Kdo po něm zdědí domek?

Od: Datum: 05.03.16 23:43 odpovědí: 7 změna: 06.03.16 15:11

Syn se rozvedl před pěti lety . Děti odešly s manželkou za novým partnerem. On na dům, který léta rekonstruoval, nyní sám splácí hypotéku. Děti jsou malí školáci, které si otec pravidelně bere. Tuhle měl úraz a uvědomil si, že to nemuselo dopadnout dobře. Přišel s tím, že by chtěl vědět, jak to je s dědictvím v případě nezletilých dětí , aby nebyly problémy. A pak je tu ještě jeho nová přítelkyně. Ta s ním žije a hospodaří třetím rokem . Spolu vychovávají její malou dcerku. Spolu si pořídili auto ap. On se ženit podruhé už nechce. Rád by ale chtěl, aby případně dostala nějakou část. Přítelkyně sotva bude mít na něco nárok, když nejsou svoji. Musí syn napsat závěť, kde uvede všechny? Nebo smlouvu , která řeší jen přítelkyni? Počítá se mezi jeho neopomenutelné dědice i jeho sestra? Jak je ten nový zákoník, tak může být něco jinak, než si člověk představuje.Děkuji moc za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 06.03.16 08:55
avatar

Děti jsou neopomenutelní dědicové a pokud Váš syn zemře, budou dědit jeho děti rovným dílem. Může ovšem napsat závěť, kde odkáže část majetku přítelkyni, ale i v tomto případě je pamatováno na synovy děti, ty prostě budou dědit vždy. Mohl by je jedině vydědit, pokud by o tátu nejevily zájem anebo jak říká zákon dělaly jiné nepěkné věci. To se ovšem týká jeho dětí až budou dospělí, dokud jsou takto malé, vždy budou dědit. Jedině, kdyby se s přítelkyní oženil, měla by právo na polovic majetku a jeho děti na druhou polovinu stejným dílem.

Možná někdo více upřesní. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chatarka
Datum: 06.03.16 11:28

Děkuji za odpovědi, ten odkaz na článek je super, je v něm vše. Jedno mi ještě není jasné. Ta přítelkyně do domku přišla, do hotového. Té by snad z domu nepřipadl podíl. Ze společně koupeného, jako třeba nábytek a auto, ano. Nebo i v tom je změna? Snad to tam taky najdu.

Od: pt®
Datum: 06.03.16 11:38
avatar

"chatarko", pokud si přítelkyni vezme syn za ženu, tak po jeho smrti dědí půlku, a z druhé půlky děti, pokud v závěti neuvede jinak. - možná někdo doplní

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko*
Datum: 06.03.16 13:32

Manželé a děti dědí rovným dílem!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chatarka
Datum: 06.03.16 13:45

Připomínám, že s manželkou se po rozvodu majetkově vyrovnal a s touto přítelkyní, co se k němu před pár lety nastěhovala, není sezdaný, ale chtěl by, aby taky dostala nějaký podíl. Myslíte, že kdyby si ji vzal, tak má automaticky nárok na polovinu domku? Mně se to nezdá.

Od: pt®
Datum: 06.03.16 15:11
avatar

Pokud zemře jeden z manželů, kde jde o společné vlastnictví manželů, tam má každý z manželů polovinu a z druhé poloviny dědí dědicové, to je manželka a děti rovným dílem, pokud není v závěti napsáno jinak. Pokud jde o majetek psaný jen na jednoho z manželů, tak dědí celý jeho majetek manželka a děti rovným dílem, pokud není v závěti napsáno jinak.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.