Přípravek na afty

Od: Datum: 14.03.16 17:13 odpovědí: 11 změna: 15.03.16 22:16
Zdravím, neví někdo jak se jmenuje přípravek na afty, u kterého chvíli po aplikací aft zmizí? Kdysi to dostala máma od zubaře, ale neví, jak se to jmenuje.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.03.16 17:32

Po žádném přípravku vám aft rozhodně zázračně nezmizí. Doba aftu je cca týden a můžete na to patlat co chcete. Jsou akorát uklidňující mastičky, potěry. Ovšem nutno podotknout, že každou takovou mast si v puse rozmělníte slinou a působení je chvilkovou záležitostí.

Jinak daleko výhodnější je aftům předcházet. To znamená držet si perfektní imunitu, protože jakmile máte imunitu oslabenou, okamžitě na Vás aft může skočit.

Ohodnoceno: 1x

Od: jmlc®
Datum: 14.03.16 17:39

I já jsem po dvou týdnech trápení u zubaře dostal něco, co mi ústa zahojilo do 12ti hodin. Netuším, co to bylo... Používám pravidelně mundisal gel na afty - ze všech variant jsem byl s tímto zatím nejvíce spokojen.

doplněno 14.03.16 20:29:

Když jsem se u zubaře zmínil, že aft vypaluju po vzoru tatíka, byl v šoku a tvrdil, že je to ta nejhorší varianta. Takže slivovici si dávám jen jako prevenci.

Ohodnoceno: 0x

Od: mildaa
Datum: 14.03.16 19:15

S afty válčím celý život, za poslední dva roky ani jeden aft, což je u mě zázrak. Co doporučit?

prevence:

- dobrá imunita

- otužování, sport..

- perfektní hygiena dutiny ústní, používání vhodné zubní pasty, která vás nebude dráždit - je třeba si odzkoušet všechny preparáty, které používáte, protože máte nejspíše citlivou sliznici...musíte se naučit pozorovat co nesnášíte. Používání zubní nitě event. mezizub. kartáčky..

- podobně se aft může objevit i po jídle jako: citrusy, jahody, zmrzlina, ananas, slané chipsiky...Pozor také na moc horké/moc chladné...prostě na extrémy v puse.. Problém může být třeba i ostrá plomby...

léčba (cca 5 dnů):

pokud už se něco objeví, potom: A) herbadent tinktura B) tantum verde spray (vše ostatní byly vyhozené peníze)

nákladnější léčba u zubaře (doba hojení cca 2 dny):

A) ošetření ozonem B) ošetření diodovým laserem

Od: balzerka
Datum: 14.03.16 19:44

To by měli vědět v lékárně. Já věřím na propolisovou tinkturu, Drags Imun vnitřně. Známá potírá afty jodovou tinkturou. Říká se, že se má omezit sladké a mléčné a brát B vitamin, C vit a zinek. Dejte jarní očistu střeva, tam prý je prapůvod.

Datum: 14.03.16 19:59

Já to léčím čistým lihem, koupí se v lékárně, na ušní vatičku a každou chvíli to tam přiložím, za den se to vypálí

Datum: 14.03.16 21:30

Já používám tady toto:

Od: balzerka
Datum: 15.03.16 19:40

Tak jsem zjistila, čím afty lékař na ORL "vypaluje" . Dusičnan stříbrný.

Datum: 15.03.16 19:41

No jo, otázka však je, zda to jde sehnat mimo lékaře a jak se to má používat.

Něco jsem našel tady. Mě na afty zatím nikdy nic nepomohlo a to jsem toho už vyzkoušel. Kdyby tohle bylo účinné, byl bych rád, protože afty mě trápí po celý život.

Od: mildaa
Datum: 15.03.16 20:23

Aft se tím naleptá ale žádný zázrak nečekejte. Mít zdravou ústní dutinu bez aft, to vyžaduje komplexní přístup. Žádná zázračná vodička neexistuje.

Datum: 15.03.16 20:27

To tvrdím od začátku taky.

Od: mp
Datum: 15.03.16 22:16

Sám jsem neměl aft snad nikdy (a to jsem schopný dopít po nějakém hostu, či i dojíst), zato třeba můj syn na to trpí od mala (těch stovky zoviraxů). To nikdo asi neví, čím je to způsobeno.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.