Přenos pásového oparu

Od: Datum: 20.03.16 23:33 odpovědí: 12 změna: 23.03.16 06:39

Dobrý den, je možnost přenosu pásového oparu líbáním? Samozřejmě myslím ústa-ústa.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.03.16 06:45
avatar

Samozřejmě, pokud jde o Vás, tak jste vysoce nakažlivý. Mějte své vlastní hygienické pomůcky a doufám že jste byl u lékaře. Nejen pro prášky na bolest. Nelíbejte malé děti doma, pokud je máte a dávejte pozor, at po Vás nikdo nejí a nepije, například z jedné sklenice. Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění, pokud je aktivní.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.03.16 08:00
avatar

Bylo by moc fajn, kdyby sis trochu poklikal a na netu našel nějaké odborné povídání o pásovém oparu. Jaké následky může mít. Jak je nebezpečný. Bacha na něho! *hej*Nakažlivý určitě je, nejen ústy. Vyžaduje zvýšenou péči o hygienu a o používání společného textilu! V celé domásnosti!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.03.16 08:49
avatar

Já teda nevím, ale pásový opar se neobjevuje na rtech, ale spíše na těle a pokud zasáhne obličej, tak je to hodně vidět. Proto se mu říká pásový, protože se objevuje v útvarech a je to dost děsivý pohled a pochybuji, že by měl někdo chuť se s někým zrovna v tu chvíli, kdy jsou boláčky otevřené a mokvají, líbat. Pokud se jedná o opar který se udělá na rtu a puchýřek je otevřený, teda stadium probíhající infekce, tak je samozřejmě nakažlivý. Ono je totiž druhů oparů-herpes hodně a opravdu je třeba si o tom přečíst. Je to nebezpečná virová nemoc a ten, kdo má podezření že jí trpí, by měl bezpodmínečně konzutovat lékaře a to jednak kvůli sobě, protože to je bolestivé a pak vůči ostatním, protože by je mohl nakazit nevhodným chováním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdfg
Datum: 21.03.16 11:57

Pardon, neupřesnil jsem otázku. Pásový opar není v oblasti obličeje, ale na zádech.

Datum: 21.03.16 12:31
avatar

No tak tomu už nerozumím. Vy ho máte na zádech a ptáte se, jestli se přenáší líbáním? Pokud Vám partnerka nebude líbat ta záda a to přímo ten opar :-D, tak ho nemůže dostat.


doplněno 21.03.16 12:38:

Pro Stonek. Odpověděli jsme jenom 3, já jsem popsala dost podrobně v jakých chvílích je opar nebezpečný. Takže dost dobře nechápu výraz "mnozí", když jsou tady odpovědi pouze od tří lidí. A v tom vašem odkazu je přesně napsáno, že pokud dítě nepřijde do styku přímo s tím postiženým místem, tak je nákaza skoro nemožná, což je naprosto normální. To by se ta paní napřed rukou musela dotýkat postiženého místa, pak se neumýt a dotýkat se dítěte. A to nikdo neudělá, pokud to není úplný trotl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 12:12
avatar

Infekčnost ve stádiu PO není taková, jak tu mnozí popisují. http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/pasovy-opar-74307

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jana5
Datum: 21.03.16 18:16

Pásový opar jsem měla na hrudníku. Bylo léto a absolvovala jsem náročnou celodenní túru. Na konci cesty mi trnuly prsty u nohy, že jsem nemohla jít a musela se zout. Na hrudníku se mi objevily svědivé pupínky. Ještě jsem nevěděla, že to je pásák, myslela jsem si, že mne něco poštípalo. V plavkách jsem celý druhý den den nosila v náruči půlroční vnučku. Když se to začalo sířit podle žebra a přidala se 3. den teplota, lékař mi diagnostikoval pásový opar. Byla jsem vystrašená, že jsem mohla nakazit vnučku. Miminka jsem se hodně dotýkala i na pusince. Sestřička mne uklidňovala, že takových oparů ošetřovala a sama se nikdy nenakazila. Prý ani pacienti jí podobný přenos nelíčili. Říkala, že ten virus sídlí v nervech mezi žebry, takže se šíří jako pás. a že jsem si túrou na prudkém slunci nemoc vyprovokovala a ptala se, jestli jsem před tím nepřišla do styku s neštovicemi. Nakonec se vnučce opravdu nic nestalo. Ani dceři, jejíž župan jsem nějakou chvíli nosila. Nakonec jsem zaválčila přírodními přípravky Energy a s B 12 v injekcích jsem opar zvládla překvapivě dobře. Myslím tedy, že tak infekční zas není.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.03.16 20:24
avatar

Také jsem měla pásový opar, v oblasti hrudníku. Můj lékař mi ani nevystavil neschopenku a řekl mi, že opar nikoho nenakazí a že se mám vyvarovat pouze kontaktu s těhotnými. Chodila jsem normálně do práce a nikoho jsem nenakazila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 05:27
avatar

Myslím ale, že to bylo proto, že v okolí byli naštěstí lidé se silnou imunitou. Dočetla jsem se to na netu, že pro ně je to právě dost nebezpečné. Byl to opravdu doktor? Nevystudoval v Plzni? Dneska totiž klidně do práce "doktoři " posílají i lidi s nebezpečnými nemocemi docela často. I invalidovi bez nohou klidně vezmou důchod, takže bych jim až tak moc nevěřila. Taková těhotná v metru se sníženou imunitou...když se setká s lidmi, co je doktor prohlásil za zdravé i s chřipkou, nebo TBC, to musí být radost. Jednou jsem napočítala v metru, že z 10 lidí jen polovina si zakryla usta, když kašlala a tam kašle pořád někdo. V období kdy je někdo nakažlivý, má zkrátka zůstat doma, na to nemusím být ani doktor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 18:33
avatar

Můj doktor je velmi dobrý a zodpovědný. Řekl mi, že společnost je tak promořená prodělanými neštovicemi, že to nemá kdo chytit, a že pásový opar není z infekce, ale ze stresu nebo z podobných příčin, kdy je tělo oslabené a imunita nefunguje jak by měla.

Do práce chodím pěšky, celkem nikoho nepotkávám, v práci jsme samé předdůchodové rachotiny...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 06:39
avatar

Není to zas až tak dávno, když jsem se o pásovém oparu tady radila, ale nemohu to najít. Přečetla jsem co se dalo, protože to bylo nesmírně bolestivé onemocnění, které se nehojilo, ale navíc rozšiřovalo se to. Mi doktor je řekl, že je to stejný vir jako u planých neštovic. Jestli jsem se nimi v poslední době nesetkala. Dal mi prášky proti bolesti. *sok* Dočetla jsem se, že opravdu je to oslabenou imunitou. Že se udělají kroužky oparů na kůži, v pásu nad trasou nějakého nervu. Mi se kroužky stále stěhovaly, tvořily dál, opravdu jako nad nějakým vedením. Bylo to hodně bolestivé a nekonečné. S nikým jsem se nestýkala, aby to ode mě nedostal. *plac*Smutný a bolestivý příběh!


doplněno 23.03.16 06:43:

Tak dlouho jsem hledala a nic a pak, jen tak mimochodem, hup a je tady: http://www.poradte.cz/spolecn…5-co-se-spatnou-imunitou.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 05:49

Pásový opar jsou "druhé" plané neštovice. Nakažlivé to příliš není - především pro toho, kdo plané neštovice již prodělal a virus má v sobě nadosmrti.
Jako pásový opar zaútočí většinou při nějakém oslabení organismu. Námaze, nachlazení nebo jiné nemoci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.