Pojištění bytu - sjednání levného pojištění

Od: Datum: 13.03.16 11:05 odpovědí: 12 změna: 30.03.16 21:58

Dobrý den,

chtěla bych si uzavřít pojištění bytu proti požáru, vytopení atd.

Nemáte nějaké zkušenosti jak u pojišťovny získat lepší cenu? Třeba vzít si nabídku ceny z levné pojišťovny a apelovat s touto nabídkou u drahší dobré pojišťovny?

Neporadil by mi někdo?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.16 11:42

Myslím že s nějakou provokací o levnější pojištovně u solidní pojištovny neuspějete.
Oni mají své ceny, na kterých trvají.
Mimochodem Vám radím abyste si připojistila zdi, pokud žijete v bytě. Kvůli výbuchu, kdyby Vám výbuch vyhodil okna, zbortil zdi, tak z normálního pojištění nic nedostanete. Pokud nejste připojištěna, budete mít smůlu. Stačí jeden narkoman co vařil pervitin, nebo plynový kotel, ke kterému nikdo nevolal revizáka a nenechal ho vyčistit.

Levnou pojišťovnu najít můžete ale té ceně bude odpovídat i případné plnění.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.03.16 17:18

e-FINANCE ...

Ohodnoceno: 0x

Od: lenka23
Datum: 13.03.16 21:26

Dobrý den,

já myslela, že cena by šla usmlouvat.

Co se týče zdí, je třeba je pojišťovat, když bydlím v bytě, kde širokodaleko není plyn?

Je zde jen elektrika a kotel na peletky.

Děkuji

Datum: 16.03.16 21:49

Dobrý den,

chtěla bych se poradit, jakou pojišťovnu tedy volit na pojištění domácnosti? Doporučil by mi někdo nějakou z nějakého důvodu? Co říkáte ČPP?

Děkuji

Datum: 16.03.16 22:50

Pokud to nebude bráno jako propagace či reklama, tak považuji za nejlepší pojištovnu u nás Allianz. Všechny zahraniční firmy jsou u ní pojištěné a já jsem si tam pojistila domácnost. Moje děti i ŽP. Je nejlepší prostě. Jinu radu nemám. Nejméně by mě oslovila Česká pojištovna. Čím levnější, tím mizernější plnění. Tak to prostě je.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 17.03.16 21:49

Dobrý den,

děkuji za váš názor, myslíte, že čím levnější tím horší plnění?

Když si člověk zadá stejné parametry, mělo by být plnění stejné nebo se mýlím?

Nějakou zkušenost s Kooperativou nemáte?

Děkuji

Datum: 17.03.16 22:06

Mýlíte se v tom, že vám z kalkulačky vyjdou totožné pojistky. Ty pojistky budou jen velmi zhruba podobné.

U levnější pojistky téměř vždy něco chybí proti pojistce dražší. Liší se například jak pojišťovna zachází s amortizací (kolik dostanete za nábytek po pár letech), co vše je pojištěné (např. kolo ve sklepě), jaké jsou služby pojišťovny (např. jestli vůbec, kde a na jak dlouho vás zdarma ubytují po požáru) nebo jak funguje valorizace do budoucna.

Rozhodně bych si levnou pojistku nevybíral.

Od: hk
Datum: 17.03.16 21:58

Pokud chcete ušetřit, neuzavírejte pojistku. Byt musíte pojistit na jeho hodnotu. Pokud bude podpojištěný, pojišťovna vám nevyplatí náklady na opravu po pojistné události.

Od: uska®
Datum: 17.03.16 22:06

Chce to více času . Není pravda, že levnější pojištění vám nedá stejnou službu jako drahé. Nejlevnější pojišťovnu nelze doporučit neboť vždy záleží na celkové hodnotě vašeho majetku. Někdo pojistí majetek na 300tis a má výhodnější pojištění u xxxx, druhý pojistí byt na 3 mil a má nejlepší podmínky u yyyy.

Pohrejte si srovnáním pojišťoven - https://www.online-pojisteni-domacnosti.cz/

Datum: 21.03.16 22:09

Dobrý den,

já si nechala vyjet stejné pojištění, myslím tím na stejnou částku a podle toho mi vyjely různé ceny, moc rozdílné, požadavky byly stejné i hodnota bytu. Cena byla 900 - 3200Kč.

Jak může být takový rozdíl za stejné pojištění? Sjednali by jste si pouze to nejdrahší? Či jakou pojišťovnu volit? Která platí v případě nějaké nechtěné události.

Ztrácím se v tom, děkuji.

Datum: 21.03.16 22:22

Nějak se ztrácím taky. Pojišťujete byt nebo domácnost? To je velký rozdíl.

Datum: 30.03.16 21:58

Dobrý den,

já chci pojistit domácnost, nebo jaký je rozdíl pokud bych chtěla pojistit byt?

Děkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.