Doba léčení zlomeniny berce

Od: Datum: 16.03.16 18:25 odpovědí: 5 změna: 17.03.16 14:14

Dobrý den, nemáte někdo prosím zkušenost se zlomeninou berce? Povedlo se mi zlomit si na lyžích lýtkovou i holenní kost, operace, hřeb a šrouby. Zajímalo by mě, jak asi dlouho trvá léčení.Děkuji

HM

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 16.03.16 23:54

Ono to asi nikdy už nebude úplně na 100% jako před úrazem. Když to dobře dopadne, do roka by to mělo být OK.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.03.16 00:28

Já měla zlomenou bércovou kost těsně nad kotníkem a berlila jsem se měsíc. Pak už dobrý, noha nebolí. Ale záleží na tom, jakou zlomeninu máte, jestli otevřenou, jestli jde o čistý zlom, nebo tříštivou, která se musí operovat. Já měla čistý lom, ale nesměla jsem na nohu ani trochu šlápnout, což bylo docela náročné. 3 x jsem dokonce letěla, i s berlema, směr podlaha.

Datum: 17.03.16 06:32

No v mém případě fybula( ta tenčí)zlomená u kolena, spirálovitá zlomenina, ta silnější kost zlomená nad kotníkem, otevřená zlomenina to nebyla, operováno, skrze koleno prostrčen hřeb až ke kotníku a sešroubováno. Jsem doma už měsíc a půl a jen mě tak zajímalo jak dlouho asi ještě budu. A zda se hřeb a šrouby tahají ven, či zůstávají.chodím na ehabilitace, na cvičení, lepšíse to, ale bez berlí to ještě nejde.

díky

HM

Od: wamp®
Datum: 17.03.16 13:53

Honzo,

měla jsem také úraz na lyžích jako Vy.

Také hřeby,dvě operace...Kotník provrtaný,koleno taky...Obě kosti zlomené...Skákala jsem půl roku o holích,nesměla na tu nohu došlápnout.Potom mně vyndali ty šrouby v kotníku a až po cca třech měsících ten hřeb.Potom,cca další půl rok stále o berlích,nešlo to jinak :(

Noha byla tak zničená,že mně ji chtěli amputovat.Nakonec se jim podařilo ji sice zdrátovat,ale tu bolest nikomu nepřeji !

Kosti byly natolik zničené,že je noha teď kratší,ale mám ji...

Doživotní následky také.Bolí a bolí.Nedá se již lépe "spravit."

Každý jsme jiný,je to dle mého soudu individuální záležitost.

Držím Vám palce,ať na tom nejste jako já :(

Od: host
Datum: 17.03.16 14:14
Ano, měl jsem přesně, to co ty, ale z motorky. Byly to 3 měsíce o berlích a po odhození asi půl roku ještě pokulhávání.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.