Jednací řád

Od: Datum: 17.03.16 22:44 odpovědí: 2 změna: 18.03.16 00:15

Prosím Vás, musí být Jednací řád obce přístupný občanům jak na úřadě tak i na web stránkách obce? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.03.16 23:42

Zákon o obcích výslovně nestanoví povinnost zveřejnění jednacího řádu na úřední desce potažmo na internetových stránkách umožňujících dálkový přístup, nicméně podle názoru MVČR lze takovou povinnost dovodit z § 5 odst. 1 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Řekl bych tedy, že alespoň jedna z možností zveřejnění by měla být dodržena.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 00:15
avatar

Především se vloudila chybička.Jednací řád musí být vztažen k nějaké organizační jednotce,Obec nemá stanoven jednací řád.Ten má zastupitelstvo v čele se starostou.Jednací řád zastupitelstva schvaluje toto zastupitelstvo a je veřejně znám.

Jednací řád má i bytové družstvo,krajští zastupitelé a nakonec i parlament,senát.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.