Jaká je práce Elektromontéra?

Od: Datum: 05.03.16 21:18 odpovědí: 2 změna: 06.03.16 16:54

Dobrý den,

jsem v posledním ročníku tříletého učebního oboru elektrikář - silnoproud. Jelikož se konec školního roku pomalu blíží, začínám se poohlížet po mém prvním zaměstní. Chtěl bych nastoupit na pozici Elektrikáře průmyslových instalací. V inzerátech je často k vidění nabídka na pozici "Elektromontér". Chtěl bych se tedy zeptat jaký je rozdíl mezi prací "elektrikáře a "elektromontéra". Dále by mě zajímalo jaké znalosti a dovednosti se ode mě budou očekávat. Děkuji za případné odpovědi, předně těm co se touto profesí živý.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 06.03.16 14:15

Zhruba se dá říci, že elektrikář je všeobecný pojem pro elektrikáře jak ho znají lidé, že dělá práce na instalacích v bytech, domech, venku na ulici. Také se zpřesňuje pojmem elektrikář - silnoproud. Pojem montér se používá pro lidi, kteří montují nějaké velké hotové díly, elektromontér montuje díly, které jsou nějakým způsobem napojené na elektrické rozvody. Na rozdíl od montéra mechanik dělá práce na menších dílech, sestavuje je, například elektromechanik. Pokud to propojuje nějakými kabely, například zabezpečovací zařízení apod připojovaná kabelama dělá elektrikář - slaboproud.

Katalog povolání v Národní soustavě povolání má k povolání elektrikář silnoproud tento popis: http://katalog.nsp.cz/karta_p.aspx?id_jp=125&kod_sm1=38 a tam najdete i další povolání se součástí názvu montér, na které si také můžete kliknout.

Když si například na stránce http://katalog.nsp.cz/poziceOdbornySmer.aspx?kod_smeru=38 do vyhledávacího okénka v pravém horním rohu napíšete "elektromontér" najde vám ta například http://katalog.nsp.cz/karta_t….aspx?id_jp=101793&kod_sm1=38 a tam se opět můžete podívat, co to je.

Zkuste se podívat nejen do Elektrotechnika, ale i do Energetika. Je tam toho spousta, jistě si uděláte obrázek. Ale asi bude záležet, jaké možnosti zaměstnání máte v blízkosti vašeho bydliště, abyste nemusel dojíždět.

Pro ostatní. Když chcete hledat nějaké povolání, podívejte se na http://katalog.nsp.cz/uvod.aspx

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.16 14:39
avatar

Pod pojmem elektromontér-silnoproud si v první řadě představím šplhání po stožárech a natahování vedení, zapojování trafostanic a rozvodných skříní. Ale záleží na konkrétní firmě. Jiná práce bude ve firmě, která rozvaděče vyrábí, jiná u dopravního podniku na tramvajích či trolejbusech.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.