Proč mám dojem že nemám přátele?

Od: Datum: 07.01.13 15:54 odpovědí: 4 změna: 07.01.13 16:52

Ahoj. Už nevím, na koho se mám obrátit, tak píšu sem. Na mnoho otázek jsem zde našla dobrou odpověd, tak třeba mi někdo poradí i s tímhle.

Vždycky jsem si myslela, že mám dobré kamarády, že jsem v dobré společnosti a že se mám na koho obrátit. Nyní už asi měsíc tento pocit nemám. Měla jsem nejlepší kamarádku, nebo alespon jsem si to myslela že ji mám. Bylo mi s ní dobře, vždycky sme si měly co říct, dokázaly sme spolu strávit spoustu času a skvěle sme se bavily, hodně věcí sme spolu podnikaly, a mohla jsem se jí svěřit a neměla jsem obavu že by to někde prozradila. Bohužel jsem si tohle všechno jen nalhávala. Zjistila jsem že celou dobu mi jenom lhala, vymýšlela si a pak o mě roznášela že jsem hrozná s prominutím kráva a že jsem zlá a nejsem prostě kamarádka. Nemám dojem že bych se chovala nějak špatně, nikdy jsem neprozradila tajemství co mi svěřila a snad nikdy jsem ji nepomlouvala,..možná jsem jí někdy nečím zklamala každopádně mi nikdy nic neřekla, nic nenaznačila že by bylo něco špatně..měla sem prostě dobrý pocit že mám konečně pravou kamarádku a nemusím se obávat že bych někdy zůstala bez přátel, že budu mít aspon ji, když už se na mě všichni ostatní třeba vykašlou. Bohužel to tak nebylo...

Mám dojem že ji změnily dvě holky..to jsou taky nejlepší kamarádky mezi sebou ale dovedou lidi tak hrozně změnit až z toho jde hrůza. A bohužel se jim to asi povedlo i u mé nejlepší kamarádky. Začala se s nimi docela bavit, s jednou z nich chodí na atletiku a různě se víc scházely..já jsem jí nechtěla nic upírat, nemůžu jí přece říkat že má jako kamarádku jenom mě a musí se bavit jenom se mnou..byla jsem ráda že má i jiné přátele a není závislá jen na mě..i já měla jiné lidi se kterými jsem si měla co říct ale ona byla prostě ta které jsem věřila nejvíc..jenže ty dvě holky moji nejlepší kamarádku úplně změnily..najednou mě začala pomlouvat, roznášet o mě lži, a jednou u mě měla spát..těšila sjem se a všechno ..tak tedy u mě přespala ..a pak jsem ji ve škole slyšela jak té co s ní chodí na atletiku říká že ke mě vůbec jít nechtěla, že moje mamka prý udajně zavolala té její a přemluvila ji aby u mě spala a že jí bylo blbý to odmítnout..přitom moje mamka vůbec nikomu nevolala, já sem se se svou "nejlepší kamarádkou" domlouvala sama a dokonce mi sama psala že moc ráda přijde! Nejdřív jsem tomu nerozuměla a nechápala sem to ale pak mi to došlo..že za tím určtiě stojí ty dvě..ony mě nikdy moc nemusely, vždycky mě využívaly jenom když potřebovaly něco do školy, hlavně tedy ta jak chodila na tu atletiku s mojí "nejlepší kamarádkou".. a vrchol byl, když sem je jednou slyšela jak se o mě baví, že jsem na instagramu (taková aplikace na chytré telefony kde sdílíte fotky) sdílela jednu naši fotku společnou, mě a mé nejlepší kamarádky a že ta fotka je hrozná, že to vůbec nechápou jak jsem to tam mohla dát..ta holka z atletiky mé nejlepší kamarádce říkala že jí to tam sluší ale jinak hrozná fotka ..a něco že už zase se chovám jako kráva..a pak moje "nejlepší kamarádka" řekla že se mnou už fakt kamarádka nebude, že se to nedá ...

Vůbec nechápu, co jsem udělala, nemám dojem že bych dělala něco špatného..o té sdílené fotce věděla že jí tam dávám a vůbec jí to nevadilo ..ale došlo mi proč..protože se bavila s tou holkou a ta jí tak hrozně změnila..protože ona mě nesnáší, tak mě musí nesnášet i nejlepší kamarádka aby byla s ní zadobře a náhodou si to u ní nerozházela...takové chování je pro mě ubohé, lézt někomu do zadku úplně nesnáším! ale moc mě to mrzí, protože mám dojem že jsem úplně bez kamarádů..a ono se to chování netýká jen té mé nejlepší kamarádky, ale i dalších lidí které ty dvě holky úplně pobláznily, hlavně tedy ta z té atletiky..je hrozný jak dovede lidi měnit aby nenáviděli druhé pro nic..

Teď už se nějak s nejlepší kamarádkou moc nebavíme, popravdě si ani nemáme co říct a o čem si povídat, nemáme spolu co podnikat, protože cokoliv vymyslím tak hned zamítne aby se to náhodou nedozvěděla ta z té atletiky a přece nebude nikde chodit se mnou a zahazovat se semnou dyt je to ztráta času!

Tolik mě to mrzí..a mám dojem že nemám kamarádky..mám se s kým bavit, to určitě, ještě někdo tu přece jen zůstal, ale vždycky sem si myslela že si rozumím tak nějak se všemi ale ted..jsem to úplně přehodnotila a z těch spousty lidí mi nakonec zůstaly jen dvě holčiny které jsou fakt fajn ..ale mám strach co bude dál..jak to dopadne..jistěže nejsem úplně bez kamarádů že bych se neměla s kým bavit ale prostě ten nejlepší člověk už tu není, nikdy mi vlastně nevěřila a nebyla jsem pro ní nikdy kamarádkou..tolik mě zradila a já nevím jak se mám chovat.. poradíte mi prosím? Co byste podnikli v mé situaci vy? Tolik mě to trápí a vím že je čas hledat si nové kamarády někde jinde, a někdo by tu byl, ale mrzí mě že jsem zahodila tolik fajnových let s někým kdo o mě vlastně vůbec nestál a jaktože sem to vlastně nepoznala...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.13 16:12

Tak dlouhé psaní zákonitě spoustu lidí odradí. Nicméně: Lidi se mění, s tím nic nenaděláš. Já si vzal hezkou hodnou usměvavou a príma ženskou. Dnes /10 let po rozvodu/ už je jen hezká /i když v obličeji ne, tam se ta pernamentní nasranost většinou projeví/.

Ale to jsem odbočil. Poradím, najkděte si jinou kamarádku, nebo přítele /máte-li na to roky/. To vás pak ani holky bavit nebudou. A že jste stratila tolik fajnových let? Ale jděte. Na to hezké přece můžete pořád vzpomínat ne? To se nezměnilo.

Ohodnoceno: 2x

Od: medy
Datum: 07.01.13 16:16

Děkuji za odpověd. Vím že je to sloh, ale jednoduše to popsat neumím. Každopádně děkuji za radu, myslím, že mi v mnohém pomůže...o kamarády kteří mě zradí a ještě mi lžou do očí tři roky, o ty nestojím. Asi bude lepší začít od znova..mám pořád strach že zůstanu bez přátel, ale jestli to tak má být, tak at...asi musím začít věřit hlavně sama sobě a né ostatním.

Děkuji moc.

Datum: 07.01.13 16:22

Nejspíš sis malovala něco, co ani nebylo. Nejlepší kamarádky musí být dvě, nestačí, aby si to myslela jenom jedna.

Nevěř tomu, že tvou kamarádku změnily ty dvě. Tak to nechodí. Uvedené vlastnosti v tvé kamarádce byly už dříve. Jenom jsi je nevnímala.

Další možností je, že se kamarádka v tvé společnosti necítila tak, aby se plně projevila.

___ A souhlasím s Ringem: Nic jsi nezahodila, zůstanou ti vzpomínky na vše pěkné, co jste spolu podnikly a zažily.

doplněno 07.01.13 16:24:

Neboj se, bez přátel nezůstaneš. Ale měla bys dobře zvážit, komu můžeš důvěřovat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.01.13 16:52

Zdravím. Nesmíte si říkat, že jste ztratila spoustu let jen proto, že přišlo nakonec zklamání. Není to ztracený čas, jestli-že nás to v něčem poučí a otevře nám to oči. Ačkoliv to nyní bolí, buďte za tu zkušenost ráda. Je hodně málo opravdových přátel, které člověku zůstanou na celý život. Ale aby člověk poznal, kteří jsou ti "praví", musí narazit na hodně těch nepravých a naučit se je rozeznávat. Nebuďte smutná, ještě potkáte spoustu dobrých lidí...Věřte sama sobě a žijte tak, abyste se za sebe nemusela nikdy stydět. Ostatní lidi nepředěláte, berte je takové, jací jsou. Nic jiného se dělat nedá. Každé zklamání časem přebolí, věřte tomu...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.