Hluk na pracovišti-váš názor?

Od: Datum: 08.03.16 19:20 odpovědí: 6 změna: 09.03.16 08:11

Nastoupil jsem do zaměstnání, do jedné výrobní dílny, čtyři měsíce bylo pohodové pracovní prostředí. Bohužel, podařilo se opravit jeden "předválečný" stroj a získat na něj zakázk(u)y. Stroj je jednoúčelový automat a dohlíží na něj důchodce a sem tam něco poopraví, aby to jelo. A teď si představte kovadlinu, dejte na ni možná silnější papír a trochu větším kladivem do toho rázně udeřte. Každé dvě vteřiny jeden úder po dobu osmi hodin. Neznám názor ostatních,jsem služebně nejmladší, proto mi asi nepřísluší být tím hybatelem řešení. Já a jedna paní nosíme špunty do uší, ostatní zatím ne. Co vy na to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.03.16 19:41
avatar

Dobrý den, ano, pro ochranu sluchu jsou vhodné ty špunty nebo protihluková sluchátka - mělo by se to fasovat, tak se poptejte mistra. Zdravím!

doplněno 08.03.16 20:06:

Píšete, že pracujete ve výrobní dílně. A to Vám snad muselo být jasné, že tam hluk bude.

Také uvádíte, že to v podstatě všichni berou normálně, tak to asi nebude takový problém, resp. ostatní si uvědomují, že nepracuji na tichém pracovišti. Takže, zajistěte si ty ochranné pomůcky.

doplněno 08.03.16 20:30:

lucie - myslíte, že to dnes přeháním? No, nevím. Jinak, pracoval jsem ve strojírenství a věděl jsem, že to tam nebude tiché. Ona taková kovárna nebo zkušebna agregátů do lokomotiv je opravdu hlučná záležitost. Prostě, člověk má volbu a může si vybrat - pro někoho je hlučná i kancelář a jiný vydrží u bucharu .

doplněno 08.03.16 20:40:

majsterjoe - já jsem použil výraz fasovat. To by měl být onen nárok na ochr. pomůcky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.03.16 19:43
avatar

Když se tohle dělo u nás a bylo to uplně stejnétaky se vytáhla nějaká předpotopní mašina nebo nebyl náhradní díl a jelo se i s poškozeným vrzajícím strojem,tak pomohly pouze špunty do uší.Zkuste zajít za vedením(mistr,vedoucí...)a zeptejte se jak dlouho se ten stroj bude používat,že Vám ten hluk vadí a co by se s tím dalo dělat.Pokud nebudou vstřícní a bude to vadit více lidem zavolejte si na hygienu ať dojde na kontrolu.Tím si ovšem na pracovišti moc nepomůžete a vděku se od firmy nedočkáte,proto je nejlepší se zkusit v klidu domluvit+používat špunty co Vám poskytne zaměstnavatel.


doplněno 08.03.16 20:24:

bene-nejste dnes nějak nabroušen?...když se tak dívám i na jíné dotazy:-Dkaždopádně,třeba já taky věděla,že dělám ve výrobě,ale mám citlivé uši a to co druhým nevadilo,tak mi hrozně.Většině zase vadily zářivky a práce pod nimi,já je zase miluju,ta barva světla je mi příjemná.Takže je to kus od kusu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.03.16 19:47

Limit pro osmihodinovou pracovní dobu, ustáleného, proměnlivého hluku, nikoliv tonovaného je 85 dB. Pokud jej necháte přeměřit určitě převyšuje, průměrný lidský rozhovor je okolo 60 dB, spor vyhrajete, kapitalista bude při výrobě přiškrcen, neb bude nucen provést odhlučnění, ale pravděpodobně vás vyhodí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.03.16 20:18
avatar

No, nevím odkud ten údaj máte, cechacku, ale pokud by byl brán vážně, tak to prakticky všichni truhláři můžou zabalit. Já se v tomto prostředí denně pohybuji a řeším to klapkami na uši.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.03.16 08:11

Možná zákon č. 148/2006 Sb., 258/2000 Sb., 272/2011 Sb., a Směrnice ES 49/2002.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.16 20:35
avatar

Naštěstí o hlučném /nehlučném/ prostředí nerozhoduje ani jeden z nás tady. Takže bych to nechal na jiných. Mimochodem ochranné pracovní pomůcky si nepořizují zaměstnanci sami, ale jsou jim zapůjčeny zaměstnavatelem dle nařízení o pracovních podmínkách, které musí být na pracovišti schválené kompetentní osobou (pracovník zodpovidající za bezpečnost) a podepsány zaměstnavatelem. V těchto podmínkách je i napsáno jaký hluk je přípustný atd. Pochopitelně lze anonymně situaci nahlásit na insektorátu práce, který provede na místě šetření.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.