Problémy se zácpou

Od: Datum: 20.03.16 19:48 odpovědí: 34 změna: 26.03.16 20:15

Už asi minimálně 2-3 týdny mám problémy se zácpou. Doktor mě napsal Lactulose AL sirup. Je to sice o něco lepší, ale pořád to není ono. Taky když ve střevech skoro nic nemám jako stolici, tak mě bolí od pupku, ale když jsem najedený, tak je to bez bolesti. Čím to může být. Ještě se chci zeptat, když bych obvodnímu lèkaři řekl, že když mám asi 3 týdny zácpu, že bych chtěl na nějaké vyšetření střev, třeba ultrazvuk střev nebo třeba klonoskopie pošle mě tam, když bych chtěl? Já vím, že to je nepříjemné, ale zdraví mám jen jedno. A aspoň bych věděl na čem jsem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.16 19:55
avatar

Zdravím, když popíšete své potíže, normální obvoďák bez potíží napíše poukaz na vyšetření. Nejběžnější je ta kolonoskopie (jdu na ni zítra dopoledne *smich*), a jak říkáte, člověk pak aspoň ví, na čem je.

Nemusí se nutně jednat o nějaké onemocnění nebo problém, kamarád měl dlouhodobé potíže se zácpou a bolestmi, na kolonoskopii vyšlo najevo, že má asi o 25 cm delší střevo, než je běžné, takže putování potravy trvá déle a je tam víc kliček.


doplněno 20.03.16 20:16:

Myslím, že na době až tak nezáleží... kdyby byl nějaký akutní problém, nemůže se čekat měsíc, až teda ty bolesti budete mít správně dlouho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.16 20:11

A po jaké době když jsou problémy se zácpou mě lékař může poslat na tu klonoskopii?

Od: kroupa
Datum: 20.03.16 20:24

Dobrý den. A co bylo dáll s kamarádem? Řešilo se to dál nějak?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ghghgb
Datum: 20.03.16 22:55
Já bych klidne zkusila rovnou zavolat na gastro a objednat se.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 01:58
avatar

Tak ještě než půjdete na to vyšetření, zkuste snídat musli (tj. ovesné vločky smíchané se sušeným ovocem a oříšky), k tomu přimíchejte lžíci ovesných otrub, pozor, jenom ovesných, jiné nefungují, zalijte horkým mlékem nebo čajem a přidejte trochu jogurtu. Možná pomůže lépe, než lékařské zákroky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 08:34
avatar

tiffany, zažila jsem opravdu hodně, ale ze zkušenosti právě vím, že pokud jde člověk na vyšetření zažívacího traktu, tak nemůže, tedy nesmí jíst ! Na kolonoskopii musí být uplně prázdný i se střevy, na kameru do žaludku, od půlnoci nejíst, nepít.


doplněno 21.03.16 08:36:

Možná jste to myslela jinak, ted mě napadlo, že myslíte ještě poslední pokusy bez doktora a vyšetření. Tak prominte, jestli jsem to pochopila jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 09:36
avatar

Nemáte tak úplně pravdu. Ano, pokud jde člověk na zákrok brzy ráno, kompletně se vyčistí předchozí večer, tak si může dát k obědu třeba čirý vývar. Na kolonoskopii jdu za necelou hodinu a ráno v 7 hodin jsem tedy měla doporučenou lehkou snídani - rohlík, máslo, med nebo marmeláda bez pecek. Tato potrava ještě nestačí sestoupit do střev.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 09:49
avatar

Wasube, určitě, myslela jsem to jako pokus bez doktora, tazatel píše, že by c h t ě l na vyšetření, nic se samozřejmě neděje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 21.03.16 02:12

To je nepřijemné, ale já bych to osobně řešil prvně především změnou stravy. K lékaři můžete jít nakonec vždycky. Co se týče jídla, každému zabírá něco jiného. Včera jsem si koupil v Makru mírně prošlý sýr (sleva 70% mě nedala). Vynikající (samozřejmě, že prošlé sýry dle současných legislativ jsou ty nejlepší) ale mám pocit, že brzy letím... Ale byla to bašta. Kozí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xev
Datum: 21.03.16 08:12

jestli přestane bolet po jídle tak to může bolet překyselený žaludek.Žaludek vylučuje moc kyselin.Zkus něco na snížení vylučování kyselin.Např.Pantoprazol,Helicid.Na zácpu jíst vařenou pšenici místo chleba.Napřed den,dva namočit předem.Omaštěnou třeba máslem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 08:49
avatar

Možná že to není Váš případ. Ale pravda je, že lidé strašně hloupnou s dietami a dokáží si tak rozhodit zažívací trakt, že pak fungují jak na baterku. Nejlepší cesta jak se vyvarovat zácpy a přitom být štíhlá, je klasická, nepřejídat se a jíst všechno, jen ale v takovém množství, co mě udržuje při životě, nemusím spořádat celý řízek, když jsem sytý po polovině. A nešvar je právě v tom, že místo aby lidé jedli i tuky, organismus je k fungování potřebuje, tak se krmí jak králicí trávou, různými saláty a přepíjejí se nesmyslně vodou. Jako děti jsme běhali, jedli všechno, pili když jsme dostali žízen, nikoliv plánovaně abychom sebou i na hřiště nosili i flašku s vodou a svačinu, domů jsme přicválali hladoví, unavení snědli bychom i mámu a o zácpě jsme neměli ani tušení. Protože i rodiče se hýbali a neživili se trávou a jen vodou, ani oni tím nijak netrpěli. Dnes každý potřebuje gastroenterologické vyšetření, protože má problémy. Rakovina střev je u nás rozšířená víc než jiné nemoci. Ale proč, když žijeme tak zdravě? Proč tím netrpěli naši předkové, kteří zdravou stravu neznali, kteří se nepřejídali, ale klidně si ten bůček v neděli dali. Já to nějak nechápu, Vy ano?


doplněno 21.03.16 08:55:

Staří lidé měli na zácpu jeden fungující lék. Pěkný kousek špeku po ránu nejlépe. A problém už nebyl problém. Prostě ta střeva promastili, aby nebyla tak suchá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.03.16 09:32
avatar

Wasube, jak píši nahoře, každý člověk je jiný a může mít odlišně dlouhé střevo či různé další odchylky. Pak nepomůže nějaký špek a sport... sama aktivně sportuji odmalička a problémy se zažíváním mám od základky, trávu rozhodně nejím. :). Kamarád má delší střevo a i kdyby se usportoval a od rána do večera se cpal bůčkem, bude mu to prd platné. Kolegyně zase jí vcelku zdravě a hodně chodí, ale kvůli problémům se žlučníkem má též potíže s vyprazdňováním a bolestmi. Sto lidí, sto problémů, univerzální návod neexistuje...

S tou rakovinou máte pravdu, ale proč tomu tak je? Někde jsem četla, že právě i díky zálibě Čechů v mastných, těžkých a uzených pokrmech z červeného masa, nad kterými ostatní národy vrtí hlavou. Smažíme, udíme, grilujeme... a pak se divíme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 09:59
avatar

Vyjimky potvrzují pravidlo martino, ale jinak mám za to, že jsem napsala celkem pravdu. Pokud se tím nepřecpávám, tak mi nemůže ublížit žádné maso, naši předkové ho nejedli každý den, neměli se tak dobře jako se máme dnes, takže si všimněte, že čím větší ti lidé byli chudáci, tak měli jiné zdravotní problémy, například omdlívali z hladu, ale neměli rakovinu střev a o tom to je. Maso mi nemůže vadit, když ho budu jíst s mírou 2x týdně, protože ho organismus potřebuje. Takový horník samozřejmě by mohl jíst bůček každý den, ale uředník co jen sedí, těžko. Tak jsem dala jen takové příklady co by měli lidé jíst a rozhodně tvrdím že nějaká tráva a saláty nejsou to pravé, pokud se tím živíme denně. Tak si pak zaděláme na problémy.


doplněno 21.03.16 10:03:

Já si dala dnes ke snídani 2 bramborové placky, byly smažené na sádle a do nich jsem zarolovala po plátku šunky, rakoviny střev se nebojím a neumím si představit, že bych žvýkala trávu.


doplněno 22.03.16 21:23:

hanys® Datum: dnes 19:58

hanysi a budou nebo už dělali u bratra CT břicha?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 21.03.16 10:48

Wasube - mate ve svych prispevcich vzdy tolik čišici energie, ze by stacila pro cely regiment :) , stalo se vubec nekdy, ze jste si s nečim nevedela poradit a situaci nezvladla? Mela jste nekdy v zivote taky treba zácpu nebo naopak prujem? Zvladate vsechny zivotni problemy tak razantne a samostatne, nebo mate nejakou spolehlivou zivotni oporu? Vas elan je opravdu stale mimoradny *sok* na poradne nesmite chybet *slunce* ...muzete prozradit jakou mate profesi?


doplněno 21.03.16 10:54:

Host - to je optimalni rada, mam vyzkoušeno, akorat ta voda by nemela byt moc studena, spiš vlazna/odstátá. :)


doplněno 21.03.16 12:02:

Wasube - neni spiš nesmysl to, ze tak bagatelizujete svou energii? Jak by to šlo bez ni? A ze se ze same "pracovitosti" nezajimate sama o sebe, tomu se taky moc verit neda, to jste asi trochu prehnala, takovej "samofandivej klausista" snad nejste *ee* :) Jinak preji hodne zdaru !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 11:18
avatar

coco,
nemám žádnou energii, to je nesmysl, jen jsem prožila v životě možná o dost víc než někteří tazatelé, kteří si nevědí rady sami se sebou. Když od malička jste vlastně odkázána sama na sebe a máte těžce nemocné rodiče, později i o jednoho přijdete a když si myslíte že život začal být trochu fajn, nakopne Vás znovu a jste zase sama, ale přece jen aspon s dětmi, tak získáte spoustu životních zkušeností, ale i dobrých přátel a známých. Pracovitý člověk to tak má.

K tomu si přidejte že pracujete práci s lidmi, hodně čtete a zajímáte se o všechno, o sebe vůbec.

Jinak co vám říci. Že je třeba se podívat kolem sebe abychom viděli, že druzí jsou na tom mnohem hůř? Jak se někdo může hroutit z toho že život ho trochu nakopl, je třeba se tomu přece postavit, ne se hroutit.
Jedna tazatelka plakala nad sebou, že jí onemocněl otec a ona by nejraději utekla. Jak to vidíte Vy? Já na sobeckost, ostatní to viděli tak, aby chudák navštívila psychologa, psychiatra.

Já mám jiné vidění světa, zajímám se víc o druhé. Měla především člověku, který jí připravil krásné dětství něco oplatit a nechtít utéct. Pokud to vidíte jako já, jsme stejná krevní skupina, že problémy se mají řešit a nemusíme k tomu potřebovat berličku psychiatra s jeho prášky.

Můžu Vám odpovědět i tak, že jsem si věděla rady všude i v cizině, kde jsem pracovala, protože jsem nepatřila k rozmazlené a změkčilé generaci, ale jsem dnes za to ráda. Vychovala jsem i své děti tak a mají uspěšný osobní i profesní život.

Proto také mám odpor k hlupákům, kteří si zde často dělají legraci, aby se pak váleli smíchy na FB, jak někoho dostali. Když se jim ale postaví do cesty první překážka, shánějí psychologa a prášky.
Nikdy jsem tyto profese nepotřebovala, moje děcka také ne, všichni jsme vždycky měli práci, není to podivné, že u někoho jde všechno a u druhého nic? Nebo skoro nic? Tak si to přeberte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 11:21
avatar

Jinak životní oporu mám dnes ve svých dětech, ale když o tom tak přemýšlím tak mi vlastně byly oporou od svého narození. Druhá moje opora je ve víře, že proto mi byl dán mozek, abych ho používala a o to se snažím celý život, snad i uspěšně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: free
Datum: 21.03.16 11:44

Martinaa-máte pravdu.Český národ je neuvěřitelně tupý co se týká zdravé stravy.Kolik blbek cpe do jídla uzeniny,slaniny a přitom se dá mnohem lepší jídlo uvařit bez těchto humusů.A je málo platné říkat všude,že uzeniny jsou rakovinotvorné a po druhé ohřátá uzenina,slanina třeba rozkrájená v obědě je ještě mnohem jedovatější.Ale vysvětlujte to mnoha hlupkám.Je to jako s náboženstvím.Co se v mládí nacpe do hlavy od rodičů,těžko z ní pak dostaneš.I když to bude sebevětší pitomost...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 21.03.16 10:36

Nejen staří lidé, ale v době, kdy se k doktoru jelo opravdu v krajním případě a nebyly žádné moderní vyšetřovací metody lidé na zácpu znali jednoduchý prostředek: ráno se napít studené vody. Což funguje i v dnešní době.

Hned ráno vypít půl skleničky studené vody, možná celou skleničku, pak se normálně umýt, obléci, nasnídat a ono to přijde samo. Ještě lepří by bylo si o půl hodinky přivstat, napít se a pak ještě na půl hodinky zalézt do pelechu a dospat a pak vstávt normálně se vším všudy jako obvykle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.16 22:09

Přesně tak... táta si také stěžuje na zácpu, ale v podstatě nechápu o co mu jde. Prostě když tělíčko nechce, tak ho nenutím. Kdybych neměla potřebu tři dny, tak prostě asi nechce, až bude chtít, tak se projeví. Zatím mi to perfektně funguje.

Ještě jedna rada pro všechny, kteří trpí zácpou a funguje to naprosto spolehlivě. Vypijte na ex 2dcl vína. Jedno jestli bílého nebo červeného, ale do 10 minut poletíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.16 00:06

No jo je vidět, že vy takové problémy nemáte, až je budete mít, budete mluvit jinak. Ono si tělo třeba o vyprázdnění řekne a ono to nejde.

Datum: 26.03.16 02:32
avatar

Mcgyvere, fakt je, že zácpu mohou způsobit některé léky, jednou se mi to stalo a myslela jsem, že to bude můj konec. Ještě, že mně napadlo hledat souvislosti... takže podrobte zkoumání nejen vše, co jíte, ale i léky, které užíváte (pročíst letáky, lékaře to ne vždy hned napadne, protože vedlejší účinky jsou velmi různé a na každého působí jinak). Btw, už jste zkusil ty ortuby? Doporučuji vyzkoušet o víkendu, aby vás to nepřekvapilo ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 19:58

brachu s podobnym problemem na kolonoskopii nevzali,protoze nebyl vyprazdneny,ale proto tam sel aby zjistili v cem je problem,ted jenom ceka a zkousi vsechno mozne,doktori mu rekli ze jeste nic takoveho nevideli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chatarka
Datum: 22.03.16 22:28

U nás se na kolonoskopii objednává a pokyny, co kdy jíst a nejíst, dostanete na papíře. Obvoďák Vám napíše doporučení. To kolem pupku vypadá na žaludek. A když se bolest ztratí po najezení, tak to může být právě třeba zánětem žaludeční sliznice. Zácpa s tím může souviset.Pijte kefír, vodu ze zelí, jezte jen lehká jídla, nic ostrého, vynechte kafe,alkohol, uzeniny a smažené , ledové i horké a jděte k lékaři.

Obvoďákovi řekněte i o tom bolení kolem pupku, nejen o zácpě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chatarka
Datum: 22.03.16 22:30

U nás se na kolonoskopii objednává a pokyny, co kdy jíst a nejíst, dostanete na papíře. Obvoďák Vám napíše doporučení. To kolem pupku vypadá na žaludek. A když se bolest ztratí po najezení, tak to může být právě třeba zánětem žaludeční sliznice, kterou jídlo zklidní. Zácpa s tím může souviset.Pijte kefír, vodu ze zelí, jezte jen lehká jídla, nic ostrého, vynechte kafe,alkohol, uzeniny a smažené, ledové i horké a jděte k lékaři.

Obvoďákovi řekněte i o tom bolení kolem pupku, nejen o zácpě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.16 23:15
Jelikož beru dlouhodobě opiáty, tak mám se zácpou poměrně bohaté zkušenosti. Asi nejlepší řešení na které jsem přišel jsou obyčejné žvýkačky v množství 10-20 ks den. Občas se dají sehnat v prodejnách levných potravin, naposled jsem kupoval balení 24 ks za cca 1,50 kč. Jenom je dobré dávat si pozor na žvýkání se zavřenými ústy, aby se neplnil žaludek zbytečně vzduchem.
doplněno 26.03.16 16:53:

Balzerko: To, že se provokuje tvorba žaludečních šťáv je možné*nevi*. Nicméně kdysi jsem míval žaludeční vředy, takže případný problém se žaludkem bych zajisté poznal. Každopádně mně žvýkačly hodně pomáhají, a považuji je za lepší variantu než některá projímadla. Na druhou stranu je dobré znát i Váš postřeh se žaludkem:), když to bude někdo zkoušet a zaznamená komplikace se žaludkem bude vědět odkud vítr fouká.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 26.03.16 00:01

Ty žvýkačky možná na zácpu, ale na žaludek to není dobré. Žvýkáním se provokuje tvorba trávicích šťáv a to žaludku nesvědčí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ss
Datum: 26.03.16 17:27

nehledě na to že žvýkačka je plná syntetické chemie,kde není ani trochu něco normálního,přírodního.Samé jedy a konzervanty,chemické příchutě.10 žvýkaček je už dost o hubu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.16 17:37

ss nevím zda je to o hubu, mně to pomáhá. Nepociťuji narozdíl od projímadel návykovost, a když prostě potřebuji dám pár žvýkaček (těch 10-20) a výsledek se dostaví. Podotýkám, že onomu problému mám i dlouhodobě přizpůsobenou stravu, ale ta sama o sobě věc neřešila. Také je možné, že na někoho kdo žvýkačky běžně neužívá zaberou třeba 3-4 kousky to nevím..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ss
Datum: 26.03.16 17:55

já než abych se trávil takovými svinstvy tak raději každý den jím vařenou pšenici místo chleba.Ale každý strůjcem svého štěstí,zdraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sms
Datum: 26.03.16 18:10

To jako ze ty zvykacky vyzvejkate a spolknete, nebo jak to vlastne myslite? *sok*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ss
Datum: 26.03.16 18:42

svatá ty prostoto...To Vaše IQ nedokáže pochopit,že žvýkačky jsou napumpované různými chemickými příchutěmi,konzervanty,a kdoví co ještě?Nehledě na to,že ani ta guma není přírodní,někde psali,že je z nafty!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sms
Datum: 26.03.16 19:01

Ss - klidne si pomahejte se svym IQ treba pesticidovym zrnim :) ja bych rad odpoved od pojidace zvykacek *smich*


doplněno 26.03.16 19:11:

Ptam se spis ze zvedavosti, jak to funguje, ne ze bych chtel zvejkacky pojidat :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.16 20:15

sms Určitě nepolikat*bum*normálně vyžvejkat, na některých žvýkačkách to dokonce píšou*hej*, že větší množství může mít projímavé účinky, střílím od boku tuším sorbitol je ten zločinec po kterém se projevují projímavé účinky, nicméně já si efekt nemohu vynachválit hlavně v souvislosti s opiodnímy analgetiky, jelikož tam ani moc nepomáhají klasické rady na zácpu jako je správná strava atp. U opioidů a opiátů totiž dochází k zastavení činnosti hladkého svalstva, klasicky zná mnoho lidí efekt u codeinu, kdy téměř okamžitě přestaneme kašlat.

Nicméně tady jsem něco k tomu našel, ještě ale nečetl : https://www.poradte.cz/spolec…zvykacek-vedlejsi-ucinky.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bahnabak
Datum: 26.03.16 18:17

tresnovej kompot a pul litru kefiru

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.