Výběr VŠ - cítím se ztracen

Od: Datum: 15.03.16 12:26 odpovědí: 12 změna: 18.03.16 07:26

Nevím, jestli je tohle správní místo, kam tohle psát ale je prostě o to, že se cejtím ztracenej při výběru VŠ. Dneska je nebřeberný množství oborů (přes 3 tisíce) a já nevim, co si vybrat, studuju gympl ale v ničem uplně extra nevynikam. Spíš jen vim co vyloučit, určitě nechci studovat Biologii, Chemii, občanku(takže práva apod) , předpokládam tedy spíš něco na matiku/fyziku zaměřenýho, ale i tak je tolik oborů, že prostě nevim, nedokážu říct, co mě bude bavit, a je mi jasný , že mi to neřeknete ani vy, ale byl bych rád, kdyby ste mi doporučili z vlastního hlediska perspektivní obory, který podle vás maj cenu studovat, ať je to cokoliv, děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.16 12:45

Zdravím, matika, fyzika - technické zaměření, strojařina se uplatní bez problémů. Když se k tomu přidá aktivně jazyk, můžeš si práci i dnes vybírat.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fex
Datum: 15.03.16 12:54

Nejdříve by si měl zapracovat na svém písemném projevu. To co píšeš se nedá číst.

Myslím že i záleží na tom, ze kterého si kraje, respektive, kde bys pak chtěl hledat práci. Pokud vystuduješ IT nebo strojařinu, práci si vždycky najdeš. Jenom je třeba počítat s tím, že škola z tebe dobrého zaměstnance neudělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 09:20
avatar

Mladí lidé z dob socialismu by dnešním mladým lidem záviděli. Protože už není jen na straně a vládě, kdo čím bude, ale na nich. Jsem ráda že se doba změnila, ale nejsem ráda jak upadá vzdělání, protože ze škol nám vycházeli skutečně vzdělaní lidé, kladly se na ně nároky, dnes se klade nárok jen na počet studentů a to je špatně, hodně špatně.

Doufám, že mě jednou nebude operovat doktor co vystudoval přes internet, říká inženýr, vím to z vlastní zkušenosti, také jsem tak vystudoval. A často to není jen vtip.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 15.03.16 13:49
avatar

Pokud bych byl dnes ve Tvoji situaci, klonil se take spise k te matematice/fyzice a zaroven byl nerozhodny, koukal bych po perspektivnich oborech:

1. biomechanika - to ale nejakou tu biologii a chemii predpoklada

2. mechatronika

3. energetika

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.03.16 16:38
avatar

Co Vaše zájmy a koníčky?

Nevedla by cesta tudy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.16 17:25

strojárnu nebo elektro - Technické vybavení budov. Případně CAD/CAM, robotika, mechatronika. Z elektriky reálně cokoliv, kde se hýbou elektrony, to má budoucnost. Energetika, tepelná a světelná technika, automatizace, PLC automaty, programování robotů a výrobních linek nebo inteligentních baráků. Opradvu nejlíp ta mechatronika. All in one kvalifikace - presales, dodávka, revize a oživení, následný servis a podpora.

Do stavárny nechoď, na stavbě fouká, prší, bagry a buldozery, bahno, hodinařící úkáčka všude...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.03.16 19:11

Proč ne stavárnu? Jako projektant se na stavu podívá jednou měsíčně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 09:01
avatar

Také nechápu tu rozmazlenost, pracuje tam celé dny spousta dělníků za jakéhokoliv počasí a pro ty jsou to vynikající podmínky? Někdo rukama pracovat musí. V tom případě bych doporučila humanitní obor, takový sociolog se neumaže a i když je jich až moc, protože dneska chce každý na humanintní obor protože se tam lehce vystuduje za pomoci internetu, tak ale platy nic moc. Poptávka po nich rozhodně není, v cizině už vůbec ne.

Mě drtí strašně jedna věc a sice písemné projevy rádoby vysokoškoláků. Dříve inteligence byla chytrá, vzdělaná inteligence, dnes to co si myslím nemůžu napsat, protože by mě blokli na doživotí. Neumí česky rádoby maturant, to je neuvěřitelné, slovosled příšerný. S tímhle se dá dnes studovat? Jak hluboce jsme klesli ve vzdělání. Hodnotí se už jen učast na škole, aby školy dostaly prachy.


doplněno 16.03.16 09:09:

Maturantovi bych dooručila si zopáknout ČJ ze ZŠ, s tímhle nekultivovaným písemným projevem prochází gymplem až k maturitě? Patrně zas někdo, kdo nečte knihy, ale jen čumí do internetu. Tam se to chybami jen hemží od podobných "vzdělanců".


doplněno 16.03.16 09:12:

pro pletiplot® Datum: včera 19:11

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wiki
Datum: 18.03.16 07:26

No ano,to je ono,aby se chudáček malej náhodou na ty stavbě nenastyd a tak je to tady ve všem,nic nedělat brát páde měsíčně,já bych je dal napřed povinně na 4 roky -k lopatě-a tam by se možná ROZMYSLELI co a jak dál by je bavilo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.16 19:10

Můžete zkusit něco s IT, případně strojní, elektrotechnické nebo stavební obory. ČVUT, VUT Brno atd... Pokud si troufáte, tak zkuste MatFyz nebo FJFI (tam jsou i IT obory). Případně můžete zkusit IT i na Zemědělské univerzitě nebo na VŠE,. Jako programátor se uchytíte kdekoliv na světě (pokud se to nějak celé nezhroutí a nejcenější schopností bude obrábění pazourku a rozdělávání ohně).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nananana
Datum: 15.03.16 21:57

Děkuji všem za nápady. Několikrát se objevila mechatronika, která mě poněkud zaujala a teď o ní reálně uvažuji. A ještě abych odpověděl některým uživatelům, moje koníčky se bohužel nedají skloubit s vysokoškolským vžděláním a co se týče jazyků, tak mluvím plynně anglicky. Ještě jednou tedy děkuji, kouknu i na ostatní obory jako energetika a biomechanika.

Od: mp*
Datum: 15.03.16 22:02

A hlavně co dělají Vaši rodiče? Z toho bych hodně vycházel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.