Jak najít někoho na katastru nemovitostí?

Od: Datum: 13.03.16 16:08 odpovědí: 22 změna: 14.03.16 23:38

Vím, že na katastru nemovitostí můžete najít kdo vlastní jakou pracelu nebo dům.

Mě ale zajímá jestli jde podle jména najít co ten člověk vlastní, díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 13.03.16 16:35

Ne


doplněno 13.03.16 19:37:

Zdarma určitě ne. Pokud jsem dotaz správně pochopila, nejedná se o váš majetek a těžko budete znát rodné číslo osoby u které pátráte po jeho nemovitostech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.16 01:24

Proč by ho znát nemohl? Pokud podniká, je to na pár kliků.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 13.03.16 16:38
Lze to, ale jedna se o placeny pristup. A kdovi jestli nepotrebujete byt jeste neco "vic". Napr. exekutor, banka a podobne.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.03.16 16:47

Musíte vědět,co hledáte.Podle jména to nelze.K tomu,aby byl úspěch ve hledání musíte znát místo/město,obec a číslo popisné/.Nebo číslo pozemku na katastrální mapě/to zjistíte,když si navolíte obraz katastrální mapy místa,kde pozemek nebo stavba na něm je/.

Postup: navolte si: Nahlížení do katastru.Až se to rozbalí,tak vyberte pracoviště Okresního katastrálního úřadu,kde to hledané místo je.Potom vyberte co potřebujete: stavba/k tomu je zapotřebí do kolonky obec napsat název a do kolonky č.p. napsat číslo popisné/.Nebo pokud máte číslo pozemku z katastrální mapy,tak navolíte "parcela".Zase musíte vyplnit kolonky:místo a to číslo pozemku.Výsledek bude,že u "stavby" se ukáží údaje o ní,např.LV/list vlastnický,katastr.číslo apod./Také jméno majitele nebo majitelů a také zda není na tom objektu nějaký závázek-t.j.třeba věcné břemeno,závazek pro spořitelnu apod.U "parcely" se zase ukáží její chrakteristiky,t.j. jaký to je pozemek-zeměd.půda,apod.

Snad to pomůže.S.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.03.16 16:59
avatar

Bližší informace o nemovitostech v podobě například výpisu z katastru nemovitostí (LV), nebo možnost vyhledávání nemovitostí podle jména, rodného čísla vlastníka (názvu nebo identifikačního čísla společnosti) umožňuje jiná aplikace - Dálkový přístup do Katastru nemovitostí. Provozovatelem tohoto portálu je rovněž Katastrální úřad, nicméně přístup na tyto stránky je podmíněn registrací a většina textových a grafických výstupů je zpoplatněna.

Pokud provedete úspěšně registraci , kliknete na Rozšířený přístup znamená, že ve funkci "Přehled vlastnictví" přístupné z hlavního menu aplikace, nemusíte zadávat parametr kraj. Stačí zadat příjmení a jméno nebo RČ (bez lomítka) u fyzické osoby nebo název či IČO u firmy, systém potom vyhledá nemovitý majetek oprávněného subjektu v rámci celé ČR (seznam katastrálních území a čísel LV, která jsou evidována pro zadaného vlastníka). Ve funkci "Výpis z katastru" zůstává i po přidělení rozšířeného dálkového přístupu katastrální území jako povinný údaj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kellne
Datum: 13.03.16 17:06

Takže zadarmo to teda nejde?

No v tom případě mi nezbývá než projet katastry měst a zkusit ho najít ručně.

Datum: 13.03.16 17:15

To Vám přeji mnoho štěstí, ono najít i v pitomé jedné obci co člověk všechno vlastní je fuška na několik dní.

Zajděte na katastr, řekněte rodné číslo a oni vám vyjedou za 100,- čísla LV a čísla obcí. Bdou chtít Vaši OP

Pak už jen "nahlížení" a práce, nebo si nechtě rovnou vyjet všechna jeho LV za 100,- kus

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.16 18:24
avatar

Jestli je zrovna tohle zpoplatněno, nevím.. Napsala jsem většina;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.16 18:32

Chcete se dát na vydírání?


doplněno 13.03.16 21:27:

Mít seznam majetku je snad základ, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kellne
Datum: 13.03.16 21:22

Proč bych se měl dávat na vydírání chlape? :)

Jinak děkuji všem za odpovědi.

Datum: 14.03.16 08:42
avatar

pro ra252® Datum: včera 18:32

Proto také to nedávají každému. Musí vyplnit formulář, například doložit že dotyčný zemřel a jedná se o majetek o kterém se přesně neví a podobně. Musí tam být jméno, adresa osoby, která se ptá, aby byl doklad, kdo a proč se ptal a ještě to nevydají každému. Myslím že to zkrátka nejde jen tak. A je to i pochopitené. Na majetek jiných osob se myslím může ptát notář. Jinak by šlo o stalking.


doplněno 14.03.16 13:20:

ss - Nesmysl. Lidé rádi ubližují, pomlouvají a tak toto opatření že nemůžeme vědět o druhých lidech všechno, co bychom rádi věděli, je rozumné. Češi by se rozjeli ve velkém, psali by na FB jak si někdo nakradl na vilu v Klánovicích, ale že dotyčný má na ni hypotéku by už mu nevadilo. Prostě je rozumné že se respektuje soukromý majetek.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: paw®
Datum: 14.03.16 09:19
Exekutor nejspis se muze ptat na majetek cizich tez.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ss
Datum: 14.03.16 10:36

proč by mělo jít o stalking?*zed*Asi hodně lidí by mělo staženou prd.l,kdyby to bylo možné,zjistit kolik má kdo majetek v nemovitostech.Protože by pak bylo možné zjistit,kolik si ten zmetek nakradl.Většinou se tohoto bojí ti největší zmetkové.A hlavně v Praze.Tam je jich nejvíce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 14.03.16 12:55

Proč vy nevlastníte nemovitosti, když získat je dle vás tak jednoduché? Je dobře, že to nejde lehce zjistit, už tak je zloby mezi lidmi dost. Mě vůbec nezrušuje, když má někdo 3 nemovitosti napsané na sebe. V jednom domě může bydlet, chatu třeba zdědil a třetí dům mu přepsali rodiče s břemenem dožití. Takto darovaný dům s břemenem jsou jen starosti a stálá pokladnička, není co závidět. Co je na tom divného?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: coco
Datum: 14.03.16 13:05

Treba nekdo jenom potrebuje zjistit, jestli nemovitost patri človeku, ktery ji chce prodat, presvedcit se jestli je skutecnym majitelem a ne nejaky podvodnik :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.16 13:11
avatar

V takovém případě zná jistě adresu i jméno a to lze na katastru pak najít velmi lehce. Tu nemovitost, kterou prodává. Už tady jedna rádkyně popsala jak se to dělá. Tazatel měl na mysli styl, kdy zadá jméno a vyjede mu adresa s veškerým majetkem , rodným číslem a poslední výplatou, někdy také číslem bot. Neskutečné...*ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.16 13:08
avatar

uško, vždycky se najdou jedinci co by rádi měli také zelený trávník, ale jsou líní a neschopní pro to něco udělat. Pečení holubi do ust nikomu nepadají. Aspon se dobře učit, ani to často ale nezvládnou. A tak ti, co se víc snažili, prostě mají více. Za socialismu se kradlo hodně, - dole. Ted to není možné, každý si svůj majetek hlídá, tak kradou pro změnu politici. A pokud se to dotyčnému jeví jako přijatelné, at vstoupí do politiky a to u nás v Praze a bude se mu také "dařit". Jinak opravdu nevidím důvod proč by si každý moula, který mi na nic nepřidal měl v katastru lehce najít mé jméno, adresu a pak opruzovat a stalkovat. Za jiným učelem by to nedělal, protože co je komu do toho co kdo má a nemá. Nebo že by soudruh pomýšlel na daší znárodnění soukromého majetku? A proto potřebuje seznam toho nejlepšího?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ss
Datum: 14.03.16 14:40

Vy na tom vidíte starosti,když nějaký mizera,často politik,podnikavec si nakrade a pak koupí nemovitosti aby je pak prodal a měl z nakradeného pochybný zisk?Pro takové lidi je to radost,přijít takhle k penězům.Proč se politici a mafiáni bojí aby se majetek přiznával? A hlasují vždy proti?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 14.03.16 14:02
avatar

Ano, můžete, pokud máte placený dálkový přístup do katastru a umíte hledat.

Pokud má někdo více nemovitostí v jednom katastru, najdete ho pokud víte alespoň o jedné nemovitosi, na příslušném listu vlastníka. Tam se objeví všechny nemovitosti v daném katastru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.16 21:16
avatar

Domnívám se,že je to tu zbytečně dramatizováno. Nahlížení do katastru nemovitostí je umožněno široké veřejnosti prostřednictvím netu zcela běžně a legálně, dle § 22 vyhlášky 358/2013 Sb. Takže pokud si chcete zjistit nebo ověřit vlastníka nemovitosti např.ve stejném katastrálním území jako máte vy, stačí vám jedna indicie např. číslo popisné a umět se orientovat v katastrální mapě.Protože tazatel zná pouze jméno, katastrální úřad umožňuje zjištění vlastníka zpoplatněnou službou dálkového přístupu, ale podmínkou je registrace..Nebo si vlastníka může každý z nás zjistit přímo osobně na Katastrálním úřadě nebo tuto službu poskytují anonymnímu žadateli kontaktní místa Czech POINT za úhradu 100,-Kč)..Výpis má pouze informační charakter - jméno vlastníka, či vlastníků,adresu a jestli na nemovitost není uvalena exekuce, popřípadě věcné břemeno. Žádné rodné číslo není nikde uvedeno.

pro vasube, podle mě tazazel chtěl vědět, zda lze najít na katastru všechny nemovitosti, pokud zná jen jméno.Nic víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.16 22:18
avatar

Vím, že na katastru nemovitostí můžete najít kdo vlastní jakou pracelu nebo dům.

Mě ale zajímá jestli jde podle jména najít co ten člověk vlastní, díky Vašeho popisu možnost získat seznam všeho co vlastní?

------------------------------------------------

To co jste napsala, tazatel ví také, viz jsem sem dala znovu jeho otázku, jako Vy, jako i já a ostatní. Ale on chce vědět, zda lze zjistit jen podle jména kdo co vlastní a to mu nikdo jen tak neřekne, když neví nic než jen jméno.

Tak jednoduché to opravdu není. Takže jsme tu nic nedramatizovali, jen jste nepochopila správně dotaz tazatele.

Všichni víme, že když chci vědět, že jestli člověk který prodává byt lže nebo ne, že je jeho, stačí nám k tomu jméno, adresa nemovitosti a počítač k dálkovému přístupu. Přesně jak jste popsala i Vy a jak tu už bylo popsáno a toto zná spousta lidí..

Ale já znám jen jméno, nic víc - Antonín Vocásek a mám opravdu podle Vašeho popisu šanci zjistit co ten člověk vlastní? Domnívám se že ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 14.03.16 23:38

Ten dotaz není až tak lichý, jen mně osobně by velmi vadilo aby se kdekdo nimral v mém soukromí a při pivním sympos/ziu rozebíral mé majetkové poměry pro obveselení všech přítomných.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.