Odstoupení od smlouvy

Od: Datum: 11.03.16 18:42 odpovědí: 5 změna: 14.03.16 13:50

Smlouva o prodeji bytu,mnou uzavřená byla unáhlená,je možnost tuto smlouvu bez sankcí vypovědět,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jasa®
Datum: 11.03.16 18:52

Záleží, co jste si dali za podmínky do smlouvy. Obvykle jsou tam pasáže o sankcích, když jedna či druhá strana nesplní, to k čemu se ve smlouvě zavázala. Pokud jste prodávala přes realitku, bude chtít protistrana určině proplatit náhradu provize, kterou realitce uhradila. Pokud máte byt v osobním vlastnictví, je Váš, dokud nedojde k přepisu v katastru nemovitostí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.16 18:54
avatar

Nevím v čem unáhlená, ale pokud je smlouva podepsána a má veškeré náležitosti tak odstoupení je možné pouze se souhlasem a po domluvě s protistranou. Jednou podepsaná smlouva je dle práva smlouvou platnou.


doplněno 11.03.16 18:57:

Byt je dle katastru sice psaný na vaši osobu, ale kupní smlouva je právní dokument, který kupce opravňuje k podání žádosti o vklad nemovitosti a tím je prodej ukončen. Tedy byt je kupce od podepsání smlouvy, zavkladování je pouze administrativní záležitostí.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jasa®
Datum: 11.03.16 19:56

Kupec může sice sám podat návrh na vklad do katastru nemovitostí, ale pokud jej prodávající nepodepsal, a se změnou v katastru nemovitostí nesouhlasí, nebude zápis proveden a k právnímu převodu nemovitosti nedojde. Budou porušeny podmínky smlouvy, z nichž vyplynou možné sankce.

"Vlastnické právo k nemovitostem vzniká vkladem vlastnického práva do katastru nemovitostí. Podpis kupní smlouvy a předání kupní ceny tedy ještě neznamená, že by se kupující stal vlastníkem nemovitosti. Vklad vlastnického práva provede ve správním řízení až příslušný katastrální úřad na základě předloženého návrhu na vklad."

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.03.16 19:03
avatar

Samozřejmě. Předpokládám,že realitka nikoho do této doby nenašla a že prozatím nikdo nesložil nikam žádné peníze. Prostě pouze jste nějaké R.K. dal zakázku. Žádné sankce platit nebudete. Jednoduše jim řekněte, že už byt prodat nechcete, stahujete a rušíte nabídku a tím to hasne. Ale jestliže už jste podepsal prodej s konkrétním kupcem a ten už složil u R.K. zálohu na ten byt, tak pak to bude složitější a nějaké pokutě se nevyhnete. Je to myslím v procentech celkové hodnoty bytu. Ale nemyslím si, že byste musel byt prodat. K tomu Vás nikdo nemůže donutit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pp
Datum: 14.03.16 13:50

Od uzavřené smlouvy lze odstoupit z důvodů buď zákonných, nebo ve smlouvě sjednaných. Pokud tedy máte sjednán jako důvod odstoupení unáhlenost, můžete od smlouvy odstoupit... Odstoupení je sice jednostranný úkon, takže druhá smluvní strana s ním nemusí souhlasit - může se ale obrátit na soud a namítat neplatnost odstoupení. Pokud jste už obdržel kupní cenu, jsou Vaše šance na navrácení do stavu před podpisem smlouvy velmi velmi malé...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.