhy tak da mámě na živobytí cca 500 KČ.
Jak by probíhal rozvod(dite do pece a slo by nejak udelat aby se potom odstehoval nekam pryc a v zivote se neukazal) Dekuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.03.16 09:24
avatar

Nemůžete nikoho nutit, aby se rozvedl a pak se ztratil. To je věc vaší maminky, jestli s ním chce nebo nechce být. Vy jako plnoletý máte možnost odejít a žít sám. Jestliže otec nevydělává peníze a žije na úkor ostatních , je to ostuda. Já to nechápu, že chlap (pokud není nějak výrazně zdravotně omezen) neumí zajistit prostředky pro rodinu. 12 let na ÚP je pro mě flákač a nedivím se vám, že byste ho nejraději vyhnali. Je to jen zátěž, které se maminka může zbavit jen rozvodem, ale o ten musí požádat ona. Jde o to, jestli je reálné se pak oddělit, tedy jestli se jeden od druhého bude schopen odstěhovat. Otec zřejmě ne, když nemá prostředky a tak by to zůstalo na vaší matce, aby ze společné domácnosti odešla. Má na to? Možná není jednoduché řešení.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.03.16 09:35
avatar

Souhlasím s Vámi až na jednu věc. Pokud je nájmu jen matka, tak to může udělat už ted, vyrozuměla jsem že by bez té zátěže spíše měla peníze na jiný byt v nájmu. Dokud bude živit dospělého člověka navíc, tak peníze mít nikdy nebude. A pak teprve řešit rozvod. Protože na oboje asi nebude mít nervy. Zvláště jestli živí rodinu ona.

Pokud je byt obecní, tak bych to nedělala a donutila bych otce, aby si najmul garsonku a pobíral dávky na bydlení tam a rozvedla bych se. Budoucnost to zkrátka nemá. Otec má zažitý 12 let svůj životní styl a nemá žádný důvod ho měnit, když je o něj dobře postaráno a ještě si může vyskakovat a terorizovat rodinu. Navíc se věkem všechny vlastnosti umocnují, to znamená, že bude čím dál horší, není tedy na co čekat.


doplněno 21.03.16 09:40:

Nejhorší je že je v rodině syn a tudíž se může ale i nemusí ztotožnovat s chováním otce. Takže i kvůli tomu bych se velmi brzy rozvedla a otce nechala žít jeho život. Za socialismu by se ho nezbavila, protože by mu musela obstarat jiné bydlení což reálně vůbec nebylo možné, takže vzhledem k tomu, že všude jsou volné byty, ta možnost tu dnes je, aby si žil svůj život, když rodinný nezvládne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.