Klasika v ČR

Od: Datum: 09.03.16 17:41 odpovědí: 20 změna: 11.03.16 12:30
avatar
Přeji příjemný den všem a prosím o radu,doporučení jednak zda u nás funguje nějaký např.spolek na ochranu pacientů apod.,a ze zkušeností doporučení na soudní znalce ,pravniky ,v oboru medicíny...Bohužel ke konci života,a po smrti,dedy(tchán) jsme byli doslova šokováni co vše je možné ve zdravotnickém zařízení ve střední Evropě v 21.stoleti ...,konkrétně LDN v Lomnici nad Popelkou...Samozřejmě manželka začala hned jednat,nyní jsme ve fázi stížností,podaneho TO,máme již odpověď LOK,kdy taktně řečeno "shledali" pochybení a zamítavé stanovisko Lib.kraje (nic překvapujícího,když je kraj zřizovatelem a vlastníkem...)...Jde nám o to,ze u nás,klasika,doktor doktora "nepotopi" a kdokoli bez med.vzdělání má smůlu...Mimo záznam máme i vysvětlení lékařů z JIP,mám byl děda i bohužel pozdě převezen(celkova sepse atd.)ze to v Lomnici min.odflakli...manzelce se snad povede kontaktovat další takto poškozenou paní,ktere tam "dodělal" maminku... díky moc
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.16 17:54
avatar

erikchu,

http://www.pacienti.cz/

poradna@pacienti.cz

http://www.pacienti.cz/?page_id=62

Zde určitě pomůžou..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.16 18:36
avatar
Bohuzel je to o pristupu personalu a potvrzuji , ze v LDN kazdy bere smrt pacienta a komplikace jako normalni stav. Vzdy jsem tam mel jen problemy. Bohuzel...
Preji mnoho stesti se stiznosti.
Vetsinou aspon u me , vse se smetlo pod koberec , je to prece LDN...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.16 18:53
avatar

Smrt drahého člověka je vždy hrůza a tak je jednoduché, hledat viníka. Lékaři nejsou všemocní. Kolik bylo dědovi roků, nač se do té doby léčil, nač zemřel...Moc bych přemýšlela než bych lékaře nařkla, že někoho dodělali. Soudit se můžete, na to máte právo, stěžovat si můžete třeba na lékařskou komoru, zřizovateli nemocnice. V nemocnici zemřela tchýně, odpoledne ji odvezli s bolestí břicha, ráno operace a zjištění, že ji praskl nádor na střevech a obsah způsobyl sepsi a smrt do 24h. Bylo ji 79 let, mohla bych říct, že kdyby ji operovali ještě večer, nemusela zemřít. Možná nemusela ale v tomm věku beru smrt za běžnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: herakleitos
Datum: 09.03.16 22:58

Berte v potaz, že někdo se dožije i stovky, stále chodí a život jej těší. Napsat názor, že věk 79 je už běžný k úmrtí a tudíž netřeba si stěžovat na případné pochybení, je neuvěřitelně krutý až zrůdný, postrádající jakoukoli empatii a obyčejnou lidskost. Kdyby se jednalo o Vás, bylo vám 79 a těšil vás stále život., bylo by vám milo, kdyby nějaký doktor, kvůli pohodlíčku, třeba sklenkám vína zanedbal svojí práci a vy skončila předčasně pod zemí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.16 17:28
avatar

Herakleitos, zrovna mám v nemocnici bratrance co utekl hrobníkovi z lopaty a sotva ožil už je samá stížnost, škaredý pokoj, špatná postel, líné sestry...je mu 50 let a marně mu vysvětluji, že sestra nemá na starost jen jeho, fyzioterapeut s ním nebude celou pracovní dobu a že postele jaké jsou na ARU nebývají jinde. Po špitálech jsem často a vím i to, že jakmile někdo blízký zemře, hledá se viník. Ne vždy tomu tak je a nezlobte se, člověk v 80 letech už obvykle má život za sebou a to i v případě, že ho život těší. Tchán byl v neděli na fotbale, v pondělí jel na kole a zemřel, život ho jistě těšil do posledí minuty, bylo mu 82 let a mohla bych si stěžovat, že rychlá přijela pozdě, že kdyby přijela dřív tak srdce oživili. Nekoukejte tolik na tv, nikdy jsem se nesetkala s lékařem opilým.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: herakleitos
Datum: 10.03.16 22:06

Každý člověk má právo žádat o prošetření případného pochybení. Nedělejte ze mě hlupáka, který se dívá na seriály. Na ty se obvykle, statisticky dívají důchodci, takže vám je přenechám, při vší úctě. Přečtěte si raději, co jste napsala a co jsem vám na to napsal já. Stojím si za tím. Nemám co bych upravil. Nehodlám se vyjadřovat k nějakému rozjívenému pacientovi, kterému je padesát. S tím nelze než souhlasit. Takový případ jsem ale nekomentoval. Komontoval jsem něco zcela jiného viz výše. I mezi sestrami, doktory mohou být úchyláci, flákači, alkoholi, drogaři... Nad každým musí být pečlivá kontrola a zvláště u profesí, jako jé lékař, kde se rozhoduje o životě a smrti. A vy nemáte právo, pokud jste ještě při elementární soudnosti, psát něco v tom smyslu, že když je člověk starý, má život za sebou, tak se může stát snad pokusným králíkem pánů doktorů, kteří si mohou snad dovolit lehárko...vždyť přeci nedovezli dvacetiletého mladíka ale nějakého dědka...Takhle Váš příspěvek vyzněl a je to ohavné. Co se týče sanitky, ta má určitý, přípustný dojezdový čas a z něj se vychází. Sanitka není létající koberec, ovšem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.16 07:01
avatar

herakleitos,

Musím se zastat Liduš, z Vás nedělá hlupáka, slovo seriál nenapsala, její příspěvek mně vyzněl úplně jinak, nežli Vám.

Přeji hezký víkend.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: herakleitos
Datum: 11.03.16 09:45

Chytáte se maličkosti, (jako tonoucí se stébla chytá).. o kterou v podstatě sdělení nekráčí. Chápu to ale tak, že stálice diškutérky je třeba se zastat i kdyby na chleba nebylo. Pokud už cítíte potřebu vstupovat do něčí debaty, bylo by fajn, vyjádřit se k jádru věci. To, že především TV seriály oplývají a trpí plytkými zápletkami, které naznačuji, je všeobecné známo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 11.03.16 11:49

Liduš, u nás k infarktu záchranka přijela za dvě hodiny po oznámení. Vy byste to neřešila, byl to starší člověk tak už měl umřít.

Za dvě hodiny dojede sanitka z okruhu 150 km = nešlo o nedostatek sanitek, ale prostě se na to vykašlali a jeli pro mrtvolu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.16 11:55
avatar

asd1, jistě, zde je šetření na místě. Je zbytečné se dál vyjadřovat, kdo pochopit nechce, nepochopí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 09.03.16 23:14

Když udělá chybu řidič, nabourá a někoho zabije, tak jde sedět. Když udělá chybu lékař tak by se měla omlouvat?

Zažil jsem hned několik situací kdy lékař nepracoval tak jak by měl a jen díky náhodě to neskončilo průšvihem. Pokud k průšviu dojde tak se doktoři navzájem nepotopí a zamete se to pod koberec. A jsou to i naprosto zásadní chyby typu "jedna banální operace a on si stěžuje že ho bolí v břiše, dáme oblbovák, vyspí se a zítra se uvidí". A on tam je průšvih a pacient exne...

Přes to všechno nejspíš máme nejlepší zdravotnictví na světě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.03.16 23:31
avatar

Máte pravdu, mým rodičům je 83 let, oba vitální, žádné potíže s nohama a na světě jsou hodně rádi. Taky mi tátu skoro zahrabali, jen proto, že střídali dovolené a nasadili léky, které se nesnesly + varfarin. Táta zhubnul za půl roku 30 Kg, přestal chodit, mysleli jsme , že je konec. Kdykoliv jsme volali záchranku, tak ho za hodinu přivezli zpátky s novými léky a nikdo nezjistil, co mu je. Až nakonec primář krajské nemocnice na to přišel ihned, u psacího stolu. Od té doby se otec dává rok dohromady a už nikdy to nebude, jak dřív. Určitě je i dost dobrých lékařů, ale já mám pocit, že těch bez zájmu a potřebné erudice je víc. Už mně iritují ty jejich neustálé nářky, jak málo mají peněz a přitom většina mých ambulantních lékařů dělá do dvanácti, jeden den do 17.30 h a jeden den tam nejsou vůbec. Zubař mě už 3 x neošetřil půl hodiny před koncem prac. doby, že už mají nástroje ve sterilizátoru - v 11,30 h! Víc asi musej makat v nemocnicích, myslím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 09.03.16 23:34

V podstatě máte naprostou pravdu, co se týče lékařů (ty řidiče bych do toho nezatahoval). Já bych nedělal doktora, ani kdyby mě někdo nadělil talent a slíbil mě milion měsíčně. Právě proto, co píšete. Je to strašná zodpovědnost. Já když někomu upeču steak jinak propečený, než si přeje, tak se omluvím a život jde dál. Když se splete státní zástupce v obvinění, někoho poškodí, tak se stát omluví (možná nějaké odškodnění) a život jde dál. Když se splete doktor, život někdy dál nejde. A naprosto si představím, že on to jako poslední určitě neudělal jako úmysl. Samozřejmě bychom si přáli mít jen samé špičkové lékaře. Ale bohužel nejsme v pohádce. Jako nemáme samé špičkové kuchaře, policisty, učitele, účetní, vedoucí, tak taky to nejde, mít jen neomylné doktory. A doufám, že to u nás nedopadne jako v Americe, kdy se doktor bojí na pacienta pomalu šáhnout, aby ho pacient nežaloval. Kdo si myslíte, že pak nejvíc tratí?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd1
Datum: 11.03.16 11:42

Srovnání s řidičem je myslím na místě - když se splete doktor tak zemře člověk. Řidič má v autobuse 40 lidí a stačí když chytne kolem příkop, napálí do stromu a má 30 mrtvol Taky se jen splete. Kdo má podle vás větší zodpovědnost? O pilotech ani nemluvim.

Že chirurg řízne o milimetr vedle nebo se nemoc tváří jinak než obvykle - tam se dá chyba tolerovat, stane se. Bez lékaře by umřel, lékař měl možnost zachránit ho ale nepovedlo se. To bych netrestal. Ale velice často jde o zásadní chyby, zanedbání péče a tam už se to tolerovat nedá. Často zásadní chybou lékaře zemře naprosto zdravý člověk. A pod stůl se zametají i ty zásadní chyby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 11.03.16 11:50

asd1 - asi moc čtete noviny a nesledujete reálný život. Kdy nějaký řidič autobusu zabil tolik lidí? Sám si vzpomínám na Nažidla (to bylo krutý a řidič to posra..). Pak nehoda u Kladna. Tak jak můžete mluvit o "mrtvolách". To samé lékaři. Asi máte schízu z nemocnic, a myslíte si, že kdo tam vstoupí, tak zemře, myslet si to můžete, ale docela si myslím, že byste to tady neměl šířit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 11.03.16 12:10

V reálu jsem zažil už několik situací kdy šlo o "non lege artis" péči a jen náhodou resp. ohlídáním si péče (změna doktora, konzultace s jiným lékařem atd.) nebyl průšvih typu smrt nebo trvalá invalidita. Když vezmu mojí osobní zkušenost, tak desetina případů byla se špatnou péčí. Takže ano, kdo tam vstoupí, tak má 10% pravděpodobnost že doktor něco zanedbáú zk.. a dojde k průšvihu. To je myslim opravdu hodně.

Nažidla je jeden z případů, tam šlo navíc o děcka ze střední školy. Nehod kde je u chyby profesionálního řidiče mrtvých nebo těžce zraněných "jen několik" je už dost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: hk
Datum: 11.03.16 11:59

Víte, smrt je tragédií pro každého, zvláště když je neočekávaná. Dovolte mi ale poněkud jiný pohled na vaší věc. O tom, kam dědu dáváte rozhodujete jen vy. Pokud děda na tom nebyl dobře, měli jste zasáhnout, jakmile jste se dozvěděli, že mu není dobře a nečekat na celkovou sepsi.

Váš postup snažící se o nějaké "potrestání" postupu LDN nemá smysl. NIc tím nedocílíte, bude vás to stát, jen čas, peníze a zjistíte, že marnost vyhraje a ještě se vám vysměje. Vzpomínejte na dědu v dobrém a nekonejte zlo bližním. Nemáte šanci uspět.

Vezměte si však poučení - až někdo z vašich blízkých bude v podobném zařízení, je třeba se starat o něho, být u něho pokud možno denně. Nastavit takové postupy, aby jste se včas dozvěděli veškeré výkyvy zdravotního stavu atd. LDN je totiž zařízení, kam se chodí umírat, zrovna jako hospic. Pamatujte na to, že vznešený název má často jiné poslání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 11.03.16 12:14

Nechat dožít s patřičnou péčí a doslova nechat chcípnout ve sr. je dost rozdíl. Zdokumentováním chyb a potrestáním viníků pomůže ostatním pacientům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 11.03.16 12:21

Použiju Vaše slova. Za chcípání člověka (pokud on sám už nemůže) zcela zodpovídají, bez vyjímky, jeho nejbližší. Pokud ho nechají chcípnout, tak chcípne. Jen ti, kteří přijali tu zrůdnou teorii, že se o toto má starat někdo jiný, než jeho nejbližší příbuzní, (třeba stát) mají takové smýšlení. Podle mě je to chybné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 11.03.16 12:30

Potrestání viníků? Takové věci v tomto případě nemají smysl a nejspíše žádní viníci vůbec nejsou. Lituji pozůstalé, ale v tom smyslu, že mají chuť si vylévat zlost na cizích lidech. Mohli si dědu nechat doma a starat se o něho a ne ho uklízet do LDN. Opravdu si to myslím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.