Podání daňového přiznání

Od: Datum: 07.03.16 19:16 odpovědí: 15 změna: 08.03.16 14:13

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat. Jsem živnostník od srpna 2015. Pracuji v zahraničí jako kontrolorka. Účetnictví si nevedeme, pouze když dostávám týdně faktury, tak vidím kolik bych měla dostat a kolik ve finále od naší agentury dostanu. Fakturuji české agentuře vždy co dva týdny, která mě vyplácí v českých korunách. Teďka podávám daňové přiznání a vůbec nevím co mám dělat. Co všechno si musím připravit, musím mít i zápočtové listy z bývalých zaměstnání apod.? Byla jsem v roce 2015 i pár měsíců na pracovním úřadě, je třeba odtamaď nějaké potvrzení? Moc bych Vás poprosila o radu, jsem fak bezmocná, prosím co nejsrozumitelněji, jelikož se v tom vůbec neorientuji a nikdy jsem to nedělala a jsem fakt blbá. Pomůže mi někdo? Budu ráda za každou odpověď. Děkuji Markéta.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cicko
Datum: 07.03.16 19:47

Přesně a se zárukou Vám odpoví každý daňový poradce, bez záruky i účetní a jiní znalí problematiky.

Ohodnoceno: 0x

Od: mee23
Datum: 07.03.16 20:08

Ja vím, jen jsem se chtěla zeptat na rady zde, jaké papíry třeba si mám dát dokupy apod. možná by se našel někdo, kdo tomu trochu rozumí..

Od: uskaŽ
Datum: 07.03.16 20:13

Jen letmo odpověď.

- úřad práce do toho netahejte - nepotřebujete nic

- za loňský rok potřebujete potrzení od všech zaměstnavatelů o výši výdělku a sražených daních

- za podnikání potřebujete součet všech ZAPLACENÝCH faktur, rozhodnete se jak budete uplatňovat výdaje

- udělat vyúčtování na zdr. a sociální pojištění

- k formuláři je podrobný návod na vyplnění DP

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.03.16 20:16

Moc děkuji, takže když jsem pracovala leden - březen, tak potřebuji potvrzení o výši výdělku a sražených daních od zaměstnavatele a další měsíce až července když jsem dělala pouze brigády a později byla vedená na ÚP, tak nedokládám potvrzení o délce registrace ÚP?

Datum: 07.03.16 20:28

U brigád (DPČ? DPP?) záleží na tom, jestli zaměstnavatel

odváděl zálohovou nebo srážkovou daň.

Příjmy zdaněné zálohově budete muset uvést do DP a doložit potvrzením od zaměstnavatele.

ÚP dokládat nemusíte.

Jinak mi Vaše podnikání připomíná Švarc systém, snad je to jen popisem(?)...

Datum: 07.03.16 20:39

Kdyz to tak reknu, tak on to vlastne svarc system je (bohuzel). Brigadu jsem mela zhruba 4 mesice na DPP.

doplněno 07.03.16 20:45:

Teda alespon na me tak pusobi na podobnem principu.

doplněno 07.03.16 20:56:

Jinak jsem měla srážkovou daň, takže nemusím uvádět? nebo jak?

Datum: 07.03.16 21:03

Srážková daň je konečná,

do DP se neuvádí.

Datum: 07.03.16 21:08

Moc Vám děkuji. Jen se zeptám, když tedy uvedu zaměstnání co jsem měla leden-březen 2015, zbytek potom píšu co, nevíte? když nedokládám nic z ÚP a nepíši tedy ani brigádu na DPP (srážková daň). Pěkný večer.

Od: uskaŽ
Datum: 07.03.16 21:12

DP nevypisujete po měsících, ale po částkách. Jeden součet výdělku za všechna zaměstnání, jeden rozdíl mezi příjmy a výdaji v podnikání atd.

Datum: 07.03.16 21:15

Díky moc! Alespoň v tom mám trochu jasno, omlouvám se za neznalost, ale je to pro mě vážně španělská vesnice. :)

Od: tc
Datum: 07.03.16 21:42

Tak srážková daň rozhodně konečná od roku 2014 není.

Datum: 07.03.16 21:45

Aha, takže to si musím zjistit, jestli není konečná, je třeba ji asi uvést co.. :) diky

Datum: 07.03.16 23:19

Nenechte se zmást. Srážková daň je konečná. Do DP ji mohou uvésti ti, kdo mají hodně nízké příjmy → těm se může vrátit i srážková daň.

Podnikáte-li v zahraničí, nebude se Vás tato možnost pravděpodobně týkat. (Nechtěla jsem Vám to zbytečně komplikovat.)

Datum: 08.03.16 12:32

Moje výdělky jsou určitě dostačující, takže snad by neměl být problém. Moc Vám všem děkuji hlavně Ivzez za skvělé rady :)

Datum: 08.03.16 14:13

Já si už DAP podala a daňový poradce mi řekl, že musím doložit a pokrýt celý rok. Tzn. musela jsem doložit i papír o evidenci na ÚP.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.