Separační dvůr

Od: Datum: 18.03.16 20:32 odpovědí: 11 změna: 20.03.16 21:47

Dobrý den,chtěl jsem "vyhodit" komunální odpad ze stavby (pet lahve,prach,odpady ze svačin pracovníku),a pracovník na vrátnici separačního dvoru mě odkázal,že mám odpad vyhodit v místě bydliště,ja bydlím v Novém Jičíně,ale papirově bydlím ve vesnici cca 5.km od Nového Jičína,Myslel jsem,že separační dvůr je pro každého občana ČR.a neřeší místo bydliště.Pracuji po celém moravskoslezském kraji (Ostrava,Opava,Třinec,F.M.Kopřivnice,Frenštát p/Radhoštěm, ,dle zakázek atd) a nikde neřešili mé bydliště,a nikde nedělali problémy,jen NOVÝ JIČÍN a JEJICH ""vrátny" který jsi zvedal sebevědomí,asi v životě nic nedokázal (kdysi jsem slyšel hlášku že srážka z blbcem je nejhorší srážka,dávám plně za pravdu).Mimochodem,odpad jsem provokativně pod dohledem městské policie vyhodil do 1.kojnteneru,který jsem potkal.Odpad jsem vyhodil,dle zákona a nezaložil jsem žádnou černou skládku.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.16 20:46

Berivo, separační dvůr někdo musí platit. Je to obec, která ho zřídila. Zřidila ho pro své občany. Je normální, že pracovníci sběrného dvora požadují předložit doklad o trvalém pobytu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.03.16 22:29

Potom bych řekla, že to je tzv. podnikatelský odpad.

A každý podnikatel musí městu platit poplatek, nebo dokázat, že nemá, či jinak likviduje odpady.

Píšete pet lahve - tak na ty můžete vozit větší pytel. Pouze je šeplápnete. Můžete přidat i jiný plastový odpad, polystyren. Pytel můžete vysypat do žlutého kontejneru kdekoliv v blízkosti, kde pracujete.

Odpady ze svačin pracovníků patří do směsného odpadu a to je černý kontejner, nebo popelnice. Ten bývá u každého domu, paneláku.

Prach, nebo nějaké odřezky je už opravdu podnikatelský odpad. Ten buďto opravdu odevzdáte v místě svého bydliště, nebo se domluvíte s majitelem, u kterého pracujete a ten si ho odveze sám do sběrného dvora na občanku.

Dnes se již třídí i kov, takže na mnoha vesnicích, městech jsou tyto kontejnery. Není jich ale moc, kde byste je ale hledal, že, to byste musel mít vytipované, při cestě domů a jet na jisto.

Problém bude asi to lidem říci a aby to dodržovali. Je to o zvyku, za chvíli Vám to ani nepřijde. Budete mít prostě tři- čtyři větší pytle na odpady, ty vysypete a máte čisto na další zakázku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.03.16 01:03

Nevím, proč nadáváte na vrátného - dělá jen svoji práci, protože je to zaměstnanec provozovatele sběrného dvora. Přece se kvůli vám nenechá popotahovat nebo i vyhodit.
U nás by se s váma taky nikdo nebavil - máte tady trvalé bydliště? (přesněji - platíte tady odpady?) - pokud ne, odložení se platí, pokud ano, je to zdarma kromě stavebního odpadu a azbestu.
Pokud vezu cokoli od někoho, nadiktuju jeho jméno a adresu (u věcí zadarma - nábytek, okna, tráva, odstřižky z thůjí atd.), pokud je to třeba stavební suť (která se platí), beru majitele odpadu s sebou a vyřizuje a platí si to hned sám.
Jednoduché, bezproblémové. Doklady jsem si bral kdysi, když sem vezl něco svého a neznal sem to, Dnes už mne znají a tak po mě nikdo nic nechce - jen nadiktovat adresu majitele odpadu.

Datum: 19.03.16 05:26

Myslel jste úplně špatně. Každý sběrný dvůr NENÍ pro každého občana ČR. Je to podle bydliště, někdo to platí, proto Vám asi nepřijmou odpad v Plzni, když jste třeba z Kolína. Ukazuje se občanka, kontroluje se místo bydliště. Naše obec před 3 lety rovněž dostala právo odvážet odpad do sběrného dvora do města. Ovšem naše obec za to zaplatila a platí dosud.

Ten jejich vrátný, na kterého tady nadáváte, vůbec není hloupý. A jeho povinností je si zjistit, kde "zákazník" má trvalé bydliště. Máte pravdu, že nejhorší je srážka s blbcem, který toto nepochopí. Chudák vrátný.

Docela se taky divím, co za směsku jste tam hodil - prach, PET láhve, odpady ze svačin...Nemáte se čím chlubit. Už děti ve škole se učí třídit odpad. PET lahve sešlapujeme, dáváme do velikých pytlů a následně do kontejneru na plasty.

On i do sběrného dvora se musí odpad třídit. A jsou věci, které nevezmou. My máme doma pneumatiku na Zetora, tu velikánskou, zadní. Nevezmou ji, prý mají řezací stroj pouze na menší rozměry pneumatik. Nevíme, kam s ní. Někam ji pohodit, to bychom neudělali. Tak musíme čekat, že zetlí. Věřte, nebo ne, jde to hrozně pomalu.*smich* Jaga.

Od: hennessy
Datum: 19.03.16 19:39

Potřebujete poradit nebo se jen pochlubit neznalostí?

Datum: 20.03.16 19:12

Ten pracovník se možná zachoval přesně podle nějakého zákona, nebo nařízení nadřízených. Ale jestli ten jejich sběrný dvůr neumožňuje odložit odpad za úplatu komukoliv, kdo není občanem "zadarmo", tak jsou to mameluci.

U nás to jde. Každý občan má právo odevzdat 200kg ročně zadarmo. Co je navíc se platí na místě xkč/kg, podle druhu odpadu. Stejně tak občané, co mají jiné bydliště. Prokazuje se OP.

Obecně: stát nařídí celkem pochopitelně, jak nakládat s odpadem, ale pak vytvoří nesnesitelné podmínky, a odpad skončil zadarmo, v kontejneru, a posléze na stejném sběrném dvoře. Jak geniální.

Datum: 20.03.16 19:39

Je milé, že si necháváte náklady svého podnikání platit jinými. Daním taky moc nedáte, což?

Datum: 20.03.16 19:50

Kdyby pracovníci tamnějšího odboru životního prostředí, kteří mají problematiku nakládání s odpady na starosti, umožnili odevzdání odpadu za úplatu, asi by k této situci nikdy nedošlo. Co myslíte?

Datum: 20.03.16 20:11

A on úplatu nabízel?

Datum: 20.03.16 21:40

Jak to mám vědět? Předpokládám, že je to normální člověk, a kdyby mu obsluha nabídla přijetí za úplatu asi by to tam nechal.

Datum: 20.03.16 21:47

Ahoj.

Tak teď nevím, jestli každej městkej dvůr má svý vlastní pravidla. U nás si může odpad přivézt každý a každý si ho musí zvážit a potom zaplatit. Místní si mohou do směsného odpadu vyhodit navíc 50 kilo na osobu a rok. Podle trvalého bydliště. Vím to, protože jsem byl osobně přítomen tomu, že na váhu přijel občan z vedlejší obce a musel si to zacvakat bez toho odpočtu.

Jestli jsi měl ten stavební rum ze stavby někoho v místě, měl si to asi zařídit sám. Aby to vzali. Vrátný dělal jen svou práci. Asi měl své vlastní přesné rozkazy.(21:51).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.