Pití v pracovní době nealko - čista voda

Od: Datum: 06.03.16 08:49 odpovědí: 19 změna: 07.03.16 12:34

Dobrý den prosimvas muže zaměstnavatel zakazovat v pracovní dobe pití čiste vody? nemam na mysli alkohol ale mineralku nebo čistou vodu zadnej specialni provoz ale obyčejný supermarket


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.03.16 09:34
avatar

Pokud Vám zakazuje ještě jiné přirozené lidské potřeby, jako je třeba použití WC, zkuste za

a/ aspon 2x "omdlít", že se vám tam udělá někomu špatně a až přijedou zachranáři, vysvětlete jim že nesmíte pít a dělá se vám proto špatně. Doktoři jsou povinni přiblblé otroctví hlásit na patřičných místech. Protože nechci malovat čerty na zdech, ale ve vedrech, jaká byla minulé léto, by pravděpodobně bez pití zkolaboval i ten blbec, který tento ničím podložený bezzákonný zákaz vydal. Oporu v zákoně nemá. Naopak při umorných vedrech mají zaměstnavatelé povinnost zajistit sami dostatečné pití svých zaměstnanců.

b/ musíte se všichni vzbouřit, že si koupili váš čas a práci, nikoliv vaše zdraví.

( Mezi námi, při zničených ledvinách taková dialýza je hrozná při pomyšlení, že nějaký idiot vám zničil zdraví.)

A mimochodem neznám žádný speciální provoz, který by zakazoval lidem pít, snad jen doktorům při operaci na sále kvůli možné infekci.


doplněno 06.03.16 09:40:

Pokud nezakazuje pít jiné nápoje než jen nealkoholické, pijte pivo, pročistí to ledviny a tomu hlupákovi makovici. Protože něco pít zkrátka musíte a rum je drahý.


doplněno 07.03.16 07:16:

Dnes je docela běžné, že skoro v každé kanceláři je barel s vodou, bohužel ale často sycenou, což se může snad nechat odstát a zaměstnanci si ji mohou načepovat i vlastních skleniček či neutrálních lahví. A pak se nemusí nkdo bát, že mu zaměstnanci kradou flašky s pitím. A napít se je přirozené, zkuste nepít, můžete i omdlít, mozek nemá tekutiny. Zvlášt nebezpečné je to u diabetiků a kardiaků s vysokým tlakem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.03.16 10:00
avatar

Wasube, Vás bych tak chtěl zaměstnávat... Radíte předstírat omdlení! Vím že takoví lidé jsou, že třeba padají na schodištích ve výpovědní době atp., ale takhle to veřejně radit... Je to hloupost. Ani nejspíš nevíte okolnosti, nemáte podložené jaká je skutečnost. Nahlášeno.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.03.16 11:45
avatar

stonek® Datum: dnes 10:00

Myslím, že ve vedru ti lidé omdlí i bez mé rady. Jinak já bych nechtěla být Vaší zaměstnankyní, když máte pocit, že je normální zakazovat lidem jejich přirozené potřeby, které jsou dány přírodou. Bez vody omdlíte i Vy v horku, to Vám garantuju a nemusíte nic předstírat a když to jinak s hlupáky nejde, je každé upozornění na šlendrián vítáno.


doplněno 07.03.16 19:47:

suzy, mě osobně nijak nevadí když se tazatel neozve, tedy pokud nejde o technický dotaz. Tam by se člověk rád dověděl, jak tazatel nakonec problém vyřešil, která rada mu pomohla, nebo kam se nakonec musel obrátit, ale to se děje málo.

Je prostě fakt že to, co se tu probírá, může někomu pomoci, kdo se neptal, ale má podobný problém...

A o to v téhle poradně snad jde že ...aspon já to tak chápu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.16 09:50
avatar

- a to zakazuje všem, nebo jenom Vám? -


doplněno 06.03.16 12:40:

wasube -

myslela jsem, jestli nejde o nějaký osobní konflikt se zaměstnavatelem...


doplněno 06.03.16 12:40:

wasube -

myslela jsem, jestli nejde o nějaký osobní konflikt se zaměstnavatelem...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.16 11:47
avatar

culdabuldo, jaký je v tom rozdíl? Všichni jsou lidé a všichni potřebují pít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 06.03.16 09:52

Balená voda musí být označená zaměstnavatelem, aby nebyla možná záměna s prodávaným zbožím. Pití čisté vody by proč zakazoval? V létě vám musí na své náklady poskytnout tekutiny a minerálními přísadami, nikoliv čistou vodu. Co pijete sami už nikoho nezajímá a zakázat pití tekutin je přímé ohrožení zdraví, což je trestné.

Musíte specifikovat, o co vlastně jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.16 11:48
avatar

jenda2

Jde o zákaz pití vody na pracovišti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 06.03.16 14:50

A co je podle vás pracoviště? Pokud vím, tak v žádném supermarketu nesmějí chodit zaměstnanci na šatnu jinak než při konci směny. Kde budou podle vás pít? Na záchodě? I prostor skladu je pracoviště.

Např. v Makru bylo na pití nalepeno potvrzení o zboží z venku a nebyl žádný problém s pitím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.16 12:07
avatar

Pití vody, nebo nějaké minerálky s příchutí, ať je to cokoli, třeba čaj, Vám nemůže zaměstnavatel zakázat. To je hloupost a nechce se mi věřit, že by to někdo udělal. Asi půjde o něco jiného, neřekl jste všechno. Pokud by šlo o to, že si sám vezmete v tom obchodě vodu, aniž byste ji zaplatil, tak i kdyby to byla ta nejlevnější voda, tak to Vám tohle zakázat může. Podle mne to bude spíše tento problém. Oni si totiž někteří zaměstnanci myslí, že ta jedna pitomá petka vody zaměstnavatele nezabije a že to ani nepozná, když si ji v regále vezme. Jenomže ono se to pozná...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.16 12:18
avatar

suzy, je spousta pracovišt kde by k tomuto mohlo docházet. Ale všechny tyto provozy to mají nějak ošetřené. Ne u všech v celém Česku platí že aby se zamezilo krádeži, se zakáže pít. Takže to je na zaměstnavateli, protože aby se kvůli jednomu zloději zakázalo pít všem je neunosné.


doplněno 06.03.16 12:22:

majsterjoe® Datum: dnes 12:16

V takovém případě se dělají přestávky na WC a na napití. Nikdo nesmí lidi nutit aby několik hodin, než půjdou domů, nosili pleny nebo žíznili. Nehledě k ženám, které potřebují v určité době častější hygienu. Je to jasné u pracovníků na pásu a podobně, není to jasné tam, kde je volný pohyb.


doplněno 07.03.16 19:42:

luziferr® Datum: dnes 12:34

Díky za zastání. Jediný Vy jste pochopil, že když něco u nás nejde, tak u nás obvykle to hned jde, až když se něco stane vážného. A zkolabovat z žízně není nijak neobvyklé, minulé léto věčně v Praze houkaly sanitky s lidmi, co nepili v těch vedrech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.16 12:16
avatar

Ale samozřejmně vám může v pracovní době zakázat pití jakýchkoliv nápojů. Tedy alespoň na daném pracovišti. Záleží ale kde pracujete.

V tomto případě ovšem problém nevidím a zdůvodnit to musí váš zaměstnavatel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.16 12:32
avatar

Tazatel (ka) píše supermarket. Pokud Vám to zakazuje, obraťte se na čoiku. tam by Vám měli poradit nejlépe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.16 12:43
avatar

píšu snad že v tomto případě problém nevidím...

A nechápu jak může česká obchodní inspekce v tomhle dát nějaké info, nemá s danou věcí nic společného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.16 14:39

Poptejte se na Inspektorátu práce v místě bydliště. Nebo prostudujte Zákoník práce,zadejte dotaz, vyběhne vám odpověď. JISKRA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.16 14:54
avatar

Tazatel se zatím neozval, aby svoji otázku doplnil. Pravda bývá taková, že pití se nikomu nezakazuje, ale nápoje musí být uloženy na vyhrazeném místě v zázemí daného úseku. Pokladní mají své nápoje na pokladnách. Buď půllitrovou PETku ne termohrnek. Ale vím i o soukromých supermarketech, kde bych se podobnému zákazu moc nedivil.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 06.03.16 18:17
avatar

Tak jsme se zase všichni vykecali, tazatel se neozval, asi to bylo všechno úplně jinak...*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okjj
Datum: 06.03.16 22:49

Napsat stížnost na inspektorát bezpečnosti práce,poslat.Nejlépe osobně se dotázat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 07.03.16 00:16

Samozřejmě žádný zaměstnavatel nemůže zakázat pití vody svému zaměstnanci. A tady bych se ani nezajímal o nějaké zákony, nařízení (je jich tolik, že jsou s toho slabší jedinci trochu zblblí) a ani bych nehrozil nějakými udáními (také dnes oblíbené) ale dá to obyčejná logika a přemýšlení. Prostě každý musí pít a musí vyměšovat. Pak je to otázka formy. Určitě hasič při zásahu se nezajímá o to, kde by se vyčůral, či napil. Určitě operatér, lékař, učitel, fotbalista, pilot letadla, soudce myslí především na výkon vlastní práce. Samozřejmě jsou i další povolání. A v každém se určitě nějaký způsob, jak zajistit tyto základní lidské potřeby. Já třeba kdybych byl majitel nějakého řetezce, tak bych zajistil všem svým zaměstnancům vhodnou jednotnou nádobu na nápoj a ještě se svým logem. A určitě je v každém zaměstnání třeba najít vhodnou dobu na občerstvení. Tam bude asi jádro problému tohoto dotazu. Jako zaměstnavatel bych byl blázen v současné době nedostatku pracovníků, někomu něco takového dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.16 12:34
avatar

Může Vám zakázat směrnicí, že nesmíte pít na pracovišti, ale na místě k tomu určeném (svačinárna), může to být z důvodu, kde na pracovišti máte např. chemikálie, nebo s nimi přicházíte do styku apod. podmínky jsou různé, nemůže Vám však zakazovat zajít se napít i 3x za hodinu, pokud máte problém s močí, že jste nachlazen a musíte např. často na WC, donesete také papír od lékaře. Tady mu musí stačit selský rozum, že má člověk žízeň, zvláště, pokud máte v továrně v létě jako my loni téměř 45 stupňů.

Ono nabádání aby někdo omdlel, určitě nebylo myšlené až tak vážně jako vyznělo. Na druhou stranu když se nedá domluvit, tak aby se s tímhle něco dělo nebo stalo tak se musí skutečně něco stát. Pak se teprve ledy pohnou a je lepší to udělat předstíraně, kdy nepujde o život, než doopravdy odpadnout. Nechodíme do práce s tím, že se nemusíme vrátit domů, nebo snad ano? A ono kdyý omdlíte, nevíte kde a kdy upadnete ...

Další věc, že naopak on Vám má jakožto zaměstnavatel zajišťovat pitný režim, tyhle podmínky Však přesně neznám, já jej od zaměstnavatele mám, v dostatečné míře.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.