Vzácný úlomek uhlí z Titaniku

Od: Datum: 12.03.16 11:40 odpovědí: 25 změna: 18.01.17 00:06

Koupila jsem si na celosvětové výstavě Titaniku suvenýr, kde má být malý úlomek uhlí, který byl vyzdvižen ponorkou okolo vraku loďi. K tomuto suvenýru jsem dostala nějaký certifikát provosti toho uhlí. Zajímalo by mne, jestli to není podvod. Malé suvenýry např. na klíče nebo náhrdelník se pohybují od 15 do 25 euro. Vím, že ten šperk je kopie z nedrahého materiálu, ale jde mi hlavně o ten úlomek uhlí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.16 12:05

no, asi bych byla dost skeptická. Uhlí se v mořské vodě velice rychle rozloží. Přeci jenom je to velice měkká sedimentární hornina, na kterou má veškerá činnost pod hladinou moře velký vliv. Působení chemismu mořské vody, neustálý pohyb vody atd...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.03.16 12:08

Kdyby byl zájem mohu nafoukat trochu kouře z tohoto uhlí do skleničky .*smich* Levně - dohodou.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: tatata
Datum: 05.07.16 03:30

Velký vylovený kus uhlí máte přímo na výstavě. Takže v nějaký rychlý rozklad nevěřím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hfr
Datum: 12.03.16 12:15

i certifikáty se dají falšovat.A kdo by na výstavě zkoumal,jestli je to pravý.Řekl bych,že prokázání levoty by bylo tak problematické a nákladné,že si každý rozmyslí to udělat a s tím ten mizera počítá.Kde není žalobce,není ani soudce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jofa®
Datum: 12.03.16 12:20

Zkuste nechat kostku uhlí venku na dešti a příští rok max. dva, tam nic nenajdete., Natož za 114 let !


doplněno 12.03.16 12:24:

Ale připouštím, že v obrovské mnohatunové hromadě, se mohlo něco dochovat.


doplněno 12.03.16 12:33:

Loď teprve vyplula, tak to bylo stovky astovky tun uhlí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: x1x
Datum: 12.03.16 12:52

Z potopeného Titaniku je zakázáno cokoliv vyvážet na povrch .Je to pieta pro ty mrtvé. Tak že to uhlí může být z dolu kde se těžilo pro parní stroje Titaniku.Jedině pro vědecké učely ale to je jen na povoleni a hodně kontrolované.


doplněno 12.03.16 15:24:

Martnaa Z té hloubky hodně dlouho trvalo než vyrobily ponorky s vybavením které by to dokázaly. Ještě dnes se tam člověk nedostane.Jedině stroj.Nedávno byl o tom pořad i s ukázkami na Prima Zoom.


doplněno 12.03.16 15:31:

Vrak Titaniku

- byl objeven až v roce 1980

- potopen 1912

- nachází se 400 mil. jižně od Nového Foundlandu.

-leží 4000 m hluboko.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.03.16 14:43
avatar

Není možné, že bylo uhlí vyzvednuto dříve, než k zákazu došlo?


doplněno 12.03.16 16:42:

JJ, já vím, první ponorky vyzvedávaly věci r. 87... ale nevěřím, že by uhlí tak dlouho vydrželo.. ovšem je tam obrovský tlak, takže to ani nevylučuji. Fyzice moc nerozumím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 14:53

Martinaa. Ano, to je možné. Pokud k tomu vyzdvižení uhlí došlo do cca měsíce po potopení lodě

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 14:59
avatar

Ať tak, nebo tak, tak to je hyenismus. A ještě k tomu napsat ,,vzácný,,!

I celá výstava.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 12.03.16 15:13
avatar

Já bych to hyenismem nenazýval, pokud by to bylo tak, jak je napsáno. Kousek uhlí vyzvednutý z okolí Titaniku nepovažuji za součást "hrobu" (tzn. lodě), není to ani věc žádného člověka z lodě a při jeho vyzvednutí by nebylo nutné rušit zemřelé. Takže kdyby něco takového (ten uhlík) existovalo, považoval bych to za věc, která byla přítomna velké dějinné události a v tomto smyslu by byla vzácná.

Že by se ale uhlík jen tak volně ležící mimo loď nejspíš nedochoval ve stavu vhodném k vyzvednutí, to je záležitost jiná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 15:32
avatar

Na některé věci jsem citlivá. Pro mě to je tabu. A kupovat si uhlí z potopené lodi mě připadá morbidní.

Každý to máme nastavené jinak. Je to ještě velmi krátká doba od ztroskotání. Něco jiného jsou nálezy lodí ze středověku. Podle návštěvnosti vidím, kolik lidí chodí na výstavu, že to táhne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: x1xx
Datum: 12.03.16 15:43

Z Vikipedie: Vrak navštíven několikrát, v roce 1987 z něj francouzská výprava vyzvedla několik set předmětů, což se setkalo s hlubokým nesouhlasem zejména americké a britské veřejnosti, stále žijících účastníků katastrofy a příbuzných obětí. Francouzská expedice byla označena za vykradače hrobů a byly vzneseny požadavky, aby se Titanicu dostalo oficiálního prohlášení za hrob a památník neštěstí. K tomu ale nedošlo, neboť leží v mezinárodních vodách a nemá majitele. Jediným oficiálním držitelem práv na vyzvedávání artefaktů z Titanicu je společnost RMS Titanic, Inc., jejíž pracovníci se k vraku potápějí a zkoumají, jak se vrak od předešlých let změnil. Kongres Spojených států amerických v roce 1987 schválil zákon, který zakazuje prodej a vystavování předmětů vyzvednutých z Titanicu na území USA a vyzval k respektování vraku jako mezinárodního památníku a hrobu 1 517 obětí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.03.16 18:51
avatar

Já být Vámi, tak bych už po tom nepátrala. Koupila jste si to a v tu chvíli jste tomu zřejmě věřila, tak v tom klidně pokračujte. Když se dopídíte, že jste naletěla, tak Vám to jenom zkazí náladu. Nic jiného se nestane.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vvvvvv
Datum: 25.06.16 22:59

Myslím, že jste nenalatěla. Tato společnost si nemůže dovolit takové podvody zvlášt, když je k tomu certificat. Ono to uhlí je v ohromném množství a navíc takhle hluboko v moři je téměř bez působení kyslíku,Navíc černé uhlí je samo od sebe velice odolné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 26.06.16 08:55

Ano, výše uvedené popisy rozpadu zvětrání uhlí by se mohly týkat pouze uhlí hnědého, u uhlí černého "kamenného" je situace jiná je velmi tvrdé pevné odolné jen tak něco ho nenaruší v podstatě jako "kámen" ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 26.06.16 07:24

A není na certifikátu, že se jedná o repliku uhlí z Titaniku? Stejně jako u autoveteránů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.16 08:50

S největší pravděpodobností jste naletěla na slušně prosperující podvod. Požádejte někoho, aby vám daroval kousek "čerstvého" uhlí a nech si jej doma volně ložený. Za pár měsíců se vám buď zcela sám, nebo po jakémkoliv dotyku rozsype na prach. V hornických muzeíích jsou naaranžované např. hunty naplněné uhlím, ale nejde o uhlí, nýbrž o kamení, nalakované na černo. Pročpak asi?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 26.06.16 08:58

Hnědé uhlí se v nepříznivých podmínkách postupně rozpadá šlo-li o uhlí černé "kamenné" tam není problém vysoké trvanlivosti navzdory vystavení přírodním vlivům

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.16 15:26
avatar
Je tomu tak i v případě vystavení uhlí tlaku v hloubce 4 km?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 26.06.16 15:56

Černé uhlí je při svém vzniku vystaveno velmi vysokým tlakům, tlak je spolu s teplotou hlavním faktorem aby černé uhlí vůbec vzniklo. Černé uhlí mívá rozdílné vlastnosti dle místa těžby ovšem bavíme-li se o kvalitním pevném tvrdém proto i zvaném "kamenném" uhlí pak jde skutečně o tvrdost srovnatelnou s "kamenem" který když po někom šikovně hodíte pak ho vážně zraníte nebo i ...Takové černé uhlí může ležet leta i na hromadách venku nekryto a nic se mu nestane...Navíc tlak pod hladinou nepůsobí bodově ale ze všech stran, podobně jako i my jsme atmosférickým tlakem obklopeni...Dříve se využívalo k pohonu parních strojů a motorů zejména černé uhlí, jde o koncentrované vysokovýhřevné a stáložárné palivo, tudíž je ho třeba menší množství než uhlí hnědého o dřevě (vzhledem k neskladnosti) ani nemluvě...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.16 16:05

Mě to strašně připomíná ten "certifikát" k tomu,že si kupujete hvězdu na nebi,kterou si následně můžete pojmenovat.*smich*

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: janm*
Datum: 26.06.16 16:48

Prakticky není problém sehnat kousek uhlí a vydávat jej za to z Titanicu, ovšem na druhé straně je reálné aby onen úlomek opravdu z Titanicu pocházel prakticky to možné je a nebylo by na tom ani nic nereálného, zvláště jestli tam skutečně prováděli odběry "čehokoliv". Vše se ale pochopitelně odvíjí od prodejce, "kde on to vzal" a kde to vzal ten od kterého to koupil... Čili může a nemusí jít o pravý kousek uhlí z Titanicu. Pravost by šla zjistit jen přesným zmonitorováním původu a "cesty" (překupníci obchodníci apod.) anebo chem. rozborem na přítomnost nějakých "mořských usazenin"...

Můžete to ale brát i jako určitý "symbol" bez ohledu na to zda je uhlí z Titanicu nebo není, symbolická připomínka nešťastné události...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: racee
Datum: 15.01.17 12:06
Dobry den.
Chtel bych Vas predne ujistit, ze jsdm si zakoupil cely kousek cca 1cm x 1cm. Nekolik let jsdm zjistovsl pravost, nez se k tomu odhodlal. Ulomek stal 990 kc a na vysvetlenou.
Z vrsku lodi se nesmi jiz nic prodavat, ale na uhli se to nevztahuje. Uhli je atenticke pokud jste to zskoupila primo na vystave ,kterou porada RMS Titanic, tak se jexna o oficialni znacku, ktera za prodej ruci. Certifikat hovori jasne o puvodu a stenticite artefaktu.Neni vubec problem to poslst na rozbor. Pkud by jste zjistila podvod, verte, ze tomuto kroku by se tato spolecnost nesnizila uz jen z duvodu, ze by jste mohla u soudu za klamavou reklamu vyhrat pekne penize. Takovychto spekulsntu, kteri by chteli prokszat ze spol RMS podvadi uz by bxlo mnoho. Uoomek uhli byl vytazen v roce 1994. Jedna se o cerne uhli, ktere zachovava svou strukturu. Nekdo zde zminoval, dejte ho na dest a za rok niz z uhli nrzbude. Dotycny asi si neuvedumuje , ze pod hlacinou neni vzduch. Mejte z tohoto artefsktu rsdost a neposlouchjte ty ,co by to chteli mit a nemaji. Nemyslim si, ze je to zvraceny artefskt. Rada lidi ma doma originslni vyzbroj z valky v ktere napr. Padl nejaky vojin? To si myspim je dsleko hordi,nebo dokonce zbrane, . Mejte se fajn a at vam artefskt prinasi vzpominku na dejinny sled udslosti, ktery byl meznikem dejin moreplavby
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.17 13:45
avatar

Ovšem zlé jazyky tvrdí,že už bylo prodáno 5,5 t uhlí.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 18.01.17 00:06
avatar

To mi připomíná koupě pozemku na Měsíci! :--)) Taky k tomu dávali ,,certifikát,,.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.