Bolavé klouby a svaly

Od: Datum: 18.03.16 19:53 odpovědí: 6 změna: 19.03.16 11:11
Zdarec, samozřejmě půjdu k doktorovi, ale chci se zeptat moudřejších již teď. Asi půl roku mě pobolívá kotník, chvílemi při chůzi silně bolí, z toho zas během chůze najednou přestane. Připadá mi to především, jako vnější strana nártu, ale těžko říct, ono to bolí skoro celé. Mám podezření, že nejde jen o samotný kotník, ale něco víc. Navíc mě totiž lehce začly pobolívat klouby na zápěstí, občas loket, teď i velké klouby na palcích ruk. Mívám střídavě jakoby namožené svaly od zápěstí po loket. Nemělo by to být přemožené, nemám fyzicky namáhavou práci. Dotaz je, co to může být a kam s tím zajít. Jestli obvoďák a nechat se odeslat jinam, nebo rovnou k nějakému odborníkovi?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.16 20:50

Prodělal jste někdy borreliozu?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.03.16 21:08
Nevím o tom. Je ale fakt, že na noze jsem měl nějaký červenohnědý flíček docela dlouho.
Datum: 18.03.16 22:04

Pokud nemáte jistotu, tak raději, protože popisujete typické neurologické bolesti a potíže po borrelioze, požádejte lékaře, nebo na hygienicko-epidemiologické stanici o krevní test na tuto nemoc. Vezmou Vám krev a do týdne Vám řeknou výsledek. Je to závažná nemoc v tom smyslu že po ní zůstávají právě neurologické potíže. pokud by tomu tak bylo, přeléčili by Vás pendeponem. U této nemoci nebývají horečky, ale unava a Vámi popisované problémy. Samozřejmě to chce prostě lékaře.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.03.16 23:37
K lékaři se chystám.
Datum: 19.03.16 10:43

To je dobře, snad nebudete trpět neuropatií jako náš prezident, je to hrozný a bolestivý problém, ale nepsal jste, že byste částečně necítil chodidlo či měl problém s rovnováhou. Ostatně neurolog to posoudí. Přeji Vám brzké uzdravení.

Datum: 19.03.16 11:11

Takhle se chová revma. Slovem revma, se o značuje několik nemocí, problémů s klouby. Artroza, artritida, bechtěrejev, dna a ještě několik takových hnusů, fialových! Někdy člověk vypadá jako blázen, protože včera bolel kotník a dnes rameno. Jsou to "stěhovavé bolesti". Nikdo nevěří, zvláště, když bolest příjde a odejde během chviličky a naprosto nečekaně. Dr.revmatolog ví, o čem je řeč. Vezme krev a ví. V krvi hledá něco jiného, než třeba obvoďák. Ale i ten by měl poznat, určit, co se má hledat a pak léčit sám nebo předat revmatologovi. :( Doufám, že to artritida nebude. S tou si tykám a vím o ní své! *plac*

doplněno 19.03.16 18:47:

Ještě se musím zeptat: bolí vás fakt svaly? Nebo jsou to šlachy?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.