Exekuce v jinem bytě

Od: Datum: 11.03.16 20:05 odpovědí: 19 změna: 22.05.16 20:17
Dobrý večer,prosim o radu,známý si na naší adresu nechává dorucovat poštu a nyní mu přišel dopis od exekutoras vyzvou o zaplacení dluhi.Může exekutor vzít náš majetek když má známý trvaly pobyt jinde a vlastni svuj byt v o.v?za odpověď dekuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.03.16 20:20
avatar

Dobrý den, mohlo by se to stát, pokud neprokážete, že jde o Váš majetek a exekutor se bude domnívat, že na této adrese najde majetek exekuovaného.

Zatím je tato pravděpodobnost malá - pokud bude výzva včas vyslyšena. Zdravím!

doplněno 11.03.16 22:05:

lus - já to řeším tak, že si dle razítka na obálce najdu kontakt na toho exekutora a tomu napíši mail, že obesílaná osoba se již na adrese nezdržuje a ani tam nemá žádný majetek.

Případně to takto udělám telefonicky. Kontaktovat exekutorskou komoru je zbytečné. Bude stačit informovat exekutora o tom, že adresa je pouze zasílací a případně mu nabídnout adresu, kde se obesílaný zdržuje. Já jsem se vždy s každým exekutorem normálně domluvil.

doplněno 22.05.16 10:13:

kosar - vůbec nečekejte a kontaktujte toho exekutora a vše mu vysvětlete. Až zazvoní, tak už je pozdě. Jednejte první.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lus
Datum: 11.03.16 20:26
Moc děkuji za odpověď.A myslíte,že když oslovim exekutorskou společnost s tim,že, známý má trvalý pobyt jinde,budou to nějak prověřovat?Chtela bych předejít stresum a komplikacím,které z této situace mohou vzniknout.
Od: paw®
Datum: 11.03.16 20:34
Trvaly pobyt nema na exekuci vliv. Dulezity je pro exekutora skutecny pobyt. Nebo alespon misto, kde exekutor predpoklada ze se exekuovany zdrzuje.
Jao priklad si vemte lidi, kteri maji tevaly pobyt na radnici a tez jsou v exekuci.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.16 21:13
avatar
Ano, muze. Kdyz mu tam chodi posta, tak tam muze mit i majetek.
Nejlepsi by bylo vratit neotevreny dopis odesilateli s tim, ze na teto adrese adresat nebydli a nikdy nebydlel.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.05.16 10:08

Zajímalo by mě jak to dopadlo, protože máme nyní úplně stejný problém, tak nechci zakládat nové vlákno. Známý si na naší adresu nechával posílat poštu, nyní mu přišlo rozhodnutí o exekuci s tím, že bude provedená na všech adresách, o kterých by se exekutor mohl domnívat, že se tam ten šmejd zdržuje. Pokud má jako korespondenční adresu uvedenou tu naší, bojím se co nastane. Trvalé bydliště má uvedené u rodičů, kde se také nezdržuje, asi se budou taky divit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 10:29
Mate to tu napsaný! Exekutor přijde,olepi,pokud neprokážete,ze to jsou vaše věci,tak zabaví. Hodně štěstí
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 11:28

danys - je toho tu napsáno víc, ale mě zajímalo jak to dopadlo. Rozhodnutí chodí asi těsně před realizací, takže už to asi proběhlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 14:41

Očidvidně je to vaše chyba, ale také dost záleží, zda bydlíte v domě (nemusíte na schránce mít jméno, ale stejně vám tam pošta jeho poštu do schránky vrazí), nebo v bytovce/paneláku (a to potom musíte mít jméno dotyčnéého přímo na schránce, což je daleko horší případ), to že si k vám někdo nechává zasílát poštu ale není protizákoné, a ani to nedává exekutorům zákonou moc u vás případně provést soupis věcí, a s tím spojené další nepříjemnosti. Normálně zavolejte na exekutorský úřad, sdělte jim že se jedná o vašeho známého, který si bez vašeho svolení nechával zasílát na vaší adresu poštu (v případě že se jedná o dům), a že o tom víte, ale že se na vaší adrese nenachází a nikdy nenacházel, a že se může přesvědčit například svěděctvím sousedů. Jelikož k tomu aby si exekutor sjednal zákoné právo vstoupit do vašeho domu, potřebuje důvodný předpoklad, že se u vás povinný nachází, nebo tam má minimálně svůj majetek, ale, důvodný předpoklad, že povinný má v určitých místnostech své věci, je naplněn zpravidla zejména tím, že je dostatečně prokázáno, že povinný se v těchto místnostech zdržuje. Např. uvedením povinného na dveřích bytu, na zvoncích, vyjádřením sousedů, doručováním pošty na danou adresu poštovním doručovatelem nebo výpisem z evidence obyvatel nebo jiné veřejné evidence, ve které je evidováno bydliště povinného, a především kombinací těchto podmínek. Resp. z praxe je třeba kombinance výše zmíněných, jelikož zasílání adresy nedává důvodný předpoklad, ale snad víte jak to chodí s dodržováním zákonů.
Doporučím zavolat na Exekutorský úřad, a informovat je, s tím že si hovor nahrajete, nacož je ale upozorněte, a také poslat i doporučený dopis přímo vykonavateli. A poté jen doufat že to nebudou považovat za účelové, a nesjednají si přístup k vám i násilím.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.05.16 14:54

Díky za rozumné rady. Už jsem nějaké kroky udělal, uvidíme jak to dopadne. Jen nevím kde jsem udělal tu očividnou chybu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 15:11

Ač se to nezdá, dost exekutorů/vykonavatelů jsou rozumní v rámci možností, takže maximálně bych počtal s tím, že se s vámi domluví a bude chtít přijít na návštěvu se osobně přesvědčit, a prostě bych mu poté sdělil jak to doopravdy bylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 22.05.16 11:34

V praxi to chodí tak, že exekutor zabaví váš majetek, protože se domnívá, že v bytě bydlí dlužník. Velmi rychle kontaktujte exekutora a sdělte, jak se mají věci a již NIKDY nebuďte takto naivní. Myslím, že je skoro pozdě, exekutora jen velmi těžko přesvědčíte o opaku - že dlužník na adrese nebydlí. Exekutor totiž bude názoru, že vaše sdělení je účelová lež, jako i bylo účelové, že si dlužník nechal zasílat na vaší adresu poštu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 13:05

hk - Naivní? To že někdo udává vaší adresu jako kontaktní se vůbec nemusíte dozvědět, k tomu se žádný souhlas nedává. My jsme to zjistili až když přišel první dopis a samozřejmě jsme hned žádali o změnu, ale jak to vymůžete?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 22.05.16 13:11

Tazatel píše, že si dlužník k němu nechává doručovat. Tedy tazatel dobrovolně souhlasím s doručováním na svojí adresu. Jinak by totiž tazatel nemohl vědět, co je v dopisech zasílaných do vlastních rukou dlužníka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 14:44

hk - K nám si také dlužník nechával doručovat, přestože jsme s tím nesouhlasili. Jak jsem psal, žádný souhlas není potřeba. A když příjde dopis s hlavičkou exekutora, každý pozná, že se jedná o exekuci a ne o přání k narozeninám. Takové rady nejsou k ničemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 22.05.16 15:02

Jaký souhlas? Co to píšete za nesmysly? V tomto případě nejde o žádný nesouhlas, ale o vědomé poskytnutí min. korespondenčí adresy dlužníkovi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 22.05.16 16:44

hk - Děkuji za další užitečnou radu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 11:41

Nejlepší bude - poslat dopis zpátky na uvedenou adresu s tím,že dotyčný má trvalý pobyt tam a tam. a tohle byl omylem poslaný dopis. Budou vědět kam jít.Chraňte sebe!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hennessy
Datum: 22.05.16 14:14
Exekutor dobře ví, že o žádný omyl nejde. Majetek dlužníka má právo hledat všude, kde mà důvod předpokládat, že může být.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 22.05.16 20:17

Samozřejmě že ano a někdy i docela rád. Podle vybavení vašeho bytu. Když už jste se s dlužníkem spolčili před věřiteli, může přijít trest v podobě exekutora. To ale není žádná novinka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.