Operace kolena

Od: Datum: 19.03.16 17:32 odpovědí: 5 změna: 20.03.16 13:39

Dobrý den, jsem měsíc po operaci kolena TEP.Operace proběhla v pořádku, rehabilitace též.Asi po 14 dnech od operace mne začlo bolet v noci koleno.Vyčetla jsem si,že na klouby mají vliv i zubní váčky.Protože jsem jeden měla,zašla jsem k zub.lékaři a ten mi zub vytrhl a moji doměnku potvrdil s tím,že některé nemocnice přímo vyžadují u předoperačního vyšetření i návštěvu zubního lékaře. Koleno mne po týdnu bolí i nadále...Takže nevím jestli je to ještě následek zkaženého zubu,nebo koleno bolí z jiné příčiny...Poradíte


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.16 18:40
avatar

Nevím, jestli konkrétně zubní váček, ale tak to je s každým zánětem. Za totality, kdo se dostal do nemocnice, musel udělat koečko: gynekolog, zubař, plícní. Všude hledali zánět. Až teprve zjistili, že zánět nikde není, nastoupila léčba. *hej*Budete muset zajít na ortopedii nebo tam, kdo vás na operaci vyslal. Tam zjistí, co se děje. Lituji vás, protože konečně, místo klidu, přijde znovu bolest. Já, za svoji osobu bych koleno chladila. Obkládala sáčkem mraženého hrášku, zabaleného v plíně, abych si nespálila kůži. O tom, že bych chodila s oběmi berlem a nohu dávala, kdykoliv je to možné, nahoru, ani psát nemusím. Držte se!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.03.16 07:01
avatar

Každý zánět v těle může působit na různé orgány. Dejte si u zubaře udělat RTG všech zubů a pak uvidíte sama, zda tam ještě nějaký váček není.

Jinak, po TEP kolene jsem 6 neděl. Jak už psala BabkazOV, chce to se nepřepínat. Uvařím, umyju nádobí, ale pak si chvíli sednu a luštím si něco. Večer u TV si přikládám namražené gelové sáčky, přivážu kolem kolena šátkem. Mažu si jizvu vepřovým domácím sádlem /nesolené/, hýbu s ní, aby mi nepřirostla k podkoží. Nohu mít nahoře. Nejlepší je položit si ji na to boční operadlo u gauče a propínat koleno, aby se noha dobře natahovala a nezůstala ztuhlá. Hole nosím jen ven, doma s jednou či bez nich, to je rada fyzioterapeutky.

A že koleno bolí? Byl to velký zásah do organismu, uvidíte, že se to pomalu uklidní. A určitě dostanete lázně. Tam se doléčíte. Pojedu taky a už se na ně těším. *slunce* Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 20.03.16 08:46

babajaga: takže už máte nějaké lázně vybrané? Hezký pobyt a úspěšné doléčení

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.03.16 11:15
avatar

Děkuji Hoste, napsala bych Vám do vnitřní pošty, ale musím sem. Snad to nebude vadit.

Dostala jsem na 28 dní Janské Lázně, nástup zřejmě 2. května /pondělí/. Termín se může kapánek změnit, ale pokud ano, tak jen o pár dní. Tak mohu počítat s pěkným květnem na horách. Jenže tam v květnu bude asi jako u nás v Polabí v březnu. Myslím, že zimní bundu raději vezmu s sebou.

Těším se. Nebudu tam sice podnikat dálkové padesátky jako dříve, /např. z Dolní Kalné za východem slunce na Sněžku :)/ ale jistě se nějaká pěkná procházka najde. Myslím, že tak 5 km zpočátku nic nepokazí. Nechci vymetat restaurace, trdlovat apod., ale na tu přírodu se moc těším. Ke konci pobytu bych si ráda po svých vyšlápla na Černou horu. Převýšení je sice 635 m, ale aspoň nohu otestuju a poznám, zda zase funguje. Přehánět to ale nebudu.

A také si hodlám koupit ty trekové hole. Přeji Vám i všem ostatním z Poradny pěkné jaro. Začne už zítra. *slunce* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 20.03.16 13:39

babajaga: z hor ještě potáhne studený vzduch, takže budete mít jistě oblečení i na toto počasí. Podle poknynů ošetřujícího lékaře a rehabilitačních pracovnic asi budete mít určité pohybové aktivity, přiměřené postupu rehalibitace, takže to asi nebou žádné závratné sportovní výkona výšlapy, ale jistě vám hodně pomůže lanovka na Černou horu a výlez na rozhlednu v starém sloupu č. 8 lanovky, viz http://rozhledny.kohl.cz/rozh…a-cerna-hora-u-janskych-lazni a jak plánujete, asi si ty tři kilometry vyjdete na důkaz rehabilitace sama vlastní silou.

Pokud budete chtít někoho pozdravit, budete se moci zastavit před kamerou a zavolat svým známým, že tam jste, aby se na vás mohli podívat. Kamera je pěkně ostrá, například viz http://kamery.humlnet.cz/show…ams/janskelazne/1600x1200.jpg z kamer http://kamery.humlnet.cz/cz/kamery/ kde také uvidíte akutální stav v Krkonoších a okolí, jak je kde sníh. A hlavně, začátkem května bude nov, měsíček nebude svítit a možná budou v nějakém stinném a nepřesvětleném místě pěkně vidět hvězdy.

Nebo nemusíte ani cestovat, stačí se podívat na místní zajímvosti na webu, například dolování rud v Rudníku viz http://www.rudnik.cz/obec-1/historie-a-soucasnost/ a podobně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.