Udání na Policii pro údajný trestný čin

Od: Datum: 13.03.16 20:21 odpovědí: 5 změna: 13.03.16 23:04
Prosím,dnes jsme debatovali se známými,kde právě kamarádka byla před rokem a půl předvolána na Policii,kde měla být na udání,že snad měla spáchat trestný čin,který se ale nikdy nestal.Jen zahlédla v papírech,že se jedná o udání od dotyčné osoby.Od toho výslechu ticho po pěšině,žádné vyjádření Policie,prostě nic.Má jen kopii výslechu,kterou si hned po skončení vyžádala.Měla by Policie nějak informovat a hlavně dokdy? Nebo nemusí,protože to odložili?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.16 20:29
avatar

Nemusí, policie informuje dotyčného, který oznámení podal.


doplněno 13.03.16 20:38:

Kdyby to policie stále řešila, tak si ji klidně předvolají znovu. Každopádně na té kopii je i jméno vyšetřovatele a číslo, takže není problém se mu ozvat a zeptat se přímo jej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frisbee
Datum: 13.03.16 20:32
Takže se domníváme,kdyby to Policie chtěla dál řešit,už by se asi ozvali dávno
Datum: 13.03.16 21:19
avatar

Z vlastní zkušenosti vím, že policie stěžovateli nedá žádné vyjádření. Alespoň tak to funguje ve Vsetínu. A je to ostuda! Heslo je pomáhat a chránit! Vidím to jako kouknout a vy...at se na věc... to je má několikaletá zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.16 21:23
avatar

pokud podáte trestní oznámení, nemá policie povinnost vás vyrozumět. tu povinnost má jen v případě, že o to v trestním oznámení požádáte. pochybuji, že by si toto dovolili ignorovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.03.16 23:04
Strejc: Oznamovatel ma právo byt vyrozuměn, takže pokud to není ovce nebo total neznalec,pak při prvotním oznámení uvede,ze chce byt vyrozuměn!
Vase nekolikaleta zkušenost? Pokud nevíte,u trestných cinu se VZDY vyrozumiva poškozeny, u přestupků a různých oznámení pokud o to oznamovatel požádá!
Jste mimo, tak prosím neradte nesmysly!
Frisbee: vaší známou nemají povinnost vyrozumet!
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.