Propadlá občanka

Od: Datum: 09.03.16 16:44 odpovědí: 16 změna: 10.03.16 20:58

Zdravím, chtěl bych se zeptat, když mi skončila platnost občanky, stojí něco to vydání nové? budu něco platit? Děkuji a jít tam nejspíš i s fotkou.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.16 16:49

Taky jsem před měsícem šel na Úřad s propadlou a rovnou si mě tam vyfotili. Nic jsem neplatil, ale někde je snad napsaný, že je možno dát pokutu.

Ohodnoceno: 0x

Od: hoboken
Datum: 09.03.16 16:52

No doháje, tak snad budou hodní, Dík

Datum: 09.03.16 16:53

Nebudete platit nic na úřadě, kde Vám O.P. vydají, fotku nenoste, dnes si je dělají sami na místě. Jinou ani nepřijímají. Pokutu byste platil v případě, že by Vás legitimovala policie. Asi. nevím to jistě. Ale jděte tam rychle, oni Vám vydají doklad, kterým prokážete, že čekáte na nový O.P. a starý O.P. Vám do té doby ponechají.

Datum: 09.03.16 16:57

Ano, nevíte to jistě. Pokutu může uložit i městský úřad, tak, jako ji uložil mě za 2 měsíce propadlou občanku.

Datum: 09.03.16 19:02

majestroje, a to je špatně, že přiznám že to nevím jistě? Schválně se zeptám kamarádky na městkém úřadě u nás, co bych musela provést, aby mi uložili pokutu za dva měsíce propadlou občanku a hlavně jak se to dozvěděli.

Datum: 09.03.16 17:02

Tuším že do 10ti dnů po projití se neplatí nic

Datum: 09.03.16 17:05

Pokutu dostat můžete, ale jsou většinou jí nikomu nedávají.to samé při kontrole policií, pokud se nebudete chovat jak ťululum..

Datum: 09.03.16 17:50

převčírem jsem si vyzvedla novou nic jsem neplatila ...pokud ji nemáte propadlo rok ...věřím, že platit taky nebudete

fotka není třeba ,vyfotí si vás tam přímo na přepážce

Od: za
Datum: 10.03.16 19:40

A jakou to foceni ma uroveň? Daji vybrat z vice zaberu nebo jeden pokus a hotovo, i kdyby se fotka nelibila? :)

doplněno 10.03.16 19:57:

Fotka je vzdy barevna?

doplněno 10.03.16 20:23:

A jeste dotaz - foti se jen bez bryli a bez čelenek ve vlasech a taky bez usmevu :) , nebo to nevadi jako driv, kdy mohla byt i černobila fotka?

Datum: 10.03.16 19:44

Výsledné foto ukážou a můžou udělat snímek znovu.

Jinak není problém navštívit profi fotografa, který dělá i focení na doklady totožnosti a fotografii nechat elektronicky poslat od něj.

Datum: 10.03.16 19:47

měla jsem možnost vybrat v více fotek - no bohužel ksicht nepředělám, že jo...*smich*

Datum: 10.03.16 20:25

Vyfotí Vás třikrát a dá Vám vybrat tu nejlepší. Fotka není barevná, musíte dodržovat dnešní zákony. Fotka musí především splňovat podmínky které jsou nutné pro dnešní zpracování dokladů. A pokud si vzpomínám, ani za dávných dob nebyla fotka v občance barevná. Možná že v pase to bylo povolené. To už si nepamatuji. Ale občanku jsem si nechala dělat před dvěma měsíci a pamatuji se, že mi paní dokonce řekla, abych se neusmívala. Je to doklad, není to foto do albumu.

doplněno 10.03.16 20:29:

Pokud máte dioptrické brýle, máte je i na fotce. Já je tam mám. Ale kdybych si je chtěla sundat, což mne ani ve snu nenapadlo, tak se zeptejte. Určitě Vám úřednice vysvětlí. Je to její práce a ona musí respektovat předpisy. já jsem dokonce musela uvést soukromý pin, jako je k platebním kartám. I to Vám úřednice vysvětlí.

Od: za
Datum: 10.03.16 20:44

Tak to je o.k., ja jsem totiz nekde slysela, ze na obliceji, na hlave ani ve vlasech nesmi nic byt, tak jsem se desila jak budu bez bryli osleple mzourat a tu fotku mam stejne radeji cernobilou na OP.

Datum: 10.03.16 19:27

Do konce minulého roku byla organizována akce výměny v nejbližší době platných OP.Kdo do konce roku zaváhal,bude muset zaplatit vybavení nového OPFotka nutná není.

JB

Od: sandra19
Datum: 10.03.16 20:34

platit nebudete nic a fotečku nepotřebujete, vyfotografují si vás přímo namístě.

Od: undelivered
Datum: 10.03.16 20:58

Fotku pořídí na místě, kolik se platí nevím ale asi nic, máte povinnost o ni zažádat do 15ti dnů, pokuta může být do 10000 Kč. Zda se v praxi pokuta uděluje netuším.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.