Kam do lázní?

Od: Datum: 08.03.16 06:00 odpovědí: 23 změna: 09.03.16 08:55
avatar

Dobrý den, po TEP kolene mi lékaři doporučili lázně na doléčení. Operace proběhla 8. 2., do lázní jsem pak povinna nastoupit nejpozději do 3 měsíců, tedy do 8. 5. Chtěla jsem Lázně Bohdaneč, na kolena a kyčle jsou tam machři, navíc je to jen asi 15 km od nás. Bohužel, po kontaktu s nimi jsem se dozvěděla, že až do konce května jsou beznadějně plně obsazeni. Čekat nemohu, poukaz by mi po termínu propadl a celou péči bych si hradila sama.

Je mi z toho smutno, nechtěla jsem jezdit někam daleko, bohužel, nic jiného mi nezbyde.

Můžete mi, prosím, poradit, které lázně jsou dobré na léčbu pohybového aparátu, kloubů? S tou Bohdančí jsem počítala na 100%. A teď nevím, kam to své umělé koleno svěřit.

Děkuji za návrhy a přeji všem hezký den. *slunce*Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.16 06:17
avatar
Co tam nechat kontakt a v pripade nekoho kdo nenastoupi (nemoc) nastoupite vy?
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.03.16 06:47
avatar

Máte pravdu, Honzo, o tom jsem taky uvažovala. Ale bojím se, aby to nebylo moc narychlo. Aby mi v pátek třeba neřekli, ať v pondělí přijedu.

Což o to, já bych se vypravila, ale máme problém - 91 letou dementní tchyni, o kterou pečujeme a kterou po dobu svého pobytu v lázních budu muset svěřit nějakému ústavu /odlehčovací pobyt/. Sám manžel ji nezvládne. A tato zařízení chtějí pokaždé domluvit termín umístění hodně dopředu, klidně i 2 měsíce.

Proto: musím mít nejprve pevný termín lázní a pak podle toho umístím babču do ústavu. Nemám to vůbec jednoduché. Kdybych ji neměla na starosti, asi bych si opravdu počkala, že někdo třeba vypadne. Ovšem zase je to omezené těmi 3 měsíci po operaci. Pokud je nevyužiju, poukaz mám v háji.

Díky té naší babičce to nemám vůbec jednoduché. Přesto dík za odpověď. Jaga.

Od: beatrys
Datum: 08.03.16 06:46
Ja jsem byla v Karvine-Darkove,je to sice uz mnoho let,ale spokojenost.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.03.16 06:54
avatar

Dík, Beatrys, našla jsem si na "Mapách" vzdálenost a je to od nás do Darkova rovných 280 km. Ráda bych něco blíž. Těch 15 km do Bohdanče, to už sice nenajdu, ale brala bych něco tak do 100 km. Abych se se sešitým kolenem neharcovala přes celou republiku. Přesto dík. Jaga.

Od: host*
Datum: 08.03.16 07:14

A co Velichovky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.16 08:26
avatar

Velichovky jsou od nás 58 km. Jejich stránky jsou pěkné, ale napsat se nechá cokoli. Dcera mi tvrdila, že slavná doba Velichovek, jako lázní je už pryč, prý se už víc, než ná léčbu soustředí na různé Wellnes pobyty, na hubnutí, dokonce i na ozdravné pobyty pro těhotné ženy. Jo, víc to nese, než pacient na poukaz.

Také mě napadly Lázně Bělohrad /70 km/. Musím si to nějak utřídit v hlavě. Na netu se všechny lázně vychvalují, co nabízejí, ale spíš by mě zajímaly postřehy někoho, kdo se tam opravdu léčil. Jaga.

Od: babusa
Datum: 08.03.16 08:30

Kamarádky byly po výměně kyčle a druhá kolene v Košumberku a mooooooooooooooc chválí,zkuste tam zavolat,není to daleko od Bohdanče.Nevím odkud jste,ale asi z těch končin?zdravím a ať Vám to "šlape".Babuša

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.16 08:51
avatar
Za mlada, za potěšením byl dobrý i klasický dopravní prostředek...
Teď, když jde o zdraví, musíme pohodlněji a hlavně rychle. Koleno se špatně ohýbá okolo metly, už není ten balans a mohlo by i ofouknout...
.
U nás si člověk na Xku nějak nemůže vybrat. Úředník určí, kam...
Jedině když si platím sám pobyt a stravu. Bývalé B.
Tam si vyberu sám. Podle peněženky a nároku na pohodlí. A počasí.
Posledně v Trenčianských Teplicích z ubytování na stravu dobrých 500 m, procedury v mnoha různých budovách také stovky metrů od sebe. V zimě po koupeli to může být zabiják... Já byl ale říjnu, nádherný čas. Procházky dobře padly. A pacienti z lázeňského domu, co měli vše v jedné budově, nebo pod nosem, jen záviděli.
.
Neboj, vše zvládneš. Držíme palce.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zby
Datum: 08.03.16 08:42

Také přidám návrh a to Hostinné,byl jsem tam s bolestí zad.Přístup k pacientům je příkladný je možné i nadstadart.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.16 09:29
avatar
Za mě doporučuju Radonové koupele v Jáchymově
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.16 09:43
avatar

My jsme byli po pohybové stránce velmi spokojeni v Lázních Lednice, dům Perla. Je na pohybové a i jiné problémy, ale vysloveně na tu rehabilitaci po operaci kolene byste se musela zeptat. Výhoda je, že tam je všude rovinka.

My jsme tam byli hlavně na pohybový aparát - páteř, vysoký tlak a celkově na ozdravný a odpočinkový pobyt, po celoživotní dřině.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 08.03.16 09:55

Předně si podle platného předpisu zák. 1/2015 Sb., zjistíte, nebo ve zprávě od lékaře máte diagnozu, ve vašem případě to je

VII/10 - Stavy po ortopedických operacích s použitím kloubní náhrady. Neprodleně, jakmile stav umožní
zatížení léčebnou rehabilitací, nejpozději do 3 měsíců po úrazu nebo operaci; v případě pooperačních komplikací do
6 měsíců po operaci. Možnost prodloužení. Komplexní 28 dní.

Pak si podle vaší pojišťovny zjistíte seznam lázní, které tuto léčbu poskytují. Je jich kolem patnácti, jak malé lázničky, také velké věhlasné. Některé jsou málo známé, například Vojenská lázeňská a rehabilitační zařízení na Slapech mají vysoký standard a možná by to bylo i pro civilní pacienty viz http://www.volareza.cz/index.php?s=cs-VRU-ubytovani-5

Nebo i malé lázničky, například Mšené, Toušeň, Libverda atd... pokud máte možnost si vybrat, udělejte si seznam a pište si plusy a mínusy, co je pro vás dobré a hlavně si zjistěte, kde se o vás nejlépe postarají. Nebo se přímo poraďte v pojišťovně, vždyť si ji od toho platíte

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.03.16 10:45
avatar

Mi do nemocnice poslala moje pojišťovna lázně, které nabízejí. Klimkovice, kde jsem byla nesmírně spokojená. *palec* Nebylo by řešením, kdyby sis zavolala nebo poslala mail do své zdrav.pojišťovny. Ať ti najdou a nabídnou. Měli by vědět, které jsou nejvhodnější. Které jsou nejblíže a kde je volno. Za optání nic nedáš.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 08.03.16 11:14

Nezoufejte a nenechte se odradit. Navštivte již obvoďáka na vypsání poukazu na lázně. Já u něj byla již první den po propuštění z nemocnice. Obvoďák vám nábídne lázně, kam byste chtěla dle dg. Nechte si tam napsat ty co chcete + jedny navíc. Vždy píší do návrhu dvoje lázně. Až vám z pojištovny přijde schválení, tak osobně obvolejte lázně (nečekejte až vás budou kontaktovat). Také jsem se nedostala do lázní do termínu, měli volno o 3 týdny později. Na pojišťovně jsem si vyřídila prodloužení platnosti poukazu z důvodu obsazenosti. Vše proběhlo hladce, jen trochu vyřizování navíc.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 08.03.16 11:26
avatar
Zdravím Vás Jaguško
Pokud je mně známo,tak výborné lázně,co se týče pohybového aparátu jsou Teplice v Čechách a jako další je Třeboň.
Zkuste tam brnknout.
I obě města jsou velmi krásná
Kulturní vyžití,promenády...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.16 16:56
avatar

Jj Třeboň-jsou tam dvoje.Lázně Aurora a Bertiny lázně -tyto téměř v centru a Aurora trošku dál.Hned bych si dal tu "koupel ve špinavé vodě" (jak rašelinu nazval jeden pacient!)Byl jsem s Aurorou velmi spokojen.Jediné co mne naštvalo že jsem nemohl do bazénu-ten mi nedali neboť jsem plavec-neplavec a paradoxně bazén ccca75cm hluboký

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jesterka*
Datum: 08.03.16 14:54

Třeboň? Tam si to dost lidí chválí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 08.03.16 15:47

Jenom pro úplnost: v příloze k vyhlášce č. 1/2015 Sb., je pro vaši diagnozu VII/10 v pravém sloupečku uvedený tento seznam lázní:

Bechyně
Bludov
Buchlovice
Františkovy Lázně
Hodonín
Jáchymov
Janské Lázně
Karlova Studánka
Karlovy Vary
Karviná
Klášterec nad Ohří
Klimkovice
Konstantinovy Lázně
65
Kostelec u Zlína
Lázně Bělohrad
Lázně Bohdaneč
Lázně Kundratice
Lázně Kynžvart
Lázně Libverda
Lázně Toušeň
Lednice
Luhačovice
Mariánské Lázně
Mšené-lázně
Ostrožská Nová Ves
Poděbrady
Slatinice
Teplice
Teplice nad Bečvou
Třeboň
Velichovky
Velké Losiny
Vráž

Vyhlášku 1/2015 i 2/2015 je možné stáhnout v jednou souboru na http://www.mzcr.cz/obsah/novy…-indikacni-seznam_3241_3.html

Podle mapy se můžete podívat, kde by to bylo podle vašich představ blízko a pak se podíváte cíleně na jednotlivé lázně. Jen je divné, že Bohdaneč je tak plná. Možná je plná celkově, ale pro TEP mají zvláštní pavilon, kde nejsou ubytovaní pacienti s jinou diagnozou, možná by to ještě jednou stálo za dotaz. Blízko máte možná i Poděbrady?


doplněno 08.03.16 16:12:

Zkuste si kliknout na http://www.lecebne-lazne.cz/cs/prehled-lazni a tam kliknout na vyhledání podle onemocnění (indikace) a pak ještě odfajfkovat Podrobný výpis lázní a máte to i s odkazy na lázně (po kliknutí), Indikace a Léčebné zdroje.

Najdete tam třeba i Janské Lázně, Lázně Kundratice, Lázně Bělohrad, Lázně Toušeň, Mšené Lázně (kousek od Roudnice nad Labem), Vráž u Písku, atd.

V seznamu není vojenské léčebné a rehabilitační zařízení Volareza http://www.volareza.cz/index.php?s=-VRU kde je špičková léčebná péče prý i pro civilní osoby, ale to by chtělo cílený dotaz na pojištovně a u nich.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.03.16 17:01

Zdravím,jako Jihočeška Vám doporučím Třeboň,na pohybový aparát jsou zde machři, Jezdí sem mnoho celebrit a sportovců,ne že by to bylo nějak důležité,ale vracejí se a jsou spokojeni. Hodně zdraví,ať Vás dají do pořádku. *tanec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 08.03.16 17:44
avatar

Hezky je třeba v Třeboni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: robin92
Datum: 08.03.16 18:13

Zdravím. Rozhodně né karlovu studánku:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.16 06:56
avatar

Ahoj, lidi, všem vám děkuji. Hodně se tady ozývá Třeboň. Je to od nás 167 km. Nikdy jsem tam nebyla, ale je tam kolem spousta rybníků /viz. mapa/ a asi je tam moc hezky. Chtěla bych si s sebou vzít kolo a tato krajina je rovná a pro pajdavou cyklistku jistě vhodná.

Manžel by si přál, abych jela někam blíž, aby se prý za mnou mohl zajet podívat.

Luže-Košumberk, jak píše Babuša, nejsou lázně, ale rehabilitační ústav. Není to ani v tom seznamu od Hosta. Takže tam by mi lázeňský poukaz neplatil. Pravdou je, že Košumberk si hodně lidí chválí.

Robine, velice dobrá kamarádka mi Karlovu Studánku naopak vřele doporučovala. Vám se tam nelíbilo? Napište mi, proč, abych věděla.

Nakonec to dopadlo s tou Bohdančí tak, že mi paní nabídla, že mě zapíše do seznamu náhradníků. Je to ale nejisté, místa se uvolnit mohou, ale nemusí. Navíc jsem vázaná termínem do 8. 5. /nástup/. A také mám strach, že když mi přijde výzva s brzkým nástupem, že nestihnu umístit nikam babču.

Ono je to asi tak: Třeba pobyt v Bohdanči na 14 dní pro člověka, který si to sám platí, stojí skoro 20 tisíc. Pak je jasné, že přijmou raději platící hosty, než chudáky "na pokladnu". Pro ty asi mnoho míst nemají, spíš si váží těch, kteří jim hned nesou peníze. Nemám jim to ale za zlé, asi bych jednala stejně. ;)

Nakonec se tedy rozhoduji mezi Třeboní a Janskými Lázněmi. Krkonoše mám velice ráda, zamlada jsem je prošmejdila od Pomezek až po Harrachov. Ale je tam drsnější klima a mám strach, aby tam někdy v dubnu nebyly ještě ledové námrazky, po kterých se snadno uklouzne. Ke konci pobytu bych si pak pěšky vylezla na Černou Horu, abych si otestovala, jak na tom s chůzí jsem.

Třeboň - mám kamarádku z Jindřichova Hradce, která do Třeboně do lázní jezdila. Té ještě dnes napíšu, ať se děvče svěří, jak se tam mělo. A pak uvidím.

Tak vám všem děkuji za rady. Jaga.

Od: host*
Datum: 09.03.16 08:55

Nechcete si udělat malý rodinný víkendový výlet do Velichovek a podívat se tam na vlastní oči a zeptat se pacientů, jak to tam teď vypadá?

Vždyť lidé jsou tam jisté stále stejné povahy, mírní, vlídní, ochotní lidé, příjemná poklidá atmosféra, většina lázeňských zaměstnanců je místní nebo z blízkého kraje. Tradičně tam bývala výborná léčba, výborní lékaři, lázeňské, rehabilitační, kuchyně, atd. Změnil se majitel, možná procedury, ale prostředí je jistě stejné. Moc pěkný přírodní lázeňský park, možnost rehabilitace chůzí po parku (kočkodromu), nebo po rovince do hospůdky, do kavárny, nebo nahoru ke kostelu a jestli funguje Garáž, tak ještě dojít i na něco dobrého do Garáže.

Také se tam dalo půjčit kolo, nebo jezdit na vlastním po malém i větším okolí, většinou jen mírné kopečky a co se vyšlapa nahoru, dolů se cyklista veze a jen se vesele zubí s větrem ve vlasech.

Lepší jednou vidět, než stokrát slyšet. Třeba by to tam mohlo vyjít.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.