Investiční manažer IKS KB

Od: Datum: 11.03.16 13:33 odpovědí: 4 změna: 12.03.16 17:22

Mám u Komerční banky a.s. veden bankovní účet, stavebního spoření atd.

Byla mi nabídnuta možnost zhodnotit finanční prostředky u IKS Komerční banky, konkrétně v tzv. Investičním manažerovi. Jedná se o investice do podílových fondů, po schůzce s investičním manažerem IKS mě doporučil variantu - KONZERVATIVNÍ.

http://www.iks-kb.cz/web/investicni_manazer/

Jaký na to máte názor?

Vyplatí se investovat v době, kdy došlo ke snížení úrokových sazeb na trhu?

Bohužel dnes už spořící účty či termínované vklady nic nevynášejí a rozhodně to do budoucna nevypadá nijak růžově.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.16 13:52

Podílové fondy jsou rozhodně lepší variantou než úspory na jakémkoliv účtu,kde může nastat v brzké době i úročení zápornou sazbou.

Nevím,jak konkrétně Vámi uváděný,nicméně konzervativní bude zřejmě znamenat rozumnou míru rizika s nižším výnosem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.16 18:54
avatar
V půlce 90. let jsem zkusmo hodil do balancovaného fondu IKS asi 10 000. Tenkrát slibovali zhodnocení kolem 13% Pár let to skutečně rostlo až dosáhla cena něco málo přes 30 Pak přišla krize a kvůli propadu ekonomiky to do roka a do dne spadlo na 17. Momentálně je z toho 22 ale už asi pět let se to houpe na místě plus mínus pár stovek. A to je to fond ve verzi dynamické. Takže žádné velké zhodnocení čekat nemůžeš natož když půjdeš konzervativně "na jistotu".
doplněno 11.03.16 19:05: Jednou mě lákali k další investici a slečna mi popisovala zajímavý fígl. Ty jejich fondy mají různě velké poplatky při založení. Vyplatí se prý vybrat fond s nejnižším zakládacím poplatkem a po čase přejít do toho svého "vysněného" protože přechod z jednoho na druhý je zdarma. Tím se dá pár stovek ušetřit. :-D Je to ale už pěkných pár let tak nevím jestli je to ještě pravda. Zkusit to ale můžeš.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 17:16
avatar

Blíží se další krize. Neriskovala bych pokud nemáte více jak milion korun k dispozici. A plat špičkového manažera.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 17:22
avatar

A o to právě půjde,snížením urokových sazeb,chtějí peníze "zjednodušeně řečeno" vylákat do oběhu=nebude se vyplácet je držet.V bankách se to možná časem nebude muset vyplacet držet na učtu,takže nezbyde než je vybrat a mít je doma(míra znehodnocení) ve slamníku nebo investovat(zhodnocení).

U každé investice je důležité načasování,co tím mám na mysli je na dlouhou diskuzi.Tento nabízený fond je konzervativní,takže malé výkyvy znehodnocení čí zhodnocení.

Vše záleží jaké je vaše uvažování ohledně financí,to že každý fond je jiný je dáno tím,že každý z nás má jiné uvažování(tzv.pohled na věc) ohledně finací,a proto je jich nabízeno několi aby to vyhovalo co největší škále lidí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.