Příspěvek na dietu?

Od: Datum: 19.03.16 22:30 odpovědí: 8 změna: 08.05.16 18:01

Dobrý den, jsem invalidní důchodkyně. Slyšela jsem, že existuje nějaký sociální příspěvek nebo dávka na dietu, prostě potřebu dietního stravování. Je tento "příspěvek" nějak omezený na velikost mého invalidního důchodu? Snad je tu někdo, kdo poradí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.16 23:26
avatar

Podívejte se na informace o pomoci v hmotné nouzi, máte-li předepsánu některou z uvedených diet,

mohla byste mít na nějaký příspěvek nárok. Nárok na státní sociální pomoc i na pomoc v hmotné nouzi

se odvíjí od příjmů žadatele, tzn., že se při posuzování nároku zahrne i Váš ID.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.03.16 08:09
avatar

Dám sem pár docela zajímavých odkazů, co jsem si ráda přečetla a doplním informaci. Je možné že to dost lidí neví, ale na příspěvěk na dietu mají nárok i těhotné a kojící ženy, které jsou v hmotné nouzi, nemají zkrátka na víc jídla peníze, ačkoliv nejsou nemocné či invalidní. Přesto musí jíst také potraviny vhodné pro dítě, tedy i dražší.

http://www.ceskatelevize.cz/c…ovku-muzete-zadat-o-prispevek

http://www.diaforum.cz/viewtopic.php?f=3&t=18139

http://www.diaforum.cz/viewtopic.php?f=3&t=22908

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 20.03.16 08:48
Já jen nechápu, proč příspěvek na dietu, když většina omezení při dietách znamená to, že člověk přestane jíst průmyslově vyráběné svinstvo a začne vařit ze základních surovin. Tedy výrazně levněji. A i ta často zmiňovaná drahá dieta pro celiatiky není o nic dražší, když tedy přijmou, že nebudou jíst vybrané obiloviny. Ovoce, zelenina, maso, mléčné výrobky, rýže, jáhly... to všechno stojí stejně, ať to jí celiatik nebo člověk bez diety. Jo když si někdo usmyslí, že si musí uvařit knedlíky ze speciální mouky za 80Kč/kg a nemůže jíst brambory, to je jiná. Ale takové pečené kuře s bramborem stojí pořád stejně, ať to jí kdo chce.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.16 09:47
avatar

pro pb® Datum: dnes 08:48

Lze Vám jen závidět, že jste tak zdravý člověk, že jste nikdy z důvodu nemoci nemusel jíst dietně. Proto ted píšete o věcech, které nechápete, protože je neznáte, protože jste je nezažil, to je docela klasika, že sytý hladovému nevěří. Kdyby to totiž bylo tak, jak tady hlásáte, tak mi věřte, že by to bylo to první, co by stát hned zrušil, aby ušetřil, protože to je u nás zvykem, nejvíce šetřit na slabých, nemocných a invalidních, jestli jste si tohoto jevu od revoluce ještě nestačil všimnout.


doplněno 20.03.16 09:57:

Náš stát neumí hospodařit. Rozhazujeme peníze naprosto nesmyslně a lidem, kteří ani nejsou našimi občany a nemáme k nim tudíž žádné závazky. Miliardy jdou na věci, na kterých bychom ušetřili nebýt v Unii, to si museme přiznat. Je dost nápadné, že postkomunistickým zemím se začalo po vstupu do Unie dařit hůře. Což je pochopitelné, když si několkanásobně vyděláte víc a pak můžete vesele u chudých zemí kupovat levně a nejen nemovitosti, tak ty druhé státy chudnou, na to nikdo nemusí mít vysokou.Proto příspěvky na diety považuji u nás za malé, diabetika pětistovka nezachrání když má - 9 000 kč důchodu. Ale aspon něco že stát dá také českým občanům. Nejsem komunistka, ale na hospodaření státu se dívám střízlivýma očima.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.16 11:10
avatar

pb® Datum: dnes 08:48

Nemyslím si navíc, že pro takového člověka jsou důležité knedlíky. Ale určitě zrovna jako pro Vás je i pro něj důležité denodenní pečivo. Vy vůbec nejíte například chléb celý život?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dietar
Datum: 08.05.16 18:01

Nechápete? Bud´te rád. Mám bezlepkovou dietu, I když jsem přijala že nebudu jíst obiloviny a budu jíst zdravě tak strava je velmi drahá. Promítněte si v čem všem je lepek... to si uvědomíte že moc druhů jídla bez lepku není. To je jedna stránka. Další je, že vy si dáte vajíčka a k tomu chléb a máte letní večeři pomalu zdarma. Já si dám vajíčka a k tomu si koupim balení 3 minihousek a jsou za 56kč. Řeknete že mi mají stačit pouze vejce? A proč vy ke všemu jíte chleba. Prostě bez mouky se úplně nikdo neobejde. Víme? Vyřaďte mouku poctivě z jídla na měsíc a uvidíte jak se žije. Co budete třeba snídat - steak?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: packa2
Datum: 20.03.16 08:53

Můj invalidní důchod je o 2000 vyšší než moje životní minimum, takže jsem bez nároku, jak jsem to pochopila.

Datum: 20.03.16 11:28
avatar

Vám by měl asi připadnout ,,příspěvek na živobytí,,. Sama ale píšete, že se asi nevejdete do limitu, nebudete v hmotné nouzi.

Co jsem tak koukala, tak se příspěvky poskytují na cukrovku a na celiakii - to je ale omezené věkem. A jak již uvedeno pro těhotné a kojící. Na to musí splňovat ale určité podmínky, a myslím, že příspěvek budou využívat ve velmi malém množství matky spíše ve vyloučených oblastech, protože tam žije hodně matek bez zaměstnání a mají nárok na podporu v nouzi. Ty o tomto příspěvku vědí, protože si to řeknou mezi sebou.

I taková dieta na fenylketonurii je velmi nákladná a stát ani zdr. pojišťovny nepříspívají.

Podívejte se na stránky Vaší zdravotní pojišťovny, i tam se občas vyskytnou benefity, příspěvky pro pojištěnce.

Ale packa2 neuvedla jakou dietu má na mysli, možná kdyby uvedla, tak bychom mohli pomoci i jinou radou ohledně stravování.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.