Investiční certifikát - vyplatí se

Od: Datum: 08.03.16 20:36 odpovědí: 4 změna: 16.03.16 13:46

Byl jsm v Raiffeisenbank a tam mě poradce nabízel dle jeho slov velice výhodný produkt na investice tzv: Investiční certifikát. Konkrétně jde od Raiffeisen Centrobank AG Vídeň a to: v dolarech-Garantovaný certifikát dividendových akcií v USD ( 1% úrok + 50% participace na pozitiv. vývoji indexu akcií, 100% kapitálová ochrana, na 5.let) a druhý v Kč Index Bond ( úrok 0,5% po provním roce, na 6.let, navázáno na 2 evropské indexy, výnos až 124%)

Jaký na to máte názor?

Jsou lepší tyto investice či raději podílové fondy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.16 21:44
avatar
A kolik je u těch vydřiduchů poplatek?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 08.03.16 22:08
avatar

Dvě věci.. 1) osobní názor: pokud nepatříte mezi několik horních procent, od RB nic pro vás výhodného nečekejte.. při vyslovení "výhodný produkt" v (nejen) jejich podání bych okamžitě utíkal. 2) jsou náznaky a značná šance, že se nacházíme na začátku další krize.. nebo možná jen na pokraji ještě hlubší propasti té poslední, která rozhodně neřekla sbohem. V takové chvíli byste chtěl investovat do akcií/indexů a ještě k tomu v USD? Brrr. Podílové fondy zní lépe. Ale je potřeba dobře vybrat. Nenechal bych si něco takového nabízet na přepážce banky.. poraďte se s někým, kdo už déle investuje a neprodělal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 08.03.16 23:48
1% nic moc. 50% participace na zisku za vaše peníze je málo, pokud riskujete 100% na negativním vývoji. Dále- zajistí vám měnové riziko? Určitě ne. Už víte kdo na vaší investici nejvíce vydělá (a neprodělá?). Kupte si akcie ČEZ, koupíte je pod čtyřma stovkama, předpokládaná dividenda za loňský rok činí 40 Kč bruto, takže 10% zisk. Každoročně! Dle výše divi. A nemusíte se o zisk s nikým dělit, navíc to máte bez měnového rizika!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidvozak
Datum: 16.03.16 13:46

Dobrý den.

Pokud jde o investování do akcií, tak mi k tomu nepasuje slovo garantovaný. S investováním je VŽDY spojeno riziko ztráty investice - proto pozor na garance. Jinak ale doporučuji investovat, jinou možnost, jak své peníze smysluplně zhodnotit, nemáte. A používat selský rozum. Nic, čemu nerozumím, vždy jen jednoduché a pokud možno české záležitosti.

Hezký den JUDr. David Vozák

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.