Mám jít s dítětem dopschologické poradny, mám

Od: Datum: 13.03.16 00:33 odpovědí: 5 změna: 13.03.16 12:32

Mám jít s malým školákem do psychologické poradny, mám nárok na propustku od zaměstnavatele? V práci mi ji odmítli dát, že si musím vzít dovolenou. B


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.16 01:12
avatar

Byla jsem nedávno v ped.psych. poradně a hned dvě matky si tam nechávaly potvrdit propustku...takže to určitě jde, já to také nevěděla a vzala jsem si dovolenou :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.16 05:22
avatar

http://pracovnipravo.iure.org/home/narok-na-odstupne

http://www.pravnilinka.cz/bez…ci-na-strane-zamestnance.html

Myslím, že propustku je třeba si nechat potvrdit, aby to byla omluva a zaměstnanec neměl absenci. Ale že nárok není. Ostatně v té poradně to zaručeně vědí, takže stačí se jich zeptat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.16 02:31

Určitě by to mělo jít, jedná se o překážky v práci na straně zaměstnance z důvodu stará se o dítě nebo nezletilou osobu nebo něco podobného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.16 12:07
avatar

Tam je problém, že ty poradny pracují i pozdě odpoledne. A tak asi bude platit, že když si lze návštěvu lékaře vyřídit po pracovní době, tak se to musí udělat. Tak nějak to bylo v tom zákoně. Protože navíc tam myslím hraje roli i věk - asi do10 let dítěte. Nevím to přesně, proto jsem dala odkazy a dala radu, zeptat se přímo tam. Konec konců to vědí i učetní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.16 12:32

nárok na volno máte, ale na volno neplacené. tedy jenom vám zaměstnavatel omluví dobu, kdy jste nebyla v práci, ale nezaplatí vám ji, budete o to mít menší mzdu. ani tam není uvedená podmínka, že prvotně si to má zaměstnanec zařizovat mimo pracovní dobu (jako je uvedené třeba u doprovodu do zdravotnického zařízení).

je to nařízení vlády 590/2006 Sb., bod 8, písm. c:

c) Pracovní volno k doprovodu dítěte do školského poradenského zařízení ke zjištění speciálních vzdělávacích potřeb dítěte se poskytne jen jednomu z rodinných příslušníků na nezbytně nutnou dobu bez náhrady mzdy nebo platu.
http://business.center.cz/bus…onik-prace-nv590/priloha.aspx

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.