DPH platce - vrácení DPH

Od: Datum: 09.03.16 20:18 odpovědí: 2 změna: 10.03.16 01:24
Prosim o vysvetleni problematiky DPH, kdyz známý mě rekne kup si to na mou firmu budes to mit levnejsi bez dph, jedna se o věc za 10000,-kc bez dph.Jak to tedy probehne? Predpokladam ze si to vemu na fakturu s hlavickou firmy znameho,dám mu fakturu a 10000,-kc a budu spokojeny ze jsem usetril.Ale neni mi jasne jak se zaplati ta dph, on prece musi zaplatit tu dph za me?kdyz rekne jsem platcedph stat me to vrati,co tim mysli? Děkuji za vysvetleni.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.16 20:21
avatar

v obchodě zaplatíte 12tis vč DPH, fakturu si dá do účetnictví a bude si po FÚ nárokovat zpět 2tis za odvedené DPH, pakliže je plátce DPH.

Je to kvůli tomu, že když nakoupí zboží na firmu a pak ho prodá zákazníkovi platilo by se DPH několikrát podle toho, kolika obchody by to proteklo. Když si každý nechá DPH vrátit, kromě koncového spotřebitele, odvede se DPH pouze 1x z úplně konečné ceny, jak to má být. Zboží si nakoupí jakoby pro sebe a DPH také nemusí platit, tak si jej nechá vrátit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 10.03.16 01:24

Je to viceméně tak. Hlavní myšlenkou DPH (což je podle mě ta nejspravedlivější daň, kterou svět zná) je, že se platí jen daň s té přidané hodnoty (každý si přidá jinak, proto platí taky jinou částku). Hodně tuto myšlenku likvidují rozdílné sazby této daně. Kdyby totiž byla jednotná, tak by to fungovalo. Pokud jsou rozdílné sazby, pak dochází k takovým paradoxům, že se tato daň může i vracet (to bych zakázal). A hlavně je třeba zakázat vracení této daně přes hranice. Pak jsme soběstační. Všechno ostatní je deformace.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.