Daňové přiznání

Od: Datum: 08.03.16 21:47 odpovědí: 2 změna: 13.03.16 15:55
Prosím o radu,jsem ID 2.stupně.V loňském roce jsem peacoval a stal se mi prac.úraz.Daňové přiznání si musím podat sám.Mám sečíst příjem ze zaměstnání a vyplacenou částku za úraz do jedné položky jako příjem? Pojišovna zaslala potvrzení,kde je uvedena sražená záloha na daň.Ze zaměstnání žádné zálohy na daň nebyly,jen úhrn pojistného vyplaceného zaměstnavatelem.Je vyčíslena zároveň sleva pro invaliditu.Předpokládám,že přeplatek daně bude jen za tu srážku na daň od pojišovny.Je to tak?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: esesesi
Datum: 09.03.16 07:50

Zkuste online daňové přiznání (např. na idnes.cz).
Nikam se neodesílá rovnou po vyplnění z internetu, je to nezávazné, klidně si ho jen stáhnete do PC, vytisknete a pošlete poštou, popř. podáte osobně...jak chcete.
Je to ale výborná věc, se vším vám poradí, u každé položky jsou informace, kde tuto částku najdete, co do políčka napsat, v jakém případě se uvádí atd.
Ač jsem byla nad růžovým papírem vždy bezradná, teď dělám přiznání díky tomuto sama (a správně, nechávám si ho kontrolovat...pro jistotu ).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: abel
Datum: 13.03.16 15:55
Jen je mi divné,že mi vycházi,že budu daň doplácet.Není někde chyba? Od zaměstnavatele nemám žádnou zálohu strženou,je to tak správně?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.